Teleskop Kepler odkrył najmniejszy znaleziony układ słoneczny

Kategorie: 

http://www.gizmag.com/kepler-smallest-solar-system/21162/

Astronomowie, dzięki wykorzystaniu teleskopu kosmicznego Kepler, zdołali odkryć nowy i zaskakująco mały układ słoneczny. Składa się on z jednej gwiazdy, czerwonego karła, znanego, jako KOI-961 i trzech planet.

 

Są tam też trzy planety o promieniach 0,78, 0,73 i 0,57 razy mniejszych niż promień Ziemi. Naukowcy twierdzą, że to najmniejszy system odkryty do tej pory.

 

Badacze twierdzą, że skala wielkości układu jest taka, że można go porównać do Jowisza i jego księżyców. Odkrycie jest kolejnym dowodem na różnorodność systemów planetarnych w naszej galaktyce.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika Dj Fazzman

Odkrywają nowe układy

Odkrywają nowe układy planetarne, a do dziś do końca nie zbadali naszego układu Słonecznego. I całe pokolenia miną nim porządnie zbadają nasz księżyc, sąsiednie planety i ich księżyce.

Portret użytkownika tropheus

powitac --- niesamowite :)

powitac --- niesamowite Smile coraz wiecej odkrywaja ,wode , tlen planety , ciekawe co jeszcze wypatrza :)   a podobno nic tam nie bylo ciekawego do tej pory Smile przyspieszamy prosze zapiac pasy :)pozdrowienia dla naukowcow Smile

Skomentuj