Teksas wprowadzi w życie ustawę, która pozwoli nosić przy sobie miecze i długie noże

Kategorie: 

Źródło: Rodin Eckenroth/FilmMagic

Z dniem 1 września, mieszkańcy stanu Teksas w USA będą mogli mieć przy sobie miecze i inne długie noże. Autorem tego pomysłu jest republikanin John Frullo.

 

Republikański gubernator, Greg Abbott podpisał dokument, który zezwala na noszenie przy sobie ostrza dłuższego niż 13 centymetrów. Dzięki temu każdy nawet w miejscu publicznym będzie mógł mieć ze sobą miecz, sztylet, maczetę, czy długi nóż.

Jednakże, broń ta nie będzie mogła być noszona w szkołach, kościołach, szpitalach oraz przybytków, które w ponad 50% utrzymują się ze sprzedaży alkoholu. Prywatne firmy mają również możliwość zakazać wnoszenia broni do ich budynków. Osoby poniżej 18 roku życia nie mogą nosić ze sobą broni, chyba, że są one pod nadzorem rodziców.

Mike Clark z Collectors Firearms, jednego z największych sklepów z bronią w kraju, powiedział: „Tego typu broń jest po prostu niewygodna. Wątpię, że ludzie będą nosić ją ze sobą na co dzień, jednak jeśli ktoś tego chce – to jego prawo.”

Texans Will Soon Be Able to Carry Swords in Public

Legalizacja tego typu broni miała odbyć się w maju, jednak została przełożona po tym jak mężczyzna pchnął nożem 4 osoby na Uniwersytecie Teksasu w Austin. Przestępca miał ze sobą nóż myśliwski.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika Historyk

Na szczęście w Texasie można

Na szczęście w Texasie można ze sobą nosić coś znacznie bardziej porecznego , niż jakiś scyzoryk.Dlatego można tam bezpiecznie sobie spacerować po zmroku.Każdy obywatel posiada kilka sztuk broni,co widać na tylnej szybie większości półcziężarówek.Dzięki temu każdy drugiego szanuje,nawet przęstępca,

Portret użytkownika Vitani

"Dlatego można tam

"Dlatego można tam bezpiecznie sobie spacerować po zmroku" A widzisz, to jest zabawne. Amerykanie jak tu przyjeżdżają mówią, że to u nas można bezpiecznie chodzić po zmroku. Natomiast nie, właśnie dlatego w Ameryce nie można bezpiecznie chodzić po zmroku. Że niby co, masz pistolet to jakimś cudem jesteś bezpieczny, bo nie ruszy cię ten zły koleś, który ma pistolet i wyceluje jako pierwszy?

Skomentuj