Terroryści planowali wysadzenie superwulkanu Yellowstone

Kategorie: 

Źródlo: Internet

Tunezyjski student z Kanady, Chiheb Esseghaier, jest obecnie oskarżany o próby organizacji zamachów terrorystycznych na terenie Stanów Zjednoczonych. Jeden z planów jaki zlecono mu do realizacji było sprowokowanie erupcji superwulkanu Yellowstone znajdującego się między stanami Wyoming, Idaho i Montana. Proces terrorysty rozpoczął się właśnie w Kanadzie.

 

Esseghaier wpadł ponieważ współpracował z nim pozostający pod przykryciem agent FBI. Dzięki temu kanadyjski wymiar sprawiedliwości zgromadził pokaźną kartotekę, której zapisy są wystarczające, aby przygotować przeciw krewkiemu Tunezyjczykowi akt oskarżenia.

 

Jednym z planów jakie miał zrealizować niedoszły terrorysta zakładał wycięcie kawałka szyny kolejowej i wykolejenie pociągu jadącego z Toronto do Nowego Jorku. Zakładano też znalezienie sposobu, aby zatrudnić się jako kucharz w kanadyjskim wojsku celem wytrucia żołnierzy. Najbardziej jednak śmiały plan zakładał sprowokowanie detonacji, która wywoła erupcję superwulkanu Yellowstone.

Chiheb Esseghaier - źródło: twitter

Chiheb Esseghaier robił w Kanadzie doktorat, więc przynajmniej teoretycznie nie był zwykłym przedstawicielem ciemnej masy i ma pewne rozeznanie naukowe. W trakcie procesu zaprotokołowano, że ostatecznie plan wywołania erupcji Yellowstone uznano za niemożliwy do zrealizowania. Kaldera jest zbyt głęboko, aby możliwe było wywarcie na nią wpływu powodującego katastrofę naturalną na terytorium USA. Esseghaier przyznał, że gdy planowano zamach uznano to za bardzo dobry sposób na ukaranie USA za ich aktywność wojskową poza granicami kraju.

 

To nie pierwszy raz kiedy wrogowie Stanów Zjednoczonych planują wywołanie erupcji Yellowstone. Radzieccy specjaliści wojskowi wierzyli, że 2 do 3 głowic jądrowych może pobudzić superwulkan do erupcji na dużą skalę. Obecnie, kiedy rejestruje się inflację terenu w obrębie kaldery, może być to jeszcze łatwiejsze.

Obszar hipotetycznego opadu popiołu po erupcji Yellowstone

Aby sprowokować ten superwulkan do wybuchu wystarczy duża głowica specjalnie zaprojektowana, aby niszczyć cele głęboko pod ziemią. Takie pociski spadają pod kątem 75 stopni. W Związku Radzieckim były one jednym ze strategicznych środków stosowanych w planach wojny z USA, która już wtedy zakładała uderzenie w dwa amerykańskie superwulkany właśnie za pomocą takich głowic.

 

To oczywiste, że terrorysta amator z Tunezji nie byłby w stanie zbudować czegoś takiego, ani jego mocodawcy z Państwa Islamskiego. Do takiego ataku zdolne są niektóre tylko państwa, w tym o dziwo Korea Północna, która swą nienawiść do USA podsyca prawie nieprzerwanie. Inna sprawa czy Amerykanie pozwoliliby sobie na coś takiego, ale bez względu na wszystko warto pamiętać, że taka możliwość istnieje, a erupcja Yellowstone byłaby kataklizmem globalnym, a nie kontynentalnym.

 

 

 

Zobacz również:

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/korea-polnocna-moze-probowac-zaatakowac-ktorys-amerykanskich-superwulkanow

http://innemedium.pl/wiadomosc/rosja-korzysta-ze-swojego-systemu-haarp-aby-sprowokowac-erupcje-yellowstone

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika lolo

Nie jestem fizykiem ale

Nie jestem fizykiem ale wydaje mi się,  że wybuch "odgórny" niezależnie od głębokości, jeżeli jest powyżej źrółdłą ciśnienia, tylko by "odkorkował" wulkan i "para by poszła w gwizdek". Lepiej by było chyba przywalić kalderę jakąś super piramidą lub innymi tonami ciężaru - większe ciśnienie do erupcji.

 
Jacy ludzie - takie czasy.

Portret użytkownika 85r

Dzisiaj korea może ma pare

Dzisiaj korea może ma pare rakiet ale za pare lat sam zobaczysz że stany będą srały ze strachu przed nią. A w interesie putina i chin jest włąsnie taki scenariusz i wszystko wskazuje że w ta drogę to zmierza. Zresztą w stanach dobrze o tym wiedzą dlatego tak szkalują koree północną.
Do tego dolicz jeszcze iran który też wzbogaca się w  odpowiednie rakiety by razić na razie izrael ale w planach jest usrael.
Czas gra na niekożyść usraela.

Portret użytkownika charis

Taka erupcja miałaby wpływ na

Taka erupcja miałaby wpływ na cały świat - nie tylko na klimat, ale zapewne dolar upadłby jako waluta rezerwowa, i ogólnie na scenie geopolitycznej byłoby wielkie przetasowanie.
Nienawiść jak każdy zaślepia człowieka, zatwarsza serce i powoduje, że jest stan jest coraz gorszy i taki to wygląda np u tego Chiheba E.
gdy nadejdą wielkie wojny wtedy m.in na pewien czas załamie się system finansowy na świecie,- wiele osób będzie popełniać samobójstwa, wielu się załamie, ale wielu wybierze jedyną dobrą drogę i szczerze nawrócą się do Stwórcy wszechrzeczy - Jezusa Chrystusa http://mieczducha888.blogspot.com/2015/02/kenoza-ojciec-nie-jest-wiekszy-niz-syn.html
 
,

Strony

Skomentuj