Testy nowej rakiety SpaceX opóźnione. Silny wiatr uszkodził prototyp statku kosmicznego

Kategorie: 

Źródło: Facebook/Maria Pointer

Silne wiatry uszkodziły rakietę SpaceX Hopper, która wkrótce miała przejść lot testowy. Elon Musk opublikował na Twitterze post, który potwierdził, że rakieta testowa obecnie nie nadaje się do użytku.

Prototyp, który byłby wykorzystywany do testów startowych i prób lądowania, powstał latem 2018 roku. Według Marii Pointer, która wykonała zdjęcia, niepokojące, metaliczne dźwięki były słyszalne już w środku nocy, jednak oficjalne informacje podają, że rakieta została uszkodzona nad ranem 23 stycznia.

W swojej wiadomości Elon Musk oświadczył, że wiatry wiejące z ogromną prędkością zniszczyły owiewkę rakiety, a naprawa zajmie kilka tygodni. Założyciel SpaceX dodał, że dolna część, do której należą również zbiorniki paliwa, pozostała nienaruszona.

 

Rakieta testowa nie jest identycznym prototypem statku kosmicznego dawniej znanego jako BFR (Big Falcon Rocket). Bezokienna rakieta testowa jest krótsza niż statek kosmiczny i posiada jedynie trzy silniki zamiast planowych siedmiu.

Elon Musk ogłosił na początku tego roku, że Hopper powinien rozpocząć testy w ciągu czterech do ośmiu tygodni, jednak z powodu uszkodzeń termin ten ulegnie opóźnieniu.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika Dr Piotr

O jaaa, no to już jest

O jaaa, no to już jest przegięcie...rakietka z folii aluminiowej, kosmodrom w piaskownicy, paliwo z cukru i saletry amonowej i lecimy w kosmos. Te loty kosmiczne to jednak prosta sprawa i każdy może mieć swoją rakietę za 19,99pln...pora odlecieć stąd, bo koniec cywilizacji jest już bliski.

Elon już chyba nawet kasy nie ma, żeby zapłacić jakiemuś grafikowi komputerowemu, żeby mu zrobił realistyczną prezentację 3D.

Portret użytkownika Joker

Jakby też było zrobione z

Jakby też było zrobione z folii śniadaniowej tego sreberka heh przynajmniej te odnóża lotki czy co tam to jest. Niedługo miał być test próbny? Przecież to nawet trudno nazwać nieskończona rakieta Smile na razie to taki większy kocioł na zupę. Może a raczej na pewno się nie znam ale to.tak wygląda Smile

Strony

Skomentuj