Terroryści z al-Kaidy uruchomili pierwsze oficjalne konto na Twitterze

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

Nawet terroryści idą z duchem czasów. Właśnie zainicjował działalność oficjalny kanał na Twitterze reprezentujący stronę internetową uważaną za jedną z głównych witryn kojarzonych z al-Kaidą. Kanał @shomokhalislam obserwują obecnie 2623 osoby, a osoby opiekujące się nim są bardzo aktywne publikując sporo tweetów po arabsku jak i po angielsku.

 

Twitter nie jest jeszcze bardzo popularny w Polsce, ale staje się coraz ważniejszym medium kształtowania opinii, dlatego trudno się dziwić, że został zauważony również przez terrorystów. Jak można przeczytać w przekazach formułowanych przez Islamistów, traktują oni Twittera bardzo instrumentalnie.

 

Jest to dla nich medium do szerzenia swojej propagandy. Niektóre przekazy są adresowane również do Internautów z Zachodu, którzy są informowani o tym, że ich rządy wspierają zabijanie ludzi w krajach arabskich. Eksperci od terroryzmu twierdzą, że jest to stosunkowo dobrze znane zjawisko, że terroryści wykorzystują do swoich celów media społecznościowe, głównie Twittera i Facebooka.

Strony te stosowane są przez terrorystów nie tylko do rozprzestrzeniania swoich poglądów, ale też do rekrutacji nowych najemników chętnych do dżihadu.  Zgoda wydawców na pozostawanie takich profili wydaje się nieco dziwna, ale z tego, co twierdzą szefowie Twittera starają się oni pozostawać neutralni i nie angażują się w cenzurowanie treści ze względów politycznych.

 

 

Źródła:

http://www.washingtontimes.com/news/2013/sep/27/al-qaeda-opens-first-official-twitter-acco...

https://twitter.com/shomokhalislam

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika SurvivorMan

No to jak to jest w końcu z

No to jak to jest w końcu z tą Al-Kaidą? ISTNIEJE CZY NIE? Bo ja na przestrzeni dekady, zauważyłem taką zależność: Al-Kaida nie istnieje, lub w najlepszym wypadku jest ironicznie nazywana "tajemniczą organizacją" zawsze wtedy, gdy morduje Amerykanów czy ich sojuszników... Ale istnieje i z powodzeniem nazywana jest organizacją terrorystyczną gdy twittuje czy walczy w Syrii...
No więc jak jest???

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika SurvivorMan

Jeśli Al-Awlaki spotykał się

Jeśli Al-Awlaki spotykał się w sekrecie w Pentagonie, to jakim cudem wie o tym Alexander Emerick Jones - niespełna 40-letni fan teorii spiskowych?
Chciałbym żebyśmy się dobrze rozumieli... Niczego w 100% nie wykluczam, ale ślepe przytakiwanie wywodom fanów teorii spiskowych, raczej nie jest rozsądne...
Ostatnio oglądałem to: https://www.youtube.com/watch?v=SmfOz4d0Jn0 Ciekawy dokument, nie posiadający ani grama radykalnych przekonań, którymi wykazują się teoretycy spiskowi... Dokument wydaje się być zbiorem faktów historycznych i brzmi o wiele lepiej niż udowadnianie na siłę spisków...

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika navajo88

hahahahahahahaha  ten świat

hahahahahahahaha  ten świat to już całkowicie z szedł na psy !! , i jak trzeba mieć sprany mózg żeby włazić i pisać na Twterze .
Ale swoją drogą to FBI i CIA , a także NSA dostaną całkiem darmową bazę potencjalnych symatyków terorystów ! , noż karwia czy to nie zakrawa na conajmniet teatr samego Mrozka !!!!
J.M.H
Ps: Tylko że to wygląda na podpuchę ze strony FBI i NSA , oraz CIA , a dla czego ?? to proste bo dzisiaj nie ma łatwiejszego sposobu żeby niejako zebrać w kupie przynajmniej potencjalnych sympatyków i zwolenników terorystów i wraze czego mozna bardzo szybko wyłapać i z infiltrować dane środowisko .
Swoą drogą jacy ludzie są głópkami ,sami pchają się na szafot , karwia aż wierzyć się nie chce !!!!

Skomentuj