Tesla odmawia produkcji nowych baterii w gigafabryce w Berlinie

Kategorie: 

Źródło: Tesla Motors

Przez ostatnie dwa lata Tesla pracowała nad własnym formatem baterii 4680, który powinien zastąpić baterie z poprzedniego projektu. Projekt ten ma ogromne znaczenie strategiczne dla długofalowego rozwoju firmy, dlatego w swojej europejskiej fabryce pod Berlinem, a także w Teksasie Tesla zamierzała rozpocząć produkcję nowych akumulatorów do końca lata. Plany zostały jednak zrewidowane. Niezbędny sprzęt wysłano zamiast Niemiec do USA.

 

 

Według niemieckiej publikacji Handelsblatt fakt, że niemiecka fabryka Tesli nie rozpoczęła produkcji 4680 baterii, wynika nie tylko z tańszej energii i nowych ulg podatkowych w USA w porównaniu z Europą. Źródła informują o zauważalnym opóźnieniu w rozwoju ważnej, ale złożonej technologii produkcji.

 

Wcześniej Tesla planowała zlokalizować pełnoprawną fabrykę akumulatorów w Grünheide, ale jak dotąd zajmują się tylko opracowywaniem elektrod. Cały sprzęt dla reszty produkcji został wysłany z niemieckiej fabryki w Austin w Teksasie, gdzie firma produkuje również akumulatory 4680.

 

Powód tego ruchu nie jest do końca jasny. Może to koszt energii w Europie. Jest jeszcze inna wersja. Tesla zdecydowała się najpierw na udane zastosowanie metody suchego powlekania elektrod w Stanach Zjednoczonych. W dłuższej perspektywie plany Elona Muska co do Gigafactory Berlin nie zmieniają się. Nadal chce on tam produkować baterie. Wiadomo już jendak, że ich produkcja nie ruszy w Europie ani w tym, ani w przyszłym roku.

 

„Pięciu ekspertów, z których dwóch jest spokrewnionych z Teslą, twierdzi, że systemy testowe z tą technologią są dość dobrze ugruntowane, ale brakuje doświadczenia w ich obsłudze na dużą skalę” – napisał Handelsblatt.

 

Musk powiedział wcześniej, że proces powlekania elektrod na sucho jest jedną z przeszkód uniemożliwiających firmie osiągnięcie masowej produkcji nowych baterii.

 

Czwarta i pierwsza europejska fabryka Tesli o nazwie Giga Berlin-Brandenburg  została oficjalnie otwarta w marcu tego roku. Musk osobiście dostarczył klientowi pierwszy samochód elektryczny. W przyszłości powinno tu być produkowane pół miliona samochodów z akumulatorami o pojemności 50 GWh rocznie.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Nomen - Omen

"Ukraińscy uchodźcy na rynku

"Ukraińscy uchodźcy na rynku pracy. W Niemczech trudniej niż w Polsce" - (20-10-2022)

W czwartek (20.10.2022) w Berlinie zaprezentowano raport z badań na test aktywizacji zawodowej ukraińskich uchodźców z Polski i Niemiec...
W Niemczech to właśnie słaba znajomość języka jest jedną z głównych obaw uchodźców, związanych z pobytem za granicą – zaraz po trosce o bliskich, którzy pozostali w Ukrainie. Jedynie 16 proc. ukraińskich uchodźców zatrudnionych w Niemczech ma możliwość komunikowania się w miejscu pracy w swoim ojczystym języku. Tymczasem w Polsce odsetek ten jest czterokrotnie wyższy (68 proc.)  – m.in. dzięki zatrudnianiu na stanowiskach kierowniczych obywateli Ukrainy, znających język polski.
W obu krajach uchodźcy z Ukrainy pracują przede wszystkim w sektorze hotelarstwa i gastronomii (około 30 proc.), w usługach, handlu i produkcji przemysłowej. W Niemczech stosunkowo wielu (10 proc.) znalazło zatrudnienie w sektorze opieki nad osobami starszymi i pomocy domowej. Według raportu średnie miesięczne zatoki uchodźców, zatrudnionych w Niemczech to 1467 euro netto, zaś w Polsce – 541 euro netto.
Co piąty uchodźca z Ukrainy pracujący w Niemczech zna język angielski na poziomie dobrym, co – zdaniem autorów badania – może wynikać ze znacznego udziału osób młodych (16 proc. to osoby w wieku 18-25 lat). Jednocześnie ponad połowa (55 proc. w Niemczech i 53 proc. w Polsce) nie zna języka kraju goszczącego, bądź zna go słabo, co osłabia ich szanse na rynku pracy. W obu krajach jednak większość ankietowanych uchodźców zadeklarowała, że uczy się języka kraju pobytu bądź planuje podjęcie nauki... 

https://m.dw.com/pl/ukrai%C5%84scy-uchod%C5%BAcy-na-rynku-pracy-w-niemczech-trudniej-ni%C5%BC-w-polsce/a-63509540

Portret użytkownika Endymion

Anna Widzyk, to ta? https:/

Anna Widzyk, to ta? https://pl.linkedin.com/in/anna-widzyk-9a869b17b

PAP i Deutsche Welle.. rekomendacja korporacyjno systemowa, a ta pani nie ma pojęcia o czym pisze, pisze artykuły na zamówienie pod zadaną tezę. Myślę,że Ukrainca widziała, z daleka zza szyby samochodu, ale nigdy z nim nie pracowała. Ta pani musi zarobić na kredyt za somochód i dom, przez to plecie trzy po trzy, co jej kazano ubrać w naukoFy bełkot.. za studia musi odda sponsorom.

Jedna jest tylko racja w tym, że Ukrainiec woli Polskę niż Niemcy, bo tutaj dogada się bez języka. Problem jest inny jednak. W firmach poznałem wielu Ukrainćów na przestrzeni lat. Wielu się zasymilizowało, starało się, ale są tacy co nawijają po swojemu i Polacy ich współpracownicy integrują się z nimi, aby ich zrozumieć Sad Ten angielski u Ukrainców, to chyba u tych, co to korporacje kilka dni wcześniej wysłały na imprezę integracyjną do Polski przed rozpoczęciem wojny i tu zostali. Nie wiem jak jest teraz, ale Ukrainiec przed wojną zarabiał więcej w Petersburgu niż w Warszawie, a w Czechach więcej niż w Polsce. Do NIEMCA nie chcą słowianie, bo to jak wskazuje nazwa starodawno, toć to NIEMY

 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Ula Bajerka

Tesla, jak to ,  tesla, ale

Tesla, jak to ,  tesla, ale najważniejsze są wyniki najnowszych badań naukowych profesora emelu. Opublikowano najnowsze badania naukowe sami zobaczcie sobie poczytajcie, nic więcej tu wam nie powiem sami zapytajcie czołowego naukowca pana profesoru emelu. Ale cicho sza bo to są teorie spiskowe. Ciiiiii......

Portret użytkownika Hannto

I co w tym dziwnego? Biznes

I co w tym dziwnego? Biznes musi przynosić zyski więc oczywistym jest że wolą to produkować taniej. Jasne gdyby nie wojna którą ruscy rozpętali na ukrainie to nie byłoby problemu, ale mamy to co mamy czy tego chcemy czy też nie. Jak się komuś nie podoba to niech napisze skargę dla putina choć o ile nie zamierzasz wysłać mu tam arszeniku to wątpie żeby się przejął.

Portret użytkownika spokoluz

jak się nie ma miedzi to się

jak się nie ma miedzi to się w domu siedzi - głosi przysłowie. Usrańcy w imię ratowania "kupionych" biznesów na banderlandzie nalożyli sankcję na sojuzów ze srato przeciw ruskim i teraz TANIA ENERGIA SIE SKUŃCZYŁA więc usraniec zwija majdan pod Berlinem bo produkcja baterii stała się ZA DROGA !!! Gaz usrańcy sprzedają sojuzom ze srato 4 razy drożej niż u siebie - no ku..wa biznes to biznes . Nie macie tanich surowców od ruska dzięki nam , nie ma rurek NS , nie ma terminali to sayonara - żegnaj gineia , świat się zmienia , do widzenia i róbta co wam każemy.

I tak oto usrańcy wraz z onucami i banderlandem wykańczają drugą największą gospodarkę świata - łunię jewropejską. Wspaniały ten sojuznik usraniec.

A My - my polecimy w dół bo nasza gospodarka jest w 40% ściśle związana z gebelsami.  Podziękujmy chórem usrańcom - f..y.. and go home yanki - pierd..ol się i spierd..aj do domu jankes.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Grzegorz

Ruskie onuce powinny opuścić

Ruskie onuce powinny opuścić jak najszybciej Ukrainę i wszystko wróciło by do normy. Ale oczywiście Putler idzie na całość, czy zginie tam 65tyś czy 600 tyś jego rodaków co go to obchodzi. Jednostki się nie liczą a miliony to tylko statystyki. Chiny na razie na to patrzą z boku ale zaraz wjada tak jak Stalin w 39roku do Polski i pomoga Rosjanom tak do Uralu ROFL

Portret użytkownika ba

Do pangolin

Do pangolin

SAMOCHÓD DLA MNIE TO JAK DLA CIEBIE WYGODNE BUTY , BO NIKT DO PRACY NA PIECHOTĘ  ILEŚ KILOMETERÓW NIE CHODZI ! A JAK KTOŚ WYMAGA OD INNYCH ABY CHODZIŁ  NA PIECHOTĘ DO PRACY  , TO POWINIEN SIE SKONSULTOWAĆ Z PSYCJOLOGIEM !

A jakim sie jeżdzisz samochodem , to tylko kwestia na jaki cie stać , bo dziś jest taki tego wymóg ! ja tobie nie mówię ze masz chodzić w sandałkach do pracy a nie w adidasach , bo szanuje ywój wybór !

Mateusza 7:  bo jakim sądem osądzacie, takim będziecie osądzeni,+ i jaką miarą odmierzacie, taką wam odmierzą.

 

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

Portret użytkownika pangolin

Nie odmawiam Ci prawa do

Nie odmawiam Ci prawa do używania samochodu 

a o tym rzemyku od sandała to nie chodziło o samochód tylko o materialistyczną postawę, która u osoby uduchowionej (?) wydaje mi się wyrazem małej wiary . to raczej ateiści  szukają pocieszenia w materializmie osoby prawdziwie połączone ze sferą duchową są szczęśliwe bez zewnętrznej przyczyny i promieniują tym na swoje otoczenie. a to czym jest samochód dla człowieka i jak zmienia świat wszystkie plusy i minusy, o tym czym mógłby być samochód gdyby nie np. próżność, pazerność ludzka, ile w samochodzie samochodu, a ile zbytku? to temat zbyt obszerny, ale mogę tylko od siebie napomknąć że samochód w świecie moich marzeń byłby robiony z konopi w 90%kompostowalny na kompost dobry dla ogrodników byłby oczywiście na powietrze i miał zderzak łągiewki i miał pędnik łągiewki i miał hamulce łągiewki a turbinkę kowalskiego. i kierowcy by chętnie zabierali pasażerów bo te samochody były by tanie i nikt by się nie martwił że mu ktoś go zarysuje. podstawowe podzespoły np. pędnik zderzak byłyby wielokrotnie żywotniejsze niż sama karoseria której żywotność wynosiła by 30 -50lat a podzespoły (niekonopne) miały by żywotność ok. 300lat więc byłyby wielokrotnego użytku. 

NO I NIE BYŁ BY NADBUDOWĄ EGO  ANI PODPORĄ EGO, bo ludzie wreszcie by obudzili się ze złego snu, gdyż odzyskali by połączenie ze Żródłem i byli by szczęśliwi bez udowadniania że są lepsi. I tak przestając mieć zaczęli by bardziej Być aż doszli by do stanu że nie mieli by "NIC" i byli by szczęśliwi. 

Hallo Klaus, kommst du heute Abend zum Essen vorbei? Ich hatte etwas mit dir zu besprechen... 

 przepraszam. to  tak przy okazji do kolegi.

Portret użytkownika ba

Dodam , ze jakby mnie było

Dodam , ze jakby mnie było stać na taki samochód napewno bym sobie taki kupił , a jak ciebie taki samochód gorszy to powinienieś chodzi w sandałkach ,  jak taka postawa dawałby ci szczęście , ważne aby mieć czyste sumienie :

1 Piotra 3: 21  Odpowiednik tego teraz i was wybawia,+ mianowicie chrzest (nie usunięcie brudu z ciała, lecz prośba do Boga o dobre sumienie),+ przez zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.+

A co do sumienia ma jakim ty jeżdzisz samochodem ???????????????????

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

Portret użytkownika ba

Możesz sobie wierzyć w swoje

Możesz sobie wierzyć w swoje bajki mnie to nie przeszkadza, ale przeczytaj co mówi Biblia :

Ezechiela 18: 4  Oto wszystkie dusze należą do mnie.+ Jak dusza+ ojca, tak i dusza syna należy do mnie.+ Dusza, która grzeszy,+ ta umrze.+

Kaznodziei 9: 5  Bo żyjący są świadomi tego, że umrą,+ lecz umarli nie są świadomi niczego+ ani już nie mają zapłaty, gdyż pamięć o nich poszła w zapomnienie.+ 6  Przeminęła też ich miłość i ich nienawiść oraz ich zazdrość+ i już po czas niezmierzony nie mają udziału w niczym, co ma się dziać pod słońcem.+

Rzymian 6:23  Albowiem zapłatą, którą płaci grzech, jest śmierć,a lecz darem,b który daje Bóg, jest życie wiecznec przez Chrystusa Jezusa, naszego Pana.d

Jana 5: 28  Nie dziwcie się temu, ponieważ nadchodzi godzina, w której wszyscy w grobowcach pamięci+ usłyszą jego głos 29  i wyjdą: ci, którzy czynili to, co dobre, na zmartwychwstanie życia;+ ci, którzy się dopuszczali tego, co podłe, na zmartwychwstanie sądu.+

Dzieje Apostolskie 24: 15  i mam w Bogu nadzieję,+ którą również oni sami żywią, że nastąpi zmartwychwstanie+ zarówno prawych,+ jak i nieprawych.+

1 Koryntian 15: 22  Bo jak w Adamie wszyscy umierają,+ tak też w Chrystusie wszyscy zostaną ożywieni.+

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

Strony

Skomentuj