Teoretyk spiskowy został skazany za sabotowanie szczepień

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Farmaceuta, zwolennik teorii spiskowej Covid-19, został skazany na trzy lata więzienia za sabotowanie 500 zastrzyków szczepionek w swojej klinice. Stephen Brandenburg powiedział śledczym, że wierzy, iż szczepionki są wszczepiane w mikroczip i czynią biorców sterylnymi.

 

Brandenburg przyznał się do winy za podrobienie setek dawek szczepionki Moderna Covid-19 w Aurora Medical Center w Grafton w stanie Wisconsin w grudniu zeszłego roku. W podpisanym ugodzie przyznał, że wierzy w szereg teorii spiskowych, w tym, że Ziemia jest płaska, a atak z 11 września został zainscenizowany.

 

Z dokumentów sądowych wynikało, że co najmniej dwa lata przed incydentem Brandenburg powtarzał swoim kolegom swoje przekonania i idee „historii alternatywnej”. Prokuratura federalna oskarżyła go o bezmyślne ignorowanie niebezpieczeństwa, fałszowania szczepionek, które wyjmował z lodówki na dwie zmiany.

 

Brandenburg przyznał w dokumentach sądowych, że wiedział, że wyjęcie szczepionek z lodówki może sprawić, że będą mniej skuteczne lub niebezpieczne. Oprócz trzyletniej kary pozbawienia wolności Brandenburg będzie musiał odsiedzieć trzy lata pod dozorem.

 

Prokuratorzy podali jego wiarę w teorie spiskowe jako powód, dla którego powinien zostać natychmiast aresztowany, ale sędzia Brett Ludwig nie zgodził się, twierdząc, że Brandenburg nie był wcześniej karany.

 

Adwokat Brandenburga powiedział sądowi, że jego klient przeszedł trudny rozwód podczas incydentu. W trakcie wstępnego przesłuchania po znalezieniu skażonych fiolek 26 grudnia 2020 r. Brandenburg powiedział władzom, że był to niezamierzony błąd. Jednak podczas dalszego śledztwa przyznał, że celowo usunął szczepionkę ze szpitalnej jednostki chłodniczej.

 

W następstwie incydentu Moderna powiedziała szpitalowi, że żadna osoba, której wstrzyknięto skażoną szczepionkę, nie była narażona na żadne niebezpieczeństwo poza brakiem ochrony przed wirusem. Brandenburg został również oskarżony w Sądzie Okręgowym w Ozoki o usiłowanie przestępstwa zniszczenia mienia. W ramach tej sprawy Brandenburg  przekazał zastępcom szeryfa osiem sztuk broni palnej.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Nickt

Prowokacja i ustawka, która

Prowokacja i ustawka, która ma na celu ośmieszenie wszystkich antyszczepanów i zrobienie z nich foliarzy, płaskoziemców, itd. Miesza się tutaj świadomie zwolenników absurdalnych, nieprawdziwych teorii ze zwolennikami teorii jak najbardziej słusznych.

Typowa zagrywka socjotechniczna.

Portret użytkownika Binx

"Teoretyk spiskowy " 

"Teoretyk spiskowy "  sugeruje że jets to zwolennik "płaskiej ziemi"  co ma zdyskredytować każdą ideę któe jest podciągnieta pod hasło "teoria spiskowa" . Termin ten został ukuty przez CIA po zabójstwie JF Kennedego

Portret użytkownika Robaczkowa

Dzisiaj (w niedzielę13

Dzisiaj (w niedzielę13 czerwca) o 16-stej w Krakowie przy pomniku Adama Mickiewicza zbierają się ludzie na protest przeciwko zabieraniu wolności (obowiązkowym szczepieniom i segregacji sanitarnej ludzi). Dowiedziałam się dzisiaj słuchając Gadowskiego. Mnie tam nie będzie bo mam daleko ale może ktoś się o tym dowie na ZnZ i pójdzie z rodziną. Widzę, że w necie są bardzo mocno blokowane, wycofywane informacje o protestach. Nawet uniemożliwia się ludziom zamawianie wspólnych autobusów czy umawianie się na wspólne wyjazdy blokując przepływ informacji. Mam wrażenie, że ostatnio w Polsce zatrudniono kupę ludzi do tej podłej roboty. (1971) Gadowski wRealu24 OSTRO o sanitaryzmie, agenturze i polityce historycznej! Polacy obronią wolność? - YouTube Tego nie usunęli z YouTube bo nie było w tytule słów kluczowych takich jak protest szczepionki itd. Wczoraj szukałam i znalazłam (z wielkim trudem) zaproszenie na protesty w Warszawie pani Justyny Sochy na YouTube. To zobaczyło tylko 120 osób. Bo celowo ograniczali zasięgi. Gdyby ludzie wiedzieli o protestach byłyby one znacznie potężniejsze. Chyba trzeba by wrócić do starych metod. Wybrać po 2-3 osoby chętne w każdym dużym mieście- żeby odbiły na ksero informację o protestach i (normalnie) porozwieszały to na przystankach w formie małych karteczek. Najprostsze metody są najskuteczniejsze.

Strony

Skomentuj