Terroryści przejęli iracką broń chemiczną i materiały nuklearne

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com
Irak w dalszym ciągu zmaga się z utrzymaniem jedności kraju i prowadzi walkę z bojownikami z nowo utworzonego Islamskiego Państwa. Pojawiają się informacje, że iracki rząd stracił kontrolę nad magazynem z bronią chemiczną a terroryści zdobyli nawet materiał do produkcji broni masowego rażenia.

 

Na północ od Bagdadu znajduje się magazyn, w którym kiedyś produkowano broń chemiczną. Na dzień dzisiejszy wciąż można tam znaleźć 2.500 rakiet zawierających gaz bojowy o nazwie sarin, które zostały wyprodukowane jeszcze przed 1991 rokiem, oraz inne środki bojowe. Władze Iraku powiadomiły jednak, że 11 czerwca Sunnici z Islamskiego Państwa przejęli skład, choć uważa się iż trujące środki chemiczne nie nadają się już do zastosowania militarnego.

 

Teraz okazuje się również, że terroryści przejęli materiały nuklearne - około 40 kilogramów uranu, który znajdował się na Uniwersytecie w Mosulu. Również i w tym przypadku uspokaja się, że trudno będzie wykorzystać go do celów militarnych, ponieważ materiał prawdopodobnie nie jest wzbogaconym uranem. Nie oznacza to jednak, że nie istnieje żadne zagrożenie a terroryści mogą wykorzystać swoją zdobycz na wojsku irackim, syryjskim, lub dokonać zamachu w jakimś kraju, niekoniecznie na Bliskim Wschodzie.

 

 

Na podstawie: RT.com

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika Arcanum

Co za kabaret. ISIL weszło w

Co za kabaret. ISIL weszło w posiadanie broni chemicznej, której USmani szukali z 9 lat. A jako bonus przywłaszczyli jeszcze 40 kg uranu. No k.... wybornie.
Tak jakby USmani powiedzieli: bierzecie i częstujcie się, niedługo rozleziecie się po całym Bliskim Wschodzie, zaatakujecie Izrael i będziemy mieć nowy pretekst do inwazji. My, amerykańskie goje będziemy bronić naszych panów.

Portret użytkownika koń który mówi

Dokładnie. To jest jakaś

Dokładnie. To jest jakaś parodia. Irak zrujnowali przecież właśnie pod pretekstem poszukiwania broni chemicznej. I niczego nie znaleźli. A teraz nagle znalazła się chemia i jeszcze uran do tego?
Okazuje się w takim razie, że jednak ludzie mówiący o skoku na iracką ropę mieli rację. Syjonistycznym świniom z USraela tylko o to chodziło, a przy okazji o masowe wymordowanie ludności cywilnej Iraku i pogrążenie kraju w totalnej destabilizacji.

Portret użytkownika JKJP

Zawierucha się szykuje na

Zawierucha się szykuje na Bliskim Wschodzie. Tylko patrzeć jak się rozegra mała wojenka nuklearna, po której w Izraelu na miejsce meczetu odbudują Świątynię. Co dalej będzie to ten wie co się jeszcze całkowicie z wiarą nie rozstał. A co do takiego hipotetycznego ataku na Londyn to grzch mówić ale może i by się przydał aby państwa Europy przejrzały na oczy w końcu i dostrzegły "dary" islamu. Żeby nie było, nie jestem za wycinaniem islamistów w pień ale jestem za jak najmnieszą ilością kontaktów z nimi, czy to handlowych czy kulturalnych.

Portret użytkownika John Moll

Rozumiem, że w dzisiejszych

Rozumiem, że w dzisiejszych czasach słowo "terrorysta" jest nadużywane i wykorzystywane do osiągnięcia własnych celów. Określiłem ich jako terroryści między innymi dlatego, że próbują siłą obalić władze w Syrii i (przede wszystkim) w Iraku i są właśnie przez nich tak określani. Ok, mogę przestać używać tego określenia....

Portret użytkownika ajaks

Bardzo mądre pytanie. ISIL,

Bardzo mądre pytanie. ISIL, to nie terroryści. Ciekawe też kto rozpowszechnił teoryjkę, że bojownicy ISIL są opłacani przez Amerykę? Przecież każdy choć trochę orientujący się w sytuacji na Bliskim Wschodzie wie, że żydzi i Amerykanie wspomagają szyitów. To właśnie dzięki wydatnej pomocy szyitów zgładzono Saddama. A Maliki jest marionetką amerykańską. 
A tak na marginesie, zastanawialiście się dlaczego islam jest znienawidzony przez niektórych, mimo, że nie mają oni o tej religii zielonego pojęcia?  Wiecie o tym, że codziennie macie prane mózgi nawet tego nie podejrzewając? Wiecie kto trzyma łapy na mediach, nie tylo w Europie, ale i w Ameryce i na całym świecie? 
Ludzi, którzy walczą o swoją niepodległość, religię, tożsamość nazywa się terrorystami. Wy w to wierzycie, bo codziennie sączy sie do Waszych uszu "odpowiednie" informacje. Tak jest ze wszystkim, dlatego sitwa różowo-czerwonych morduje nasz kraj od 25 lat. 
Pamiętajcie: wiedza chroni.
Amen

Portret użytkownika Medium

ajaks napisał: Bardzo mądre

ajaks wrote:

Bardzo mądre pytanie. ISIL, to nie terroryści. 
A polskojęzyczna Wikipedia twierdzi inaczej:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Państwo_Islamskie
Czy nie czas na zmiany?
 
Quote:
Ciekawe też kto rozpowszechnił teoryjkę, że bojownicy ISIL są opłacani przez Amerykę?
Z pewnością ci, komu nie na rękę wieści o budzeniu wolnego ducha narodów, ci, których orężem są stare akty własności a jedynym zbawieniem uwłaszczenie Smile

Portret użytkownika achiles38

To zmyłkowa informacja w

To zmyłkowa informacja w określonym celu. Powszechnie przecież jest wiadome, że BUSH, poleciał na Irak w celu odnalezienia broni masowego rażenia, czyli takiej jak jest każda z osobna i wszystkie razem w tym artykule wymienione. Doskonale też powszechna jest wiedza, że nie znaleziono w tym kraju ani jednego dowodu na posiadanie, przez SADDAMA czegoś takiego. No może po wyjściu amerykanie tam coś takiego pozostawili, ale to nie będzie broń z 1991 roku. Ta informacja jest celową zmyłą w określonych celach.

Portret użytkownika darek1

To jednak broń chemiczna w

To jednak broń chemiczna w Iraku istnieje. Ameryka jej nie znalazła , a banda brudasów z kałachami już tak. W każdym razie powód do interwencji zbrojnej jest. Troszkę odgrzewany ten kotlet , ale ludzie to kupią.

Portret użytkownika heheh

Nie do wiary! Usraelskie

Nie do wiary! Usraelskie pieski z isil-u odkryli tajne składy z bronią masowej zagłady, która to broń była podstawową przesłanką inwazji w 2003 roku. Amerykanie tyle lat okupowali Irak, a nie mogli jej odnaleźć. A ich podopieczni uwineli się w niecały miesiąc, sezamie otwórz się.
No to teraz usrael na całego zacznie szantaż niepokornych w Europie. A ile operacji typu "false flag" da się z tymi skarbami przeprowadzić, jak trzeba, to jeszcze im doślą. Wszak, zawsze można je znaleźć w piaskach pustynii.

Skomentuj