Terroryści z ISIL nacierają na Damaszek, Rosja rozpoczyna interwencję wojskową w Syrii

Kategorie: 

Rosyjski czołg T-90A - źródło: Vitaly V. Kuzmin/Creative Commons/http://vitalykuzmin.net/?q=node/455
W ostatnich dniach nasiliły się walki w stolicy Syrii, które toczone są między ugrupowaniem ISIL a opozycją. Według doniesień, radykalni islamiści dokonali ofensywy na dzielnicę al-Kadam, znajdującą się przy samym centrum Damaszku. Pojawiają się również informacje, że Rosja zaczyna wysyłać samoloty i wojsko do stolicy Syrii.

 

Tereny były wcześniej kontrolowane przez umiarkowanych opozycjonistów, jeśli można ich tak nazwać, ale w najbliższym czasie sytuacja może się zmienić, co raczej powinno być na niekorzyść armii rządowej. Kontrolowanie dzielnicy al-Kadam umożliwi zaatakowanie centrum stolicy. Z drugiej jednak strony, syryjscy wojskowi twierdzą że pilnie obserwują sytuację i są gotowi do ewentualnego odparcia ataku.

W tym samym czasie dowiadujemy się, że Rosja nie ma zamiaru zostawić swojego sojusznika na pastwę losu. W najbliższych dniach do Syrii mają przybyć rosyjskie myśliwce i helikoptery, które będą atakować zarówno bojowników ISIL jak i opozycję. Zachodni dyplomaci twierdzą, że do wojskowej bazy lotniczej, położonej tuż przy stolicy Syrii, przybył korpus ekspedycyjny. W następnych tygodniach pojawi się tam również personel wojskowy - między innymi doradcy, instruktorzy oraz piloci.

Stany Zjednoczone, Arabia Saudyjska i Turcja od dawna próbują obalić władze w Syrii przy pomocy różnych ugrupowań zbrojnych (opozycja i terroryści). Tymczasem Rosja, jako sojusznik prezydenta Assada, najwyraźniej dopiero teraz postanowiła podjąć zdecydowane kroki aby chronić swojego sprzymierzeńca. Wojna w Syrii jest oczywiście tzw. wojną pośrednią. USA i Rosja zwalczają siebie nawzajem, lecz konflikt jest prowadzony na terenie innego państwa - w tym przypadku jest to Syria.

 

 

Źródła:

http://www.cbsnews.com/news/isis-fighters-push-deeper-into-syrian-capital-damascus/

http://www.i24news.tv/en/news/international/middle-east/84069-150831-russian-jets-in-syrian-skies

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Chemik

Wcale mi sie wszystko

Wcale mi sie wszystko niepodoba.. nic a nic....amerykanie bolesnie doczuja interwencje rosyjska... prawda zajrzy im w oczy duzym strachem... bo przekonaja sie o przewadze militarnej Rosji

Portret użytkownika Adam88

To się nazywa ruski refleks.

To się nazywa ruski refleks. Assad jest chyba zaszachowany a w najlepszym wypadku to wygląda na pat-a (wersja trochę optymistyczna), czas działa na jego niekorzyść, puszczają mu chyba nerwy...
 
In his first public response to recent Israeli airstrikes in Syria, Syrian President Bashar al-Assad told Hezbollah’s Al-Manar television network Monday that Syria would not directly respond against Israel while the civil war in his country continues to rage.
The Syrian ruler said that after the rebel groups were defeated, Syria would “fight against Israel and respond to its criminal attacks.”
Nie lubie wróżyć, ale co pisza "w świecie"?
 
Za timesofisrael.com
Aide to Iranian Supreme Leader Ayatollah Ali Khamenei on Saturday dismissed remarks by British Foreign Secretary Phillip Hammond that Tehran has changed its stance on Israel, insisting that fighting the “illegal Zionist regime” is an ongoing policy of the Islamic Republic, the semi-official Fars news agency reported.
“[The] fight against the illegal Zionist regime is one of the immutable policies of Iran, which has always been maintained,” Seyed Mahmoud Nabavi said.
 
ponadto:
Israel could send Iran ‘back to the stone age’ with electromagnetic bomb
[...]
Israel could destroy Iran’s electric network with a specially designed electromagnetic bomb in the event of a military conflict between the countries, The Sunday Times reported on Sunday.
Z 25.08:
The Israeli military is readier now than it ever has been to carry out a strike on Iran’s nuclear facilities should it be instructed to do so, a senior security official told Walla news Monday.
“Every year that passes, the IDF improves,” the unnamed official said. “We never stand still. The professional level increases. In the coming year we will receive another submarine, F-35 fighter jets and other platforms. Intelligence is improving as well,” he said

Portret użytkownika achiles

Rosjanie siedzieli cicho i

Rosjanie siedzieli cicho i tylko się uczyli STRATEGII MILITARNEJ ZACHODU, kiedy szalał w Krajach Bliskiego Wschodu. Teraz Rosjanie mają w małym palcu styl działania Wojsk Zachodu i całego NATO i swoje wojska na wyższy poziom, jak z nimi walczyć wprowadzili, więc się należy zastanowić, kiedy będzie się chciało rzucać na Wojska Rosyjskie z MOTYKĄ, CZY TO KARABINEM. 

Portret użytkownika aron jasnowidz-diagnosta

Baba wanga przepowiedziala ze

Baba wanga przepowiedziala ze wojna wyjdzie z Damaszku i rozleje się na cały świat ,że ludzie muszą zrozumieć co się dzieje a świecie a pobudka będzie bolesna jeżeli nie powstrzymują wojny i rządzących ,widać że Rosja czekała do końca z pomocą ,mówiła ,straszyła ale kiedy USA i unia dążą do jednego a ludzie noc z tym nie robią to przyjdzie lekcja pokory .wierzę że dobro znajdzie ludzi i sposób aby ta ostateczna walka przebiegła spokojnie i obudziła wszystkich ignorantów.

Portret użytkownika Konfederacja Słowiańska

Co z tą Syrią? - Warto

Co z tą Syrią? - Warto przeczytać:
 
Co z tą Syrią? http://polski.blog.ru/148653123.html

A także zestaw artykułów:

Salafizm + CIA = destabilizacja http://polski.blog.ru/163948003.html
 
Wydaje się oczywiste, że przekazanie broni atomowej Stalinowi przez Amerykanów tuż po II wojnie światowej miało właśnie ten szatański cel: ocalenie stolic socjalizmu liberalnego (Waszyngton, Londyn) i socjalizmu komunistycznego (Moskwa), a utopienie we krwi (i podporządkowanie) wszystkich mniejszych narodów (od Korei po Syrię).
Wniosek: należy traktować wojnę Moskwy i Zachodu jako sztuczną wojnę wewnątrzżydowską, nie mieszać się do niej i głośno ją potępiać, a zwłaszcza jej niszczycielskie dla innych narodów skutki.

Portret użytkownika Konfederacja Słowiańska

A skąd Pan to wie? Adam88

A skąd Pan to wie?
Adam88 pisze: "nikt nikomu nic nie przekazywał".
A skąd Pan to wie? (źródło)
 
Ja opieram się na książce: H. Pająk, S. Żochowski, Rządy zbirów 1940-1990, Lublin 1996, s. 42-43.
Autorzy ci twierdzą, że Amerykanie "przekazali Sowietom tajemnice konstrukcji bomby atomowej", "materiały rozszczepialne", a nawet "matryce do druku banknotów dolarowych" wraz z farbami, werniksem i próbkami papieru.

Strony

Skomentuj