Teoria ewolucji człowieka upadła? Polski naukowiec odkrył ślady ludzi sprzed 5,7 mln lat, które według nauki nie powinny istnieć!

Kategorie: 

Ślady człowieka z Krety w osadach sprzed 5,7 mln lat

Niezwykłego odkrycia dokonał w 2002 r. polski paleontolog, dr Gerard Gierliński, który przebywał na wakacjach na Krecie. W trakcie jednego ze spacerów nad brzegiem morza zauważył niezwykłe ślady, który przypominały ludzkie. Międzynarodowa grupa naukowców zbadała to znalezisko, a wyniki opublikowano w prestiżowym czasopiśmie Proceedings of the Geologists Association.

 

Odkrycie to jest powodem do ponownego rozważenia ogólnie uznawanej teorii pochodzenia człowieka z Afryki. Do połowy XX wieku w kręgach naukowych uznawano, że przodkowe współczesnego człowieka pochodzą z Afryki, a konkretnie z obszaru, który przylega do Wielkich Rowów Afrykańskich, przecinających kontynent z południa na północ.

To właśnie tam, pod koniec ubiegłego stulecia, znaleziono najstarsze pozostałości kości przodków homo sapiens. W 1974 roku w Etiopii znaleziono około 3,8 miliona lat pełny szkielet Australopithecus afarensis, czyli australopiteka, będącego według zwolenników teorii ewolucji, jednym z najstarszych przodków Homo sapiens. 

 

Oficjalna nauka uznaje, że najstarsi przedstawiciele gatunku Homo sapiens pojawili się w wyniku ewolucji około 400-250 tysięcy lat temu. Z biegiem czasu, Homo sapiens rozprzestrzenił się na całym świecie, zastępując istniejące w innych regionach populacje Homo erectus i Homo neanderthalensis, uważanego za rodzaj wczesnej wersji człowieka rozumnego. 

Jednak ślad znaleziony w skamieniałości sprzed 5,7 miliona dodaje argumentów sceptykom wobec teorii afrykańskiej kolebki ludzkości. Według naukowców, odcisk jest bardzo podobny do kształtu ludzkiej stopy, kształt palców, zwłaszcza kciuka, odpowiada rozmiarowi, położeniu i kształtowi ludzkiego palca. Według nich odcisk jest niewątpliwie podobny do ludzkiej stopy.

Podstawowa konkluzja tego znaleziska jest taka, że nasi przodkowie mogli przemierzać południową Europę i Afrykę Wschodnią. Eksperci uważają, że ślady pozostawiono na piaszczystym brzegu lub w delcie rzeki. Wiek skamieniałości określono dzięki analizom jednokomórkowych organizmów, otwornic (łac. Foraminifera) znalezionych wewnątrz skały osadowej. Powstały one w okresie, w którym Morze Śródziemne zostało na krótko wysuszone, co miało miejsce 5,6 milionów lat temu. 

Wiek znaleziska odpowiada okresowi geologicznemu późnego miocenu. Wtedy dzisiejsza pustynia Sahara była pokryta sawanną. Trawiasta roślinność rozciągała się od Afryki Północnej do wschodniej części Morza Śródziemnego. Ponadto trzeba zaznaczyć, że wtedy, kiedy odciśnięto te ślady, Kreta nie była jeszcze oddzielona od kontynentu. Łatwo zatem założyć, że wczesne hominidy mogły się tam dostać ze strony dzisiejszej Europie, albo Afryki i mogły zostawić ślady na wybrzeżu Morza Śródziemnego, które stało się częścią Krety. 

 

W środowisku naukowym zaczęły się pojawiać pytania dlaczego Polacy zwlekali z opublikowaniem tego znaleziska aż 15 lat. Sugerowano, że to czyni całe odkrycie wątpliwym. Jednak prawda jest taka, że na paleoantropologach leży ciężar teorii ewolucji, gdzie główną rolę przypisuje się antropogenezie, czyli stopniowej humanizacji małp.

 

Odkryte ślady "Kreteńczyka" wyraźnie odbiegają od tych oczekiwań. Tak długi okres między odkryciem śladów w wiosce Trakhilos, a publikacją informacji o nich, można tłumaczyć tak, że polscy naukowcy bali się zniszczyć swoje kariery i przygotowywali się do ewentualnego ostracyzmu środowiska naukowego, które nie lubi problematycznych znalezisk.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Wmordepchaj Dollar

Mam podejrzenie graniczące z

Mam podejrzenie graniczące z pewnością że Autorowi z jakichś - być może osobistych ideolo-przekonaniowych powodów - śpieszno nad wyraz by z tryumfem ogłosić Ewolucję za totalną nie mającą podstaw naukowych i genetycznych bajkę a nie mające podstaw naukowych i genetycznych "dane nam z góry" bajki religijne - ogłosić Absolutną Prawdą Ostateczną o pochodzeniu gatunków, w tym człowieka. Pan panie Autorze zapomniał o jednym ale kardynalnym: Teoria Ewolucji już daaawono przestała być Teorią a bajki religijne - choć od zawsze były li tylko teorią - tylko dlatego "stały się" Prawdą że przyjęto je w wąskim gronie Władców Świata Absolutnych Zdemoralizowanych Absolutnie...przez aklamację a u podstaw tej decyzji legła trywialna Prawda o Prawdach nie mających co prawda nic wspólnego z Prawdą ale za Prawdę woluntarystycznie, z mocnym podwaliną utalitaryzmu uznanych: "Religia dla ludu jest Prawdą, dla mędrców fałszem, a dla Władz jest po prostu użyteczna". - Seneka Ad.rem. Antydatowanie znalezionych śladów rzekomo moccno demolująco wchodzących w "kalendarz ewolucyjnych przemian gatunków" nie deprecjonuje ich jako takich, natomiast świadczy o...źle skonstruowanym ludzkim więc skrajnie subiektywnym kalendarzu dziejów ewolucji gatunków. Poprawnie działający mechanizm Ewolucji jako takiej pozostaje poza wątpliwością - to przypisany mu/doczepiony do Mechanizmu "zegar sterujący" został źle wyskalowany i nieadekwatnie do skali dziejów ustawione było jego "tykanie" więc - co jest tego żelazną konsekwencją - upływający czas wskazuje skrajnie niezgodnie z jego faktycznym upływem. Capitooooo????!!

"Pokaż jak sikasz, a powiem ci gdzie jest twoja synagoga".

Portret użytkownika Nie byli pierwsi..

Ja obalilem teorie "ewolucji"

Ja obalilem teorie "ewolucji" juz w 1991r.. - bedac jeszcze w liceum.. na lekcji biologii zadalem nauczycielce pytanie: " skoro ludzie POchodza od "malpy".. - to dlaczego do dzis nie zaczely zyc jak ludzie.. budowac domow.. zakladow... jedzic autami itd..itp..  - no i brakuje 1 ogniwa pomiedzy czlowiekiem wsPOlczesnym a nimi?"..  - Moze Darwin POchodzil od malpy.. nawet POdobny.. Ale ja wierze w STWORZENIE.. NIE w ewolucje..

Portret użytkownika Wmordepchaj Dollar

Niczego synalku nie obaliłeś

Niczego synalku nie obaliłeś - jeśli już to sam się o swoje nogi potknięty obaliłeś - sprawdź czy masz wszystkie zęby... Nikt przy zdrowych zmysłach - a twoi nauczyciele biologii przede wszystkim - nie stwiedził nigdy że 1 - człowiek pochodzi od małpy, tak jak palec wskazujący nie "pochodzi" od kciuka ale wraz z kciukiem mają "wspólnego przodka" - dłoń, ta z kolei jest kontynuację przedramienia itd...2 - nie można znaleźć "brakującego ogniwa" między naszym zwierzęcym przodkiem a człowiekiem bo...to my tym ogniwem jesteśmy!! Dopuściłeś kiedykolwiek taką odkrywczą myśl do głosu - czy nadal krążą ci pod sklepieniem błędne przekonania niczym światło pod horyzontem zdarzeń czarnej dziury, niby to pędzące w nieskończoną przestrzeń a de facto pedzące po ciasnym, na zawsze zamkniętym-zapętlonym torze? 

"Pokaż jak sikasz, a powiem ci gdzie jest twoja synagoga".

Portret użytkownika SurvivorMan

Darwin nie powiedział że

Darwin nie powiedział że ludzie pochodzą od małpy, tylko że Ludzie i małpy mają wspólnego praprzodka, a to zasadnicza różnica.
"...ja wierze w STWORZENIE.. NIE w ewolucje..." - Ty sobie możesz wierzyć w co chcesz... Wiara w końcu na to pozwala... Nauka to fakty... I to jest ta różnica, że jedni opierają się na faktach i wzajemnie wspierających się dowodach, a inni na wierze... "I wtedy Bóg rzekł i stało się*ROFL*

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika gnago

Czas o laicy nie jest liniowy

Czas o laicy nie jest liniowy. być może niektózy się o tym przekonają lądując osobiście w miocenie czy paleolicie osobiście Na przykład wchodząc w dziwaczną chmurkę mgły czy zwyczajnie znikając z naszego poziomu czasoprzestrzeni. mnóstwo takich przypadków zanotowano w Historii

Portret użytkownika Ha$s

Taa ciekawe jak ,,une,, to

Taa ciekawe jak ,,une,, to datują ? Np poprzez wytracanie węglanu wapnia w stlaktytach ileś czegoś (głównie milimetry na mięsiace) w jednostce czasu, ale przychodzi taki potop nanosi metr albo 100 metrów mułu ...i mamy miliony lat.

Portret użytkownika saah

niedawno ogladalem film na

niedawno ogladalem film na zalukajnaukowcy odnalezli nie tylko jakies tam odciski stop,a wiele kosci pradawnych,z tego co pamietam oszacowane na 5,7 mln lat,poszukajcie ogladnijciePS.czytajac ten portal wiedze te same niki we wszystkich kategoriach i non stop durne wypowiedzi,wiekszosc z was poprostu musi wszytko wiedziec,skoro na wszystkim sie znacie

Portret użytkownika Ostatni Sprawiedliwy

Nic nie upadła/ Czemu miałoby

Nic nie upadła/ Czemu miałoby upaść. Po prostu otworzyl sie nowy etap do poszukiwań. Jeśli ktos jest tak tępy myśli, że zachowały sie skamieliny osobników wszystkich zwierząt - w tym człowieka - które kiedykolwiek chodziły po ziemi to gratulacje. Gdyby tak było to mielibyśmy masy kości dookoła Smile Żeby powstała skamielina trzeba niezwykle specyficznych warunków, stąd znajdujemy ich tak mało. Tak też było ze skamieliną z artykułu. Trzeba szukać dalej i tyle. Nie wszystko na raz Smile Jak to mówi słynne powiedzenie - "szukajcie a znajdziecie" Smile Tak samo kiedys myslano, że wszystko krąży wokół Ziemi, lecz na szczęście byli tacy, co szukali i zadawali trudne pytania. A kościół probował zakazać tego, bo godziło to w podwaliny jego idei, że "Ziemia jest ponad to". Z ewolucjaąjest to samo, a ci co próbuja bawić się w kreacjonizm nie róznią sie mentalnie od tych, co niegdyś chcieli zakazywać dzieł Kopernika czy Galileusza... 

Strony

Skomentuj