Tendencja w Azerbejdżanie – kobiety dokonują aborcji z uwagi na płeć dziecka

Kategorie: 

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=MZ567Ut-vZQ

Kiedy matka dwóch córek Amina Alijew dowiedział się, że jest w ciąży, rodzina zaczęła ją zmuszać do aborcji, pisze Postimees.

 

 

„Na rozpoznanie płci dziecka udałam się wraz z mężem i matką. Kiedy lekarz powiedział, że będę mieć kolejną córkę, dla rodziny to był koniec świata” – mówi Alijew. „Powiedzieli mi, że muszę dokonać aborcji”.

 

Zdaniem trzydziestoletniej Alijew, ginekolog również próbował przekonać ją do usunięcia dziecka. Kobieta nie chciała przerywać ciąży, ale mąż zagroził jej rozwodem i zabraniem córek. Dziewczyna uległa i poddała się zabiegowi.


 
Przypadek Alijew nie jest rzadkością w Azerbejdżanie. W patriarchalnym społeczeństwie kobiety muszą rodzić synów. Dlatego w kraju tym dominują mężczyźni – na 115 chłopców przypada 100 dziewczynek, kiedy średnio w świecie ta relacja układa się w stosunku 107 chłopców na 100 dziewczynek.

 

W 2010 roku przeprowadzono badania w krajach Kaukazu w celu ustalenia, dlaczego w Azerbejdżanie rodzi się mało dziewczynek. Wyniki wykazały, że w Armenii i Azerbejdżanie prowadzona jest selektywna aborcja.

 

Alijew uważa, że jej aborcja, która nastąpiła w 15 tygodniu ciąży, była niezgodna z prawem (w Azerbejdżanie można pozbyć się płodu tylko do 12 tygodni).

 

„Ci zabójcy odcięli ręce i nogi mojemu dziecku. I ja też jestem morderczynią, jako matka. Także ojciec i babcia zabili małą bezbronną istotę"- powiedziała.

 

Według ginekolog z Baku Terény Hasanovej, selektywna aborcja naprawdę nie należy do rzadkości i często członkowie rodzin kobiet brzemiennych podejmują decyzję o przerywaniu ciąży.

 

„Zmuszają kobiety do aborcji i te nie mają wyboru" – powiedziała Hasanova. „Powtarzają im to w kółko, kiedy wiadomo, że urodzi się dziewczynka."

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierzątKomentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Gdyby w Polsce ograniczyć

Gdyby w Polsce ograniczyć zabijanie nienarodzonych dzieci to bysmy mieli szansę na Miłosierdzie Boga, generalnie jak by się Naród Polski modlił więcej to też mogli bysmy osiągnąć więcej dzięki Łasce Jezusa Chrystusa ! Pamiętajmy co św. Faustyna pisała o Polsce ! "Ojczyzno moja kochana, Polsko, o gdybyś wiedziała, ile ofiar i modłów za ciebie do Boga zanoszę. Ale uważaj i oddawaj chwałę Bogu, Bóg cię wywyższa i wyszczególnia, ale umiej być wdzięczna. Pewnego dnia powiedział mi Jezus, że spuści karę na jedno miasto, które jest najpiękniejsze w Ojczyźnie naszej. Kara ta miała być - jaką Bóg ukarał Sodomę i Gomorę. Widziałam wielkie zagniewanie Boże i dreszcz napełnił, przeszył mi serce. Milczeniem modliłam się. Dziś rano przyszła do mnie dziewica - św. Barbara i poleciła mi, abym przez dziewięć dni ofiarowała Komunię św. za kraj swój. - A tym uśmierzysz zagniewanie Boże. Siódmego dnia nowennyujrzałam Jezusa w obłoku jasnym i zaczęłam prosić, ażeby Jezus spojrzał na miasto i na kraj nasz cały. Jezus spojrzał się łaskawie. Kiedy spostrzegłam życzliwość Jezusa, zaczęłam Go błagać o błogosławieñstwo. Wtem rzekł Jezus: Dla ciebie błogosławię krajowi całemu - uczynił duży znak krzyża ręką nad Ojczyzną naszą. Radość wielka napełniła duszę moją, widząc dobroć Boga.

"Polacy nie pijcie wódki, ale mówcie codziennie różaniec a zwyciężycie wszystkich wrogów"

słowa Matki Bożej z Gietrzwałdu do Polaków w 1877 r.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Zenek ;)

Jeszcze do niedawna

Jeszcze do niedawna powszechnie stosowaną "METODĄ NA ABORCJE"

w każdej odżydowskiej (satanistycznej) sekcie było "uświęcone tradycją"

KAMIENIOWANIE MATKI WRAZ Z PŁODEM......

bo takie "prawa" zapisali w main kampfie zwanym tora (oświetleni marychą tfu... "bożym blaskiem") rabini. I do powrotu do tego "cywilizacyjnego osiągnięcia" kler wszelaki także z Ku Klux Vaticanum DĄŻY. Do kolejnych "złotych wieków" kiedy będzie mógł się bez krępacji także publicznie pastwić nad kobietami...... za Amazonki i ich wkład w ZNISZCZENIE BIBLIJNEJ BESTII i jej wymiociny znanej jako judaizm.

Skomentuj