Tesco będzie testować dostarczanie zakupów dronami

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Brytyjska sieć supermarketów Tesco wkrótce rozpocznie testy dronów dostawczych. Bezzałogowe będą dostarczać zakupy do wybranych klientów w irlandzkim mieście Oranmore. Usługa pozwoli na sprawne dostarczanie zakupów pod dom klientów w możliwie jak najkrótszym czasie.

 

Pomysł z dronami dostawczymi narodził się w głowie szefa Amazona, Jeffa Bezosa, który opowiedział o nim w wywiadzie udzielonym w 2013 roku dla programu 30 Minutes. Już w 2016 roku, korporacja założyła usługę Prime Air i przystąpiła do testów. Pomysł Bezosa jest kopiowany i rozwijany przez liczne firmy na całym świecie.

 

W nadchodzącym tygodniu, sieć Tesco we współpracy z producentem dronów Manna Areo rozpocznie pilotażowy projekt dostarczania zakupów do klientów drogą powietrzną. Specjalnie przystosowane bezzałogowce będą mogły zabierać ze sobą paczki z zakupami o masie do 4 kg i dostarczać je do mieszkańców w zasięgu 2 km w ciągu 30 minut od złożenia zamówienia. Drony będą opuszczać paczki pod domy klientów, eliminując konieczność lądowania. Testy będą trwały przez 6 miesięcy.

Źródło: Walmart

W tym samym czasie, największa amerykańska sieć supermarketów Walmart zapowiedziała uruchomienie identycznego projektu. We współpracy z firmą Flytrex będzie rozsyłać zakupy z pomocą dronów, które będą mogły dostarczać paczki o masie do 3 kg na odległość 10 km. Testy odbędą się w okolicach miasta Fayetteville w Karolinie Północnej. Warto dodać, że Walmart testuje nową technologię już od 2015 roku.

 

Drony dostawcze przelatujące nad naszymi głowami mogą na dłuższą metę niepokoić i irytować. Raport Instytucji Inżynierów Mechaników z 2019 roku wskazuje, że tylko 25% mieszkańców Wielkiej Brytanii popiera wykorzystanie bezzałogowców do dostarczania przesyłek – według nich, maszyny te mogą być niebezpieczne i zbyt hałaśliwe.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika SzmataNaMordzie

Polacy to bardzo mądry naród,

Polacy to bardzo mądry naród, dla tego chętnie wypełniają wszelkie polecenia, chodzą grzecznie do marketów(po zdrowe żarcie) i siedzą cichutko przed ołtarzem(telewizorkiem) oglądają meczyki, seriale, słuchaja expertów, cos wspaniałego normalnie sielankowo tylko ta korona ale nie ma tego złego... A teraz grzeczniutko po zaszczyk zdrówka od pana od depopulacji, potem podjebać do sanepidu sąsiadke co nie wzieła kujca albo maski nie załozyła, proszę zwrócić uwagę jak wspaniale polacy potrafią zadbać jaden o bezpieczeństwo drugiego. Solidarność społeczna osiągneła teraz pełnię doskonałości nad wisłą, tu pozdrawiamy ochroniarzy co za pare srebrników od korporacji będą pałować rodaków. Brawo panowie ochroniarze nie różnicie się wiele od ss manów co za hitlerowców prześladowali ludzi. Ci zbrodniarze oni też tłumaczyli sie że im ktos za pieniądze kazał strzelać ale to nie ich wina bo oni tylko pociągali za spust karabinu. Brawo policja ale tu uważam ze za mało mandacików przyjeb....... rodakom, za mało i za niskie. A pałeczki w ruch za brak maseczki,  albo tym taserem staruszkę sieknąć bo oddychać w masce nie mogła, fajnie co dobra zabawa a i podwyżkę można dostać. Więc należało by się wykazywać. Swoją drogą taka odpowiedzialność bo przecierz chodzi o nasze narodowe bezpieczeństwo, a tak niedoceniany. Społeczeństwo jest niewdzięczne.     

 

Portret użytkownika syriues

I dlatego wpuszczaja takie

I dlatego wpuszczaja takie markety do panstw by doic z kasy dla NWO i nikt nie jest w stanie nic zrobic,bo politycy i kosciol-niewiernych bladza uwijajac sobie petle na szyi dzieki ktorej mozna ich szantażować a nas i was wykluczac z zycia w synchronizacji z harmonia i czystoscia serca po to byscie klaniali sie czemus co knuje i podjudza i ma za soba pelny orszak sprzymierzencow ktorzy tylko naklaniaja was byscie nie byli lepsi od niego.bo przeklety ciagnie innych jak widac i nie skonczy sie to juz teraz

Portret użytkownika zodiak

tesko niech testuje swoje

tesko niech testuje swoje wyroby po terminie przydatności są w sprzedaży za 3 grosze taniej,,wiem po Kolega kupuje i się syfem truje..Polak kupi bo taniej..bida z nędzą w polszii,,nie każdego stać.żyć normalnie...

Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło
..T.Straszy..

Skomentuj