Teksas zniósł obostrzenia, ogłosił zwycięstwo nad COVID-19, a liczba zachorowań spada

Kategorie: 

Źródło: Internet

Podczas gdy wiele państw, w tym Polska, wprowadziło n-ty lockdown, amerykański stan Teksas uznał, że pokonał pandemię COVID-19 i stan zaczyna już normalnie funkcjonować. Co więcej, okazało się, że nie nadeszła tam wieszczona katastrofa medyczna, a wręcz przeciwnie, sytuacja bardzo się poprawiła.

 

Polityka władz Teksasu była kwestionowana. 10 marca zostały tam zniesione obostrzenia i okazało się, że liczba zakażeń i hospitalizacji cały czas spada. Tymczasem w stanach, w których restrykcje zostały utrzymane, jest odwrotnie. W Teksasie firmy od trzech tygodni działają normalnie, nikt też nie każe obywateli za brak maseczki w przestrzeni publicznej.

 

Jeżeli obecne świetne wyniki Teksasu w walce z pandemią nie są dziełem przypadku, to chyba jest czytelny dowód na to, że należy przestać zamykać, a zacząć otwierać.

 

Po odblokowaniu stanu, liczba chorych na COVID-19, spadła w szpitalach do najniższego poziomu od października. Jest to około 2500 przypadków, a w styczniu notowano tam dziennie nawet 14 tysięcy nowych przypadków. Przy okazji zniesienia lockdownu, trwa akcja szczepień i przebiega sprawnie.

 

Jeżeli więc w tej całej pandemii, chodzi tylko o walkę z chorobą, a nie niszczenie gospodarek w imię jakiegoś nowego projektu geopolitycznego, to naprawdę, zastanówcie się - wy politycy i „znawcy” - czy warto jest kopać leżącego?

 

Źródło: https://www.pch24.pl/teksas-uznal-swoje-zwyciestwo-nad-covid-19--nie-ma-obostrzen--liczba-zakazen-i-chorych-spada,83068,i.html

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika Lommo

Lubię czytać artykuły p.

Lubię czytać artykuły p. Kozery , ale coś chyba teraz autor przekombinował. Przeglądałem z 5 książek polonijnych i polskich o Poloni w Texasie na długiej przestrzeni czasowej. I myślę że nijak nie dać się przyrównać Texasu do takiej Polski. Po pierwsze , tam jest zimno tylko w grudniu i styczniu , a i to zimno jest względne skoro do końca grudnia dobiera się z pól jeszcze resztki bawełny. W marcu już potrafią się trafiać słoneczne gorące dni w sporej ilości. Jak wiemy wg ustaleń naukowców to wiadomy wirus lubuje się w zimnej wilgoci. Kolejna sprawa to kwestia zabudowy, wg podawanych informacji zabudowa w Texasie jest rozproszona. Gdzie w Polsce jest masa wsi ulicówek, zabudowy szeregowej, nie mówiąc o licznych blokowiskach w miastach a nawet blokach na wsiach i miasteczkach. Do tego kto prócz dzieciaków i to tych młodszych do szkoły jeździ w Texasie autobusami, kolejkami, busikami. Do tego w ogólnie w USA do rzadkości należy zamieszkiwanie wielopokoleniowe w skromnych metrażowo lokalach, no może tak jest wśród Afroamerykanów ( gdzie zaraza szaleje). A w Polsce to jest absolutna norma. W USA nawet jak jest sublokator by to w piwnicy przeważnie na z oddzielnym wejściem. A wiemy jak to wygląda w Polsce. Przykładanie Texasu do Polski jeśli chodzi o możliwości szerzenia się zarazka jest nieporównywalne.

Portret użytkownika Quark

Teksas ... duży "kraj" , mało

Teksas ... duży "kraj" , mało zaludniony to i wirusy nie mają jak przeskakiwać z człeka na człeka - szczególnie , że jak jakiś "zarażony" wlizie komu na obejście to gospodarz może go bez krępacji palnąć z flinty i pójść do domu na herbatkę albo piwo ... a szeryf jedynie zapyta czy intruz aby szkód nie zrobił ? Tak to można żyć ! 

Jak Cejrowski mieszkając w Teksasie spotkał swojego "dzielnicowego" szeryfa to ten mu powiedział : "Kup se pan rewolwer i mnie bez potrzeby głowy nie zawracaj ." A u nas ... z wiatrówki strzelisz złodziejowi w dupala to cię o naruszenie nietykalności cielesnej oskarzy ... taką mamy tutaj praworządność. Kali ukraść krowa - dobrze , Kalemu zrobić kuku - źle. Kruca fuks , motyla noga , kurcze pióro , na psa urok bęc ! W dodatku jako jeden z większych krajów europejskich mamy najniższy współczynnik dostępności do broni palnej na tysiąc mieszkańców wynoszący ... zaledwie 15 szt. A przed II wojną światową dostęp do broni miał każdy dorosły obywatel RP bez żadnych ograniczeń. Dziś pozwolenie (promesa) wydawana jest uznaniowo i równie uznaniowo odbierana z byle powodu - wyjątkiem jest tylko broń rozdzielnego ładowania (bez scalonego łuską naboju) tą można mieć bez ograniczeń i rejestracji w dowolnej ilości (długą i krótką) ile kto chce jeśli jest dorosły . A jedynym jej minusem jest brak możliwości szybkiego przeładowania i "ognia" seriami . I czy w związku z tym biegają ludzie po ulicach z karabinami i rewolwerami ? Strzelają do siebie ? Pojedynkują się ... bo ja nie zauważyłem ! Skąd zatem taka irytująca niechęć władz do możliwości równie łatwego nabycia współczesnej broni jak przeciętny (i wcale nie mądrzejszy) amerykanin ? U nas gett murzyńskich nie ma , gangów nie ma , pościgów na ulicach też nie a jeszcze do niedawna na wiatrówkę trzeba było mieć zezwolenie (!) - dawniej to mogłem sobie o takiej "flincie" pomarzyć. Za to siła ognia broni wyprodukowanej przed 1850 r. (lub ich replik) jest wcale nie mniejsza od obecnej . I tego paradoksu nasi włodarze do dziś nie rozwikłali ... A potem się dziwią , że naród z bronią nie obeznany i co po niektórzy nie wiedzą którą stroną karabin strzela a jak wrogowie przyjdą nocą i kolbami w dżwi załomocą to nie będzie komu bronić kraju bo oni jedynie na smartfonie się znają !

Portret użytkownika Wodnik Szuwarek

@Quark

@Quark

Cejrowski Panie Kolego zamieszkuje w Arizonie a nie w Texasie, chyba że o innego Cejrowskiego chdzi.

Chyba że "dzielnicowy" jak go nazwałeś polecał mu rower od sprzedawcy z Texasu, może znał tam jakiegoś ciemnoskurego biznesmena któru zajmuje się dystrybucją rowerów.

Portret użytkownika Mat1410

U nas ,,wirusolog,,

U nas ,,wirusolog,, niedzielski ze szczepionkarze (wakcynolog) morawiecki dzialaja znacznie gorzej. Chyba, ze jak ludzie pisza w internecie, na zlecenie podejzanych typow maja za zadanie wszystkich zabic, wszystko zniszczyc. Po owocach widac, ze internauci moga miec znow racje.

Portret użytkownika inzynier magister

Szanowni Rodacy, PiS ma

Szanowni Rodacy, PiS ma zamiar wprowadzić totyalny wyzysk dzięki spisowi mieszkań i kamienic !!! po tym spisie będą wiedziećco obywatela majążeby im nam to odebrać ! Po zaplanowanej zarazie elit NWO staniemy się nędzarzami ! Mam wrażenie,że obecna ekipa nierzadna wyrządziła Polsce najwięcej szkody od 1989r. A mianowicie zniszczono patriotyzm i konserwatyzm w Polakach! Obrzydzono wszystko co święte, przez pełne hipokryzji i cynizmu stanowisko PiS! Polacy stracili wiarę w KK i konserwatyzm! Pan ||Jarosław Kaczyński zwinnie oszukuje patriotów ! bezwzględnie zwalcza ruchy polityczne polskich patriotów i celowo doprowadził do rozzuchwalenia się wrogów Polski i chrześcijaństwa by tanim kosztem prezentować się Polakom jako "strażnik" Polski, choć tak naprawdę razem z opozycją idą stale w tym samym kierunku - tylko wolniej.

Pisowski rząd enwuowski nie rozliczył poprzednich ekip za przekręty; ustawa o IPN; Reforma wymiaru sprawiedliwości; oczyszczenie dyplomacji; ustawa 447; ustawa 1066 i listę "osiągnięć" można ciągnąć w nieskończoność... Naszą nadzieją jest Chrystus Pan i w nim pokładajmy nasze modlitwy o przetrwanie a nie w zdradzieckich politykach !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika maggi

Spis jest po to żeby oddać

Spis jest po to żeby oddać kraj w zastaw i brać następne pożyczki.  Następnie ogłosi się że wszyscy obywatele są zadłużeni (ja też) i mamy oddać naszą własnopsc prywatną za długi. W zamian zaoferują jakiś 'dochód gwarantowany'  - odpowiednik dawnego zasiłku dla bezrobotnych którego już dzisiaj nie ma bo bezrobocia też przecież nie ma.

Plan jest tak oczywisty i prymitywny  że gołym okiem widać.  Ludzie nie widzą bo zajęci są Kowidem i planami szczepień, a w tv oglądają jakiś Hotel paradise i myślą że to wszystko dla nich 

Strony

Skomentuj