Teksas może się przygotowywać do opuszczenia Stanów Zjednoczonych

Kategorie: 

Źródło: Internet

Czy grozi nam wkrótce początek rozpadu Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Obecny Rzym, supermocarstwo, wydaje się niepokonany, ale bieg dziejów potrafi niekiedy bardzo przyspieszyć i wkrótce możemy się obudzić w świecie kiedy Rosja i USA zaczną się rozpadać.

 

To co teraz brzmi jak szalone political fiction może się wkrótce okazać faktem. Unia Amerykańska zwana jako USA może przestać istnieć w formie jaką znamy dzisiaj. Pierwszym stanem na drodze do secesji może być Teksas

 

Narzucanie niektórym stanom kontrowersyjnego prawa nakazującego legalizację "małżeństw" jednopłciowych może być poważną kością niezgody między rządem federalnym a konserwatywnymi stanami, w których mieszkają uzbrojeni ludzie, którzy nie lubią gdy robi się z nich idiotów.

 

Swoistą manifestacją jest z pewnością deklaracja Gubernatora Teksasu, że całe stanowe złoto zdeponowane w Fort Knox i w skarbcu w Nowym Jorku ma trafić do tworzonego właśnie Skarbca Teksasu. Teksańczycy otwarcie mówią, że nie wierzą, iż w Fort Knox znajduje się złoto. Nikt nie widział go oficjalnie od 1954 roku i zapewne ktoś, prawdopodobnie banksterzy, sprzeniewierzyli to złoto dawno temu.

 

W każdym razie Teksas oczekuje powrotu swojego złota i to może być odczytywane jako przygotowanie do emisji własnej waluty. Wtedy już tylko krok do odłączenia się od coraz bardziej lewicowych Stanów Zjednoczonych, które przekształcają się w zgniłą Unię Europejską.

 

Linia podziału konserwatystów w USA przebiega bardzo podobnie jak podczas wojny secesyjnej. Ujawnił się standardowy spór Północ - Południe i to może dawać siłę ewentualnym separatystom. Faktem jest, że kiedyś był twór państwowy o nazwie Republika Teksasu i możliwość opuszczenia Stanów Zjednoczonych, przynajmniej teoretycznie istnieje.

 

Teksas zamieszkuje około 22 miliony osób i jest to drugi najludniejszy stan w USA po Kalifornii. Oznacza to, że gdyby znowu powstała Republika Teksasu z własną walutą to byłoby to jedno z istotniejszych i bogatszych państw w Ameryce Północnej. Oczywiście równie dobrze może dojść do kolejnej wojny secesyjnej, bo rządowi z Waszyngtonu separatyzmy mogą się nie podobać.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika POLAK1234444

Co tyczy się Stanów

Co tyczy się Stanów Zjednoczonych:
Teksas jest inny kulturowo od reszty USA, czuć tam inny klimat, jakby innego państwa. Ludzie bardziej przywiązani tradycji niż reszta stanów.
 
Co tyczy się Rosji:
Rosjanie oczywiście mogą stracić cześć graniczącą z Chinami, chyba, że będą się sprzeciwiać, lub do władzy dojdzie ktoś taki jak Striełkow. Typowym słowiańskim rosjaną niepodoba się propozycja chińczyków, także może dojść do awatury jeszcze w tej sprawie. Także nic niewiadomo. 
 

Portret użytkownika Hathor

To złoto jest polisą Jeba

To złoto jest polisą Jeba Busha w nadchodzących wyborach prezydenckich. 
Koncepcja secesji Teksasu wydaje się mało prawdopodobna. Nie jestem pewien jak wygląda sprawa od strony prawa federalnego, moża by to przyrównać do odłączenia Polski od UE - w sumie flagi podobne dlatego odrazu mi się skojarzyło.
 

Portret użytkownika Xerxes

Też mi nowina, oni zawsze

Też mi nowina, oni zawsze czuli się odrębnym narodem i nie czuli się w pełni amerykanami.  Chcą to niech wychodzą mają do tego prawo i nie trzeba do tego mieszać teorii spiskowych oraz nienawisci waszej do ameryki.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Jeśli twierdzisz,, ( nie

Jeśli twierdzisz,, ( nie wiem, czy jesteś celowo głupi, czy celowo ślepy), że Rosja i Usrael to to samo, to sobie popatrz na mapie świata czyje bazy wojskowe otaczają czyje ziemie.
Jasno widać kto jest agresorem a kto sie broni.
Jeśli tego nie widzisz to jesteś niestety ślepym idiotą.
Jeśli robisz to celowo, to jesteś syjonistycznym trollem..

Portret użytkownika achiles

TO ŚCIEMA I BZDURA. TEKSAS TO

TO ŚCIEMA I BZDURA. TEKSAS TO JEDEN Z NAJBARDZIEJ SZATAŃSKICH STANÓW I ON MA NA CELU CIĄGLE RZĄDZIĆ CAŁYMI SZATANAMI, WIĘC ICH NIE OPUŚCI, BO TO BY BYŁO JAKBY  spadochroniarz, przed skokiem, najpierw wyrzucił z samolotu swój spadochron, a potem sam wyskoczył. Przecież stamtąd się wywodzi złowieszczy KLAN BUSZÓW i tam najwięcej obywateli jest wyposażone we wszystkie możliwe spluwy, a te dobra, nie przynoszą, Dla ludzi. TO TYPOWA WRZUTA DEZINFORMACYJNA DLA ZMYLENIA UWAGI, OD CZEGOŚ NAPRAWDĘ ISTOTNEGO, CO ZA CHWILĘ CAŁE SZATANY CZEKA. 

Strony

Skomentuj