Terraformacja Marsa może nastąpić szybciej niż nam się wydaje

Kategorie: 

Źródło: sdnet.ru

Właściciel PayPal i firmy SpaceX, Elon Musk, zarysował śmiały plan kolonizacji Marsa. Sukcesy jego firmy w umieszczaniu obiektów na niskiej orbicie w wielokrotnego użytku kapsułach rozpaliły jego nadzieje na sięgnięcie tam gdzie nie był jeszcze żaden człowiek, na Marsa.

 

Musk twierdzi, że aby misja miała szansę realizacji trzeba znaleźć 80 tysięcy kolonistów, którzy zgodzą się na to, aby lecieć na tą planetę i nie wracać już na Ziemię, tylko układać sobie tam życie tworząc społeczność. Jest tylko jeden szkopuł, bilet na taką podróż kosztowałby 500 tysięcy dolarów. To trochę drogo jak na tak straceńczą misję

 

Musk opowiadał, że relokacja ludzkości na Marsa rozpocznie się wraz z małą grupą około 10 osób. Polecą na Marsa na pokładzie ogromnego wielokrotnego użytku rakiety, która będzie działać na ciekły tlen i metan.

"Na Marsie, mają stworzyć samowystarczalną cywilizację i przekształcić ją w coś naprawdę dużego" - powiedział Musk, przemawiając do publiczności Królewskiego Towarzystwa Lotniczego w Londynie.  Musk został zaproszony do przedstawienia swoich planów biznesowych i otrzymał złoty medal od Towarzystwa za zasługi dla komercjalizacji przestrzeni kosmicznej.

Wraz z założycieli nowej kolonii na Marsa poleci wiele urządzeń, w tym maszyn do produkcji nawozów, metanu i tlenu. Pionierzy na Czerwonej Planecie będą także potrzebowali również materiałów budowlanych w celu stworzenia przejrzystych kopuł, w których mogłaby się utrzymywać odpowiednia atmosfera do oddychania.

Według miliardera Muska cena biletu na poziomie 500 tysięcy jest całkiem do przyjęcia. Porównuje to do kosztu domu w Kalifornii. Uważa też, że sprawa jest na tyle rozwojowa, że powinien się nią zainteresować rząd USA. I trzeba przyznać, że się interesuje, tylko, że na razie amerykańska agencja kosmiczna planuje budowę stacji kosmicznej za Księżycem. Niewątpliwie stacja kosmiczna w punkcie libracyjnym L2 byłaby naturalnym miejscem przeładunkowym a dzięki marsjańskiemu kolonizmowi miałaby szanse rozkwitnąć z czasem i zyskać na znaczeniu. Na razie jednak najpierw musi zostać wybudowana, ale wszystko wskazuje na to, że może do tego dojść w najbliższej dekadzie.

 

Mars jest jednym z najbardziej oczywistych kandydatów do utworzenia przyszłych kolonii ludzkich w najbliższym nam kosmosie. Ale nikt nie chciałby żyć tam w zamkniętym kokonie w pełnej izolacji i poruszać się w skafandrach kosmicznych.

 

Aby realna kolonizacja była możliwa trzeba zwiększyć temperaturę na Marsie. W tym powinniśmy być dobrzy, eksperymentujemy przecież na Ziemi. Należałoby uczynić warunki tam panujące bardziej przyjaznymi dla życia ludzkiego. Eksperci sugerują, aby nagrzać atmosferę za pomocą chlorofluorowęglowodorów. Gazy te są obecne w aerozolach, i są przeznaczone do tworzenia wymaganego ciśnienia.

 

Eksperci zaoferowali rozpylanie dużych ilości gazu w atmosferze Marsa, aby spowodować rodzaj efektu cieplarnianego.  Kiedy to się stanie, to na Marsie zacznie się topienia czap polarnych, i dojdzie do uwolnienia dwutlenku węgla. Może to uruchomić całą reakcję łańcuchową i w konsekwencji w konsekwencji doprowadzić nawet do terraformacji Marsa.

 

 

Źródła:

http://sdnnet.ru/r/5607/

http://www.space.com/18596-mars-colony-spacex-elon-musk.html

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kimbur

Nie będzie żadnej

Nie będzie żadnej terraformacji Marsa. I nie będzie Marsa - zostanie on rozbity w katastrofie kosmicznej, która jest obwieszczona wszem i wobec jako ostrzeżenie przed głupotami.

Portret użytkownika b@ron

500 000 dolarów ja mam

500 000 dolarów ja mam zaplacić za odwalenie ciężkiej roboty przy terraformacji marsa....hmm...czyli jednak kiedyś może się okazac że to my bedziemy płacić pensje pracodawcy za fakt zatrudnienia...nie wiem nie wiem ...a co mi tam lece...jak mi bank tą kwote rozłoży na raty ...płatne po powrocie albo w pierwszej placówce na marsie

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Roki

Po przeczytaniu tych wypocin

Po przeczytaniu tych wypocin każdy powinien poczuć się co najmniej oszukany.To jest 100% science fiction. Na jakiej podstawie sądzicie że takie rzeczy są obecnie osiągalne? Gdzie ta super technika?
Warto wspomnieć o nasa i zakończeniu programu wahadłowców z powodu dużego zagrożenia i wielkich kosztów każdego lotu. Warto zastanowić się w ogóle nad wiarygodnością nasa (ponoć wielu ludzi z nasa zamieszana jest w tajne loże). Dlaczego władowali się w program wahadłowca zamiast rozwijać program rakiet saturn? Podobno z danych nasa wynika iż misje z udziałem rakiet saturn (apollo) miały 87% skuteczność i były 3- krotnie tańsze od promów kosmicznych mimo tego że prom jest wielokrotnego użytku (czyżby rakieta saturn jednak nie była tak dobra). Myślą o budowie bazy za księżycem a nie potrafią tanio, szybko i skutecznie wynieść złomu i kosmonautów na niską orbitę ziemi? (Obecnie Rosjanie wysyłają ludzi na stację orbitalną, chyba z Bajkonur-a Smile Mnie tu śmierdzi szwindlem. Kopuły na Marsie? HaHaHaHa  To już nos tego pinookia z firmy spacex zawadza o księżyc mówiąc delikatnie. To jakiś bełkot transhumanisty. Muszę przyznać że prawie dorównuje programowi avatar (umysł w komputerze). Tak zajmijmy się sprawami kosmosu i kompletnymi bzdurami, tymczasem Bliski Wschód już płonie a wojna o Afrykę (i jej skarby w ziemi) już się zaczyna.
Pst...
No i co nowego w kinie? zrobili już Zombolandię 13? Ale ja bym chciał żeby ta ruda Kaśka z serialu wyszła za Wojtusia Pimpusia. A kiedy wyjdzie assassin's creed 6 ma być tak ku.. krwawy, że aż będę oczy przecierał z osocza - zrozumiano?
No rzesz kurnasz choć na imprezę, naniuchamy się, zjaramy bonga w kształcie uss Enterprise a potem będziemy się kotłować każdy z każdym...whoah...wolności nam trzeba!!!
A czy ja żyję czy jestem emanacją swojej złośliwości?.....pffff.....o co tu ku...chodzi?
Och mamo dlaczego mnie już nic nie kręci? Hlip....hlip....hlip...
Pip...pip...pip...
Terror widzę widzę terror, to pastuchy z al-kaidy, chcą „znukować” świat, trzeba ich wyrżnąć, wprowadzić demo(n)krację aby cały świat miał „nasz” i jedyny słuszny punkt widzenia. Wielki bracie zrobimy z mas „bezmózgie zombie” żyjące w świecie fantazji, erotyki i innych rozrywek. I powiedział szatan: Czego chcesz człowieku, mów a będzie ci dane, a tym burdelem wkoło się nie przejmuj, to tylko iluzja!!! HAIL!!!
Jeżeli dotrwałeś do tego momentu to wiedz, że poniosła mnie trochę moja mała schizofrenia.
Pozdrawiam hej!!!
 

Portret użytkownika zwolennik rządu światowego

Widzisz, różnica pomiedzy

Widzisz, różnica pomiedzy tobą a Elonem Muskiem polega na tym, że on potrafi sobie stawiać i realizować trudne cele, a ciebie stać jedynie na siedzenie przed monitorem i krytykowanie. Dlatego też to on jest obrzydliwie bogaty, a tyś dziad.

Portret użytkownika Voymir

Masz tu kolego minusa za tego

Masz tu kolego minusa za tego zwolennika rządu światowego, podpisałeś już volkslistę? I gardzę takimi, którzy nie logują się chociaż swoim pseudonimem, potem ciężko ich namierzyć i przypisać gada do jego wypowiedzi... A jeśliś prawdziwie wyznawcą tego rządu światowego, to gratuluję "myślącej" półkuli mózgu, a co do siedzenia i krytykowania - czasami łapy opadają na wieść jak to wszystko się (biiiip) pod topór... i ciężko cokolwiek robić poza krytykowaniem, jest jeszcze podział - na słuszne krytykowanie i niesłuszne krytykowanie. Pytanie za 100 punktów - kogo należy skrytykować? Tak działający na szkodę narodu rząd czy obywateli? Obyś się kurde nie przejechał z tym nieprzemijającym uczuciem do NWO
 
Nieprzejednany wróg Nowego Porządku Światowego

Portret użytkownika Koniu

Dobra, dobra. Może ktoś wie.

Dobra, dobra. Może ktoś wie. Pytam się czyj jest Mars? Musk może sobie ot tak poleciec na Marsa bo jest z Ziemi i go skolonizować? Tak samo mogą zrobić ufolki, ale w tedy to będzie agresja i atak i wszystko co złe. A czyj jest Księżyc? Do kogo należy? też każdy może sobie tam polecieć i zacząć wydobycie minerałów? Soro tak, to zbierzmy się w grupę kapitałową, nazwijmy się "Zminynaksiężycu" i zacznijmy projektować swoje statki kosmiczne. Skoro technologicznie misja Apollo porównywano do pierwszych pralek automatycznych, to obliczenia trajektorii lotu można zrobić na tablecie, albo jeszcze lepiej...na telefonie kmórkowym. Problem? Nie ma. Inżynier Pająk jest gotowy do zbudowania Magnetokraftu. Nie trzeba rakiet, wystarczy rozbudować pomysł profesora Searla i mamy pierwsze Magnokrafty produkcji polskiej i to przez segment prywatny. Trzeba tylko mieć odwagę i tego chcieć. Taki Mus chce tylko na tym zarobić.

Strony

Skomentuj