Terroryści mogą przeprowadzać zamachy z użyciem dronów, wyposażonych w bomby i granaty

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Ars Electronica/CC BY-NC-ND 2.0

Samozwańcze Państwo Islamskie powoli przegrywa wojnę na Bliskim Wschodzie, ale zaczyna stosować coraz bardziej wyrafinowane metody walki. Niektórzy mówią żartobliwie, że islamiści posiadają własne siły powietrzne. Jednak nikogo nie bawi to, że technologia wykorzystywana w Syrii i Iraku może być wkrótce stosowana również w Europie.

 

Mosul, jedno z największych miast w Iraku, jest częściowo opanowany przez bojowników ISIS. Do obrony swojego terytorium wykorzystują nie tylko bomby-pułapki, ukryte w ruinach budynków czy w samochodach, ale także bezzałogowce. Irackie wojska coraz częściej atakowane są z powietrza.

 

Islamiści stosują niewielkie i tanie drony, które można łatwo kupić przez internet. Maszyny te wyposażane są w różnego rodzaju bomby i służą niczym kamikadze, lecz w ostatnich miesiącach coraz więcej mówi się o "postępie technologicznym". Od pewnego czasu, bezzałogowce posiadają na swoim wyposażeniu granaty i inne ładunki wybuchowe, które zrzucane są prosto na pozycje przeciwnika, po czym wracają do "bazy", celem załadowania kolejnych pocisków - oczywiście pod warunkiem, że nie zostaną zestrzelone.

 

Zdaniem zachodnich ekspertów, Państwo Islamskie może wkrótce wykorzystać tego typu technologię to przeprowadzania zamachów w Europie, czy w Stanach Zjednoczonych. Zamiast tradycyjnej strzelaniny czy porywania ciężarówek, terroryści mogą użyć dronów aby zrzucać bomby z powietrza. Miejmy nadzieję, że te ostrzeżenia nie są zapowiedzią przed nadchodzącymi atakami.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika NS69

John terroryści islamscy już

John terroryści islamscy już dawno mogli wykorzystać w europie o wiele bardziej zaawansowane i bardziej skuteczne techniki walki... ciekawe dlaczego tego dotąd nie uczynili... a może wiemy o tym całym cyrku tyle... co świnia w chlewie o celu swojego życia...

Portret użytkownika SN69ll

Czekają już bardzo długo...i

Czekają już bardzo długo...i chyba zbyt długo żeby można było dostrzec w tym jakiś plan. Czasem odnoszę wrażenie że potencjalna eskalacja działań terrorystycznych... jest jak ukryty as w rękawie...tylko kogo ?...Albo chodzi tylko o podrzymanie napięcia...tylko komu i po co ?

Portret użytkownika Robaczkowa

Trzeba było nie wycofywać.

Miło Cię tu znowu widzieć! Bardzo interesujące! Trzeba było nie wycofywać. Problem islamski sam by się z czasem nieco ograniczył. Ci radykalni poszliby na ,,pierwszy ogień" -,,pierwszą wodę". Wody z Mekki nikt poza islamistami nie pije, chyba że jakiś idiota (to by też była dobra selekcja naturalna).

Mnie jednak to interesuje trochę od innej strony. Miejsca kultów zawsze były zakładane w nieprzypadkowych miejscach. Nawet taki paskudny Mahomet jeżeli miał objawienia ( nie wnikam czy od sił zła) to nie było to przypadkowe. Nawet ziemia w tym ich świętym miejscu jest zatruta. To o czymś świadczy. Zawsze bardzo mnie interesowało czym w rzeczywistości jest ten ich czarny kamień. Może jakaś kosmiczna technologia. Każdy islamista musi tam być choć raz w życiu. Może to jakiś licznik wiernych.  Co ciekawe Biblia i stare koptyjskie teksty też mówią o jakichś starych kryształach związanych z  religiami Żydów i Chrześcijan. Czy to nie jest odpowiednik tej samej technologii w odmiennych rękach.

http://3obieg.pl/swiety-dla-muzulmanow-nieosiagalny-dla-nauki

A to o Archaniele Gabrielu czyli czarnym aniele islamu. Dobre, czarny anioł! Bardzo interesujące! Zwłaszcza jego wygląd jest interesujacy. Czy to duch czy technologia? A może duch, byt korzystający z technologii?

 To właśnie Gabriel podarował ten kryształ, kamień z Mekki.  Co ciekawe to postać ważna, kluczowa aż dla 3 dużych współczesnych religii. https://pl.wikipedia.org/wiki/Archanio%C5%82_Gabriel

Gabriel według islamskich opisów miał 4 skrzydła a każde z nich składało się ze stu mniejszych skrzydeł. A może to tylko opis pojazdu Gabriela? Jak to czytam to przypomina mi sie opis ,,Chwały Pana" ze Starego Testamentu z Księgi Ezechiela.  Podobno według tego opisu tzw. chwały pana jeden amerykański konstruktor rozrysował model statku kosmicznego, w zasadzie lądownika. Czegoś takiego czym można by sobie podjechać ze statku matki na Ziemię. Co ciekawe na 4 zielonych skrzydłach islamskiej wersji Gabriela coś się wyświetlało. Urocze! A ,,nasza biblijna" - ,,chwała pana" miała według opisu Ezechiela po bokach kopuły coś co przypominało 4 postaci i robiło wiatr. Czyli też 4 skrzydła.

http://ufo-logia.blog.onet.pl/2008/11/30/ksiega-ezechiela-inzynier-z-nasa-oraz-patent/

Jak się to wszystko powiąże ze sobą to nam wychodzi bardzo ciekawa historia! Właściwie nawet prahistoria! Dla mnie te skrzydła islamskiego ,,czarnego anioła" - (niby archanioła Gabriela) i ,,chwała pana" Ezechiela z Biblii to opis tej samej lub bardzo pokrewnej technologii. Nasz Bóg i ten islamski musieli wysyłać swoich posłanników korzystając z zaawansowanej technologii. A ten Gabriel. Najpierw pojawia się w Starym Testamencie, a poterm widzi go Mahomet w pojeździe kosmicznym i nazywa go czarnym aniołem. Czyżby Garriel  zszedł na złą drogę? Dziwna rozgrywka.

 

Dzisiaj nawet nikt nie może powiedzieć, że piszę nie na temat, bo ten pojazd Gabriela bardzo przypomina konstrukcję dzisiejszych dronów.

Strony

Skomentuj