Teleskop Kosmiczny Webba wykonał pomyślnie testy ostrości

Kategorie: 

Źródło: NASA

Zakończono już ustawianie należącego do NASA Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba - JWST. Po dokładnym przeglądzie potwierdzono, że obserwatorium jest w stanie rejestrować ostre, dobrze skupione obrazy za pomocą każdego z czterech potężnych pokładowych instrumentów naukowych.

 

Po zakończeniu siódmego i ostatniego etapu ustawiania teleskopu, zespół zorganizował serię kluczowych spotkań decyzyjnych i jednogłośnie zgodził się, że Webb jest gotowy do następnej i ostatniej serii prac przygotowawczych, znanych jako oddanie do eksploatacji instrumentu naukowego. Proces ten zajmie około dwóch miesięcy, zanim rozpocznie się działalność naukowa co jest planowane latem.

 

Zestawienie teleskopu ze wszystkimi instrumentami Webba można zobaczyć na serii obrazów, które ukazują całe pole widzenia obserwatorium. Wydajność optyczna teleskopu nadal przekracza najbardziej optymistyczne przewidywania zespołu inżynierów. Lustra Webba kierują teraz w pełni skupione światło zebrane z przestrzeni kosmicznej do każdego urządzenia, a każdy instrument jest z powodzeniem obrazowany przez światło przepuszczane do niego. Jakość obrazu wszystkich instrumentów jest „ograniczona dyfrakcją”, co oznacza, że ​​szczegółowość szczegółów, które można zobaczyć, jest tak dokładna, jak jest to fizycznie możliwe, biorąc pod uwagę rozmiar teleskopu. Od tego momentu jedynymi zmianami w zwierciadłach będą bardzo małe okresowe korekty segmentów zwierciadła głównego.

 

Teraz zespół Webba skupi się na uruchamianiu instrumentów naukowych. Każdy instrument to wysoce wyrafinowany zestaw detektorów, wyposażony w unikalne soczewki, maski, filtry i specjalistyczny sprzęt, który pomaga mu wykonywać zadania naukowe, do których został zaprojektowany. Wyspecjalizowane cechy tych instrumentów będą dostrajane i obsługiwane w różnych kombinacjach podczas fazy oddawania instrumentów do użytku, aby w pełni potwierdzić ich gotowość naukową. Po oficjalnym zakończeniu ustawiania teleskopu kluczowy personel zaangażowany w uruchomienie każdego instrumentu przybył do Kontroli Misji w Space Telescope Science Institute w Baltimore, a niektórzy pracownicy zaangażowani w ustawianie teleskopu ukończyli swoje obowiązki.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Tyle miliardów wydają na te

Tyle miliardów wydają na te teleskopy a ufolodzy i zwykli ludzie z kamerami video nagrywają ufo inteligencje z innych światów na swoich telefonach i kamerach za parę dolarów ! pato elity poszukją życia ale tylko dla publiki żeby ich czymś zająć i wyprać im mózgi bo przecież inteligentne istoty przybywają na ziemię i są nagrywane więc te pranie mózgów robi im sieczkę że niby oni poszukują inteligencji gdzieś daleko bo wszystko powstało z małpy...! Dlatego należy się modlić do Chrystusa Zbawiciela ale jako Logosu ! Logos to rozum i duch Boga pomagający chrześcijanom !

w 2005 roku były minister obrony Kanady Paul Hellyer stwierdził, że UFO istnieje, a rząd amerykański trzyma to w tajemnicy. Zaskoczeni? Niestety to jeden z niewielu przypadków tak ważnych polityków, którzy zdecydowali się otwarcie rozmawiać na ten temat… Jednym z najpoważniejszych badaczy baśniowego fenomenu UFO jest Jacques Vallée. Vallée po raz pierwszy zauważył niezidentyfikowany obiekt latający (UFO) nad swoim domem w Pontoise w maju 1955 roku. W połowie lat 60., podobnie jak inni naukowcy badający sprawę NOLi, Vallée chciał uwierzytelnienia Hipotezy o Istnieniu Życia Pozaziemskiego (ETH). Badacz Jerome Clark utrzymywał wówczas, że dwie pierwsze książki Vallée na temat UFO, stanowią najbardziej wysublimowaną naukową obronę hipotezy ETH. Jednak do roku 1969 poglądy Vallée uległy zmianie. On sam przyznał publicznie, że hipoteza Istnienia Życia Pozaciemskiego – ETH jest mocno zawężona i pomija wiele istotnych danych. Vallée rozpoczął badania nad relacjami między UFO a sektami, religią, aniołami, spirytyzmem, kryptozoologią i parapsychologią. Powyższe powiązania zostały po raz pierwszy opisane w trzeciej książce Vallée Paszport do Magonii: Od folkloru do latających talerzy (Passport to Magonia: From Folklore to Flying Saucers.). Jako alternatywę dla hipotezy mówiącej o nawiedzaniu Ziemi przez istoty pozaziemskie, Vallée wysunął hipotezę wielowymiarowości tych zjawisk

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika alien972

jak czasem czytam co tam

jak czasem czytam co tam piszesz to przypomina mi się taki dowcip.

 

przychodzi facet do psychiatry

ubrany jest w marynarkę z żółtego sera
spodnie ma  bekonu
na nogach kabaczki
przychodzi do tego psychiatry siada w fotelu i mówi:

Chciałbym porozmawiać o moim bracie.

Skomentuj