Tokio zagraża potężne trzęsienie ziemi

Kategorie: 

Uskok Tachikawa - Źródło: japanpropertycentral.com

Aktywny sejsmicznie uskok Tachikawa, położony w pobliżu Tokio, może spowodować w japońskiej stolicy potężne trzęsienie ziemi i to o wiele silniejsze niż wcześniej sądzono. Do takich wniosków doszli eksperci z Instytutu Sejsmologii, University of Tokyo.

 

Uskok Tachikawa położony jest w zachodniej części prefektury Tokio. Podczas badań, sejsmolodzy znaleźli dowody ruchu poziomego płyt tektonicznych w tej okolicy.  Dotychczas naukowcy uważali, że w tym uskoku występują tylko pionowe drgania.  Odkrycie oznacza, że potencjalne nowy trzęsienie w okolicy Tachikawa może być większe niż wcześniej sądzono.

 

Władze Tokio nowe informacje traktują, jako pretekst do aktualizacji środków podjętych w celu zminimalizowania szkód spowodowanych przez ewentualną klęskę.  Zgodnie z przewidywaniami sejsmologów w ciągu najbliższych czterech lat istnieje aż 70 prawdopodobieństwa na wystąpienie trzęsienia ziemi o magnitudzie 7,0 i większej. W najgorszym przypadku może to doprowadzić do śmierci około 11 tysięcy ludzi i zniszczenia ponad 850 tysięcy budynków. Łączna wartość szkód w tym przypadku mogłaby wynieść do 112 bilionów jenów (około 1,2 bilionów dolarów).

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Xall

Coś z tym tytułem jest nie

Coś z tym tytułem jest nie tak. Trezba wybrać którąś z poprawnych gramatycznie wersji: 1 Tokyo zagraża potężnemu trzęsieniu ziemi. 2. Potężne trzęsienie ziemi zagraża Tokyo. 3. Tokyo jest zagrożone potężnym trzęsieniem ziemi...

Portret użytkownika znudzony

"Odkrycie oznacza, że

"Odkrycie oznacza, że potencjalne nowy trzęsienie w okolicy Tachikawa może być większe niż wcześniej sądzono."
 
PROSZĘ O TRANSLACJĘ tego dziwnego wypowiedzenia NA JĘZYK POLSKI.

Portret użytkownika Takitam

Uskok tam był, jest i będzie.

Uskok tam był, jest i będzie. I zawsze było wiadomo że stanowi potencjalne i duże zagrożenie. A naukowcy "biją pianę" i za to im nieźle płacą. Teraz będą robić drogie i niezbędne ekspertyzy. A mega trzęsienie ziemi tam na pewno wystąpi. Tylko że żadne ekspertyzy nie odpowiedzą na pytanie czy wystąpi ono za rok czy sto lat. O wiele bardziej niebezpieczna sytuacja kroi się na wyspach Santa Cruz i Nowej Gwinei. Od dziś (8-02-2013) ciekawie jest na Nowej Zelandii - ale ani media, ani wybitni naukowcy nic na ten temat nie mówią.

Skomentuj