Toksyczne algi zagrażają populacji manatów na Florydzie!

Kategorie: 

Źródło: Wikimedia Commons, pixabay.com, YouTube/CBS Evening News

W ciągu ostatnich ośmiu miesięcy na Florydzie zarejestrowano wzrost liczby martwych manatów. Spadek jakości wody oraz kwitnienie toksycznych alg spowodowało poważne zagrożenie dla morskich zwierząt.

Do 12 sierpnia odnaleziono 540 martwych manatów. Dla porównania, w całym 2017 r. odnaleziono 538 martwych zwierząt. Eksperci uważają, że za ten stan rzeczy odpowiadają kwitnące na Florydzie toksyczne czerwone algi.

Według raportu Public Employees for Environmental Responsibility, jeżeli śmiertelność manatów utrzyma się na tym poziomie przez resztę roku, 10% populacji tych zwierząt zginie. W tym roku odnotowano najwięcej „czerwonych przypływów” od 10 lat, z wyjątkiem 2013 roku. Czerwone przypływy to szybko rosnące kolonie glonów, które często zmieniają kolor na czerwony i powszechnie występuje na Florydzie. Takie zakwity są niezwykle niebezpieczne dla morskiej fauny.

Czerwona przypływy są prawdopodobną przyczyną śmierci 97 manatów w tym roku. W 2013 r. odnotowano aż 803 zgony, a 277 z nich było związanych z czerwonymi przypływami. Kwitnienie glonów może doprowadzić do katastrofy ekologicznej. Z tego powodu na Florydzie ogłoszono stan wyjątkowy.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl

loading...


Skomentuj