Temperatura w Los Angeles najwyższa od 131 lat

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Stacje pogodowe zlokalizowane w centrum Los Angeles zarejestrowały w sobotę 8 lipca 2017 rekordową temperaturę 36.6 °C. Poprzedni rekord, odnotowany w 1886, wynosił 35 °C.

 

Rekordowa temperatura zbiegła się w czasie z falą nieustających upałów i szybko rozprzestrzeniających się pożarów, stanowiących zagrożenie dla setek kalifornijskich domostw. Tysiące ludzi zostało zmuszonych do ewakuacji.

Jeszcze wyższą temperaturę zanotowała stacja pogodowa w osadzie Sandberg położonej około 120 km na północny zachód od Los Angeles. Rekordowa temperatura wyniosła 39.4 °C, podczas gdy poprzedni najwyższy wynik, zanotowany w 2008 roku, to 36.6 °C. Najwyższe temperatury w historii zmierzono jeszcze w kilku miejscach hrabstwa Los Angeles, kilka rekordów zostało wyrównanych.

 

Prognozy pogody na najbliższe dni są uspokajające – temperatura ma systematycznie spadać osiągając wzdłuż wybrzeża około 24 °C a w centrum Los Angeles około 29 °C.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenKomentarze

Portret użytkownika MichaelN

Normalne wahania temperatury.

Normalne wahania temperatury. Nie ma co panikować. 

Oczywiście pewnie dla lewaków to ogroman tragedia, dużo większa od mordowania niewinnych ludzi w łonach matek i gdyby byli u władzu w USA to nałożyliby drakońskie podatki aby stłamsić przedsiębiorczość i rozwój. 

Skomentuj