Terroryści zestrzelili syryjski samolot wojskowy, zginęło 35 osób

Kategorie: 

Wolna Armia Syrii
Sytuacja w Syrii zaczyna przypominać to, co mieliśmy okazję oglądać w zeszłym roku na Ukrainie. Syryjski samolot wojskowy został w niedzielę zestrzelony przez organizację Front al-Nusra, która przynależy do Al-Kaidy.

 

Katastrofa samolotu wojskowego, przewożącego żywność i amunicję, spowodowała śmierć 35 osób, które znajdowały się wtedy na pokładzie. Maszyna próbowała wylądować na lotnisku Abu al-Duhur w prowincji Idlib na północy kraju. Pojawiają się sprzeczne doniesienia.

 

Syryjska telewizja doniosła, że przyczyną katastrofy były trudne warunki pogodowe i mgła. Jednak radykalny islamistyczny Front al-Nusra, który walczy przeciwko wojskom Assada przyznał się do ataku na samolot, który uderzył w pylon energetyczny.

 

Podczas wojny w Syrii, która trwa już 4 lata, wojsko straciło już kilka myśliwców i helikopterów. Armia Assada ma znaczną przewagę nad tzw. opozycją i organizacjami terrorystycznymi, głównie dlatego, że potrafi atakować wrogów z powietrza. Między innymi z tego powodu USA rozważa wprowadzenie strefy zakazu lotów nad krajem.

 

 

Źródło: http://www.irishtimes.com/news/world/middle-east/al-qaeda-claims-it-shot-down-cargo-plane-in-syria-1.2070280

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika achiles

Widać już efekty braterskiej

Widać już efekty braterskiej pomocy, dla SYRYJSKIEJ NIBY OPOZYCJI, czytać TERRORYSTÓW, od wielkiego BRATA ZZA OCEANU. Jak zapowiedział, tak uczynił i zrobił i zaraz się pojawią informację, że WOJSKA SYRYJSKIE, znowu jakiejś broni zakazanej użyły i już czas najwyższy wprowadzić tam ZACHODNIE WOJSKA LĄDOWE, by udzielić tej biednej OPOZYCJI pomocy. aż dziw, że MASY ciągle te kity łykają i się, na nie nabierają, a zegar tyka tym MASOM i godzina ZERO coraz bliżej się przybliża. 

Portret użytkownika Chemdog

uswiadamia ludzi i czasem

uswiadamia ludzi i czasem tylko tyle, albo az tyle wystarczy. Mysle ze jest tu szerokie grono osob wraz ze mna ktore ceni jego wpisy. A Ty Klaus co tu robisz oprocz krytykowania uzytkownikow? Bo nie przypominam sobie zadnego Twojego sensownego postu.

Portret użytkownika achiles

No dla takich jak ty, to może

No dla takich jak ty, to może i niewiele robimy, chociaż już dzięki mnie, swego awatara z nasiąkniętej ludzką krwią flagi, na normalniejszy zmieniłeś, po czymś czym do twojej świadomości przemówiłem, więc coś tam robię, nawet dla ciebie i tobie podobnym ZWIEDZIONYM TELEWIZOREM I PROPAGANDĄ MEDIALNĄ, obecnie wszechobecną, a ci co tu mają swój rozum i możliwość z niego efektywnie korzystania, nic nie muszę więcej robić, bo wystarczy, że im przypominam, co już doskonale sami WIEDZĄ.  Ale ciebie zasmucę, na koniec, bo zarówno ja, jak i oni, nie wyjdziemy na ulicę z KOKTAJLAMI MOŁOTOWA, bo mamy swój rozum i wiemy jak by się to skończyło, dla NAS. 

Skomentuj