Ten substytut cukru może zwiększać ryzyko zawału serca, udaru mózgu i śmierci

Kategorie: 

Źródło: tg

Substytut cukru o nazwie erytrol (erytrytol), który jest używany do słodzenia stewii i innych niskocukrowych produktów ketonowych, został powiązany z krzepnięciem krwi, udarem, zawałem serca i śmiercią, zgodnie z najnowszym badaniem.

 

Problem nocny prowadzi do wcześniejszego wystąpienia chorób serca.

„Poziom ryzyka nie był niski” – powiedział główny autor badania, dr Stanley Hazen, dyrektor Centrum Diagnostyki i Profilaktyki Układu Krążenia w Instytucie Badawczym Lernera w Cleveland Clinic.

Znalezienie związku między erytrolem a problemami sercowo-naczyniowymi było czysto przypadkowe. Hazen powiedział: „Nie spodziewaliśmy się tego ani nawet tego nie szukaliśmy”.

 

Badanie Hazena miało prosty cel, tj. znaleźć nieznane substancje chemiczne lub związki we krwi osoby, które mogą zwiastować ryzyko zawału serca, udaru mózgu lub śmierci w ciągu najbliższych trzech lat. W tym celu zespół rozpoczął analizę 1157 próbek krwi pobranych w latach 2004-2011 od osób zagrożonych chorobami układu krążenia.

„Znaleźliśmy substancję, która wydawała się odgrywać dużą rolę, ale nie wiedzieliśmy, co to jest” – powiedział Hazen. „Potem odkryliśmy, że był to erytrol, słodzik”.

Osoby z czynnikami ryzyka chorób serca, takimi jak cukrzyca, były dwukrotnie bardziej narażone na zawał serca lub udar, jeśli miały wysoki poziom erytrolu we krwi, zgodnie z badaniem opublikowanym w poniedziałek w czasopiśmie Nature Medicine.

 

Dodatkowe badania laboratoryjne i badania na zwierzętach opisane w artykule wykazały, że erytrol łatwiej sprzyja krzepnięciu płytek krwi. Skrzepy mogą przemieszczać się do serca, powodując zawał serca lub do mózgu, powodując udar. Wyniki „nie powinny być uogólniane na populację ogólną, ponieważ uczestnicy operacji mieli już zwiększone ryzyko chorób sercowo - naczyniowych” – twierdzą naukowcy.

 

Erytrol występuje naturalnie w wielu owocach i warzywach. Ma około 70 procent słodyczy cukru i według ekspertów jest uważana za żywność zero kalorii.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (3 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Medium

Czyli mają już kozła

Czyli mają już kozła ofiarnego odpowiedzialnego za powikłania poszczepienne!!!

Pewnie na stewii najmniej zarabiali...

Badanie Hazena miało prosty cel, tj. znaleźć nieznane substancje chemiczne lub związki we krwi osoby, które mogą zwiastować ryzyko zawału serca, udaru mózgu lub śmierci w ciągu najbliższych trzech lat.

I czyż nie o to chodziło? 

Portret użytkownika axell69

Stewia jest  naturalnym   

Stewia jest  naturalnym    słodzikiem , wiec kto chce posłodzić stewie ??   sTalinn  znów  zaczynasz bredzić  jak inszhtalator 

"Substytut cukru o nazwie erytrol (erytrytol), który jest używany do słodzenia stewii"

Próbowałem stewi   , jest słodka  ale zmienia  smak  napojów gorących  np kawy - więc dałem sobie  spokój 

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika Feliks

O ile dobrze pamietam to w

O ile dobrze pamietam to w programie Galileo było o jakimś słodziku z drewna bukowego. I że ten słodzik z tego drewna( drzewa) bukowego był niby najlepszy...A ostatnio była taka uwaga gdzieś że: cukier z trzciny cukrowej jest jednak! ciut lepszy dla cukrzyków niż ten z buraka cukrowego. Bo kiedyś czytałem że to nie ma znaczenia- i to cukier i to cukier, nie ma znaczenia...Ale podobno jednak ma...Nie wiem jaka jest prawda,tylko dzielę się informacją.

Portret użytkownika Endymion

Tyle różnorakiego cukru

Tyle różnorakiego cukru dosypują do żywności, że nie warto go dodawać. Ja żyję bez cukru od lat, a też kaw wypijałem po 5 dziennie, ponieważ miałem fajną sextretarkę w firmie, co to kawę albo du.ę proponowała, jedno i drugie człowieka o zawał może przyprowadzić Wink

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Lucek Wąchozlewski

Próbowałem kiedyś trochę

Próbowałem kiedyś trochę słodzików, ale w pewnym momencie całkowicie je porzuciłem własnie z powodu sporych wątpliwości co do ich szkodliwości. Erytrytol chyba był ostatnim słodzikiem i teraz kiedy zapewne już pozostaną sprzeczne opinie na jego temat, nigdy już do niego nie wrócę i ... pozostane przy sacharozie, która używana z umiarem jest niemal nieszkodliwa, w kazdym razie jej działanie jest doskonale poznane przez naukę jak i przez zwykłych ludzi.

Lucek Wąchozlewski

Portret użytkownika orka

Cukrzą nam byle dalej od

Cukrzą nam byle dalej od prawdy. Amerykański polityk powiedział jasno i wyraźnie, że wojna między Rosją i Ukrainą to spór terytorialny dwóch państw i świat nie może wtrącać się w pomoc którejkolwiek stronie, ale społeczeństwo jest wciąż szczute na podjudzanie tego konfliktu. Broń którą Polska oddała Ukrainie za darmo i rozbroiła polskie wojsko jest kluczowym elementem polskiego udziału w tej wojnie. Teraz mówi się o samolotach. Może Zełeński i jego służby mają jakieś papiery, filmy robione z ukrycia na polityków z PiS. Żądania Ukrainy są coraz bezczelniejsze i politycy robią wszystko czego żąda komik. Czyżby afera podkarpacka miała swoje drugie dno?

Portret użytkownika euklide⁣s

Przecież to już widać jak na

Przecież to już widać jak na dłoni - pisiornia, knesejm i pismaki głównego ścieku dostały rozkaz rozprawienia się z drobiem. Wszystkie te szemrane instytucje od czasu planedmii nawet nie próbują symulować pluralizmu. Ale po co, skoro 90% bydła założyło kagańce... Newsy są więc coraz głupsze, ale trzeba przyjąć, że miliony karin i sebików przestanie jeść ulubiony żurek z jajkiem i zacznie wpierdalać robactwo. A jak któreś zejdzie po tym na zawał to wytłumaczą im, że robal był w ciąży i miał jajeczka.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Feliks

No tak- to jest takie trochę

No tak- to jest takie trochę niezrozumiałe. Bo stewia jest ziołem, rośliną i jak do zioła dodawać jeszcze jakiś erytrol? Jest to zioło: słodzące. No to...To tak jak by do cukru dodawać jeszcze inny słodzik czy "cóś" takiego. No zaużmy że jest stewia sproszkowa -jako słodzik. I co? Jeszcze jakiegoś erytrolu do niej dodawać? Dla mnie to bezsens. Ps. Jestem sympatykiem Świadków Jehowy ( ale nie obecnego...) I co? Myślita że Świadkowie to takie głupie są? Ja najwyższego rangą Świadka Jehowy o którym wiem to był głównym elektrykiem na okręcie podwodnym atomowym.  No to trzeba mieć łeb jak sklep żeby się w tym połapać.A inny to był jakimś doradcą prezydenta Finlandii Uri Kekkonena- coś takiego.

Portret użytkownika Endymion

" Myślita że Świadkowie to

" Myślita że Świadkowie to takie głupie są?" stoją na mrozie, nikt nie podchodzi, mają nawet książeczki po ukraińsku, a une stoją i stoją, więc głupie są!

Tej akcji ŚJ nie rozumiem z punktu widzenia ekonomicznego, a nawet religijnego, a także społecznego. 

Tam robią za słupy, które mają pokazać,że są.. tylko tyle.. taki mają cel, zaznaczyć swoją obecność w przestrzeni.

Przecież te jehowy są tak głupie.. kilkukrotnie chciałem nawiązać ze słupami konwersację na teamt Boga, życia, przeznaczenia, a te debile podawały mi "Strażnicę", jako odpowiedź na moje pytania. 

Pokuszę się o teorię, że strażnycy Jehowy, to są bioroboty, z nimi nie zamienisz zdania inteligentnego, gadają jak zaprogramowani. Miałem z nimi traumatyczne przeżycia dla mego intelektu, okaleczyli mnie są indolencją jak nikt inny. Mam od dawna takie poczucie, aby iść z duchem czasu, może zostanę YT-berem i będę przedstawiał relacje ze spotkań ze strażnikami Jehowy. Mam kilka filmików jak wjeżdżam w kolejkę do szczypawki i jadę podludziom szczepanom, ale to na inny temat Wink

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Strony

Skomentuj