Teksas kończy z COVIDowym totalitaryzmem i przygotowuje secesję z USA

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Gubernator Teksasu, Greg Abbott, zapowiedział wczoraj rezygnację z wszystkich obostrzeń obowiązujących w tym stanie na skutek pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Zakończono obowiązek noszenia masek i zniesiono wszelkie ograniczenia w prowadzeniu działalności gospodarczej. 

Odejście od represji koronawirusowych zaplanowano na 10 marca. Amerykańskie media  zauważają, że nadal z powodu Covid-19 umiera tam dziennie ponad 200 osób i sugerują, że decyzja Teksasu jest przedwczesna. Oczekujacy na potencjalne odwolanie z funkcji gubernatora Kalifornii, Gavin Newsom, skomentowal decyzje swojego odpowiednika z Teksasu o otwarciu biznesow i zniesieniu obowiazku masek jako "absolutnie lekkomyslną". bo Kalifornia cały czas pozostaje w pelnym lockdownie. Mimo to gubernator Abbott podtrzymuje swoją decyzję i już od przyszłej środy wszystkie firmy mogą tam wznowić pracę,  a stosowanie masek będzie dobrowolne. Tym samym powraca tam normalność. 

 

Teksas od zawsze był stanem konserwatywnym.  W obliczu wydarzeń podczas ostatnich wyborów i "wygranej" skrajnej lewicy z Kamalą Harris na czele i z figurantem z demencją, Joe Bidenem, udającym prezydenta, można się spodziewać na przykład próby rozbrojenia Amerykanow, bo broń znajdująca się w ich domach bardzo niepokoi lewicę, gdyż w oczywisty sposób zagraża realizacji ich planów politycznych. Teksasańskie społeczeństwo należy do jednego z najbardziej uzbrojonych w Ameryce. Próba odebrania im broni byłaby dla lewicy bardzo ryzykowna. Ma to kolosalne znaczenie przy próbach wprowadzenia tyranii - takiej jak ta COVIDowa.

 

Argument siły w postaci uzbrojonego społeczeństwa, w naturalny sposób wywiera wpływ na rządzących, dając im do zrozumienia, że nie mogą posunąć się do wszystkiego, bo może się to dla nich źle skońćzyć, gdy ludzie chwycą za broń i zapragną obalić ich siłowo. Prawdopodobnie z tego powodu tam gdzie jest dostęp do broni jest też więcej wolności i to  nawet w czasach COVIDowego masowego szaleństwa.

 

Jeśli Kamala z dzadziem Bidemem będą nadal próbowali dekretami ukształtować życie Teksańczyków w sposób jaki im nie odpowiada, to może dojść nawet do Texitu i proklamowania ponownie Republiki Teksasu. Państwo takie istniało z powodzeniem w połowie XIX wieku. Ruch społęczny mający doprowadzić do referendum secesyjnego już działa i być może odbędzie się ono jeszcze w tym roku. Szef Partii Republikańskiej w Teksasie Allen West poparł ideę zorganizowania referendum w sprawie secesji ze Stanów Zjednoczonych. Projekt ustawy mającej pozwolić na głosowanie w listopadzie br. pojawił się w stanowym parlamencie już w na początku lutego..

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Aaron

Hello guys.. Reszte napisze

Hello guys.. Reszte napisze Po polsku Pomimo to ze od od kilkanastu lat mieszkam w US (obecnie w Corpus Christi TX) , moja zona jest od pokolen amerykanka z CA I moj jezyk w domu to angielski I posiadam tez US passport... Wielu z was co pisza te komentarze pewnie nigdy Nie bylo w US a tymbardziej w Texas state.. Wiec wielu z was Nie wie co sie dzieje w tzw Ameryce a komentuje.. Oczywiscie macie do tego prawo ale chcialbym cos na te temat powiedziec.. Texas to stan Jak zaden inny w stanach.. Ma swoje zasady reguly I Nie przyjmuje oficjalnie obcych choc czasami czesciej tu slychac hiszpanski niz angielski.. Tak od wielu miesiecy mamy tu normalne zycie ktorego polacy w Polsce Nie doswiadcza jeszcze dlugi czas.. To smutne dla mnie abo jestem polakie. Ale taka jest prawda.. W US ludzie walcza o swoje a Texas jest tego wielkim przykladem.. Tu prawie w kazdym domu jest bron I ludzie tu xzuja wartosc wolnosci.. Niestety z tego co doswiadczylem w 2020 roku bedac w moim rodzinnym miescie w Warszawie to Niestety to musze powiedziec ze serce mi peklo widzac ze polacy na prawde wierza w te wszystkie medialne klamstwa.. Wszyscy zamkneli sie w domach a zdezorganizowana zbrojana grupa przestepcza o nazwie Policja robi sobie z moim narodem co chce.. U mnie by to Nie przeszo 100.000 uzbrojonych policjantow I uzbrojonych minimum 20 milionow obywateli.. Jak myslicie kto wygra? My sie razem wzpieramy tutaj a w Polsce jeden atakuje drugiego.. To smutne..  Przemyslcie moje slowa I zacznijcie dzialac bo moim zdaniem to kolejny rozbior Polski I kolejny czas niewoli mojego narodu.. Pozdrowienia dla wszystkich polakow z calego swiata

Portret użytkownika 678

Teksas nie odłączy się od USA

Teksas nie odłączy się od USA, ponieważ zbyt dużo ludzi popiera bycie Teksasu częścią USA. Poza tym Republikanie i Demokraci stanowią jeden zespół, który dla sensacji wzajemnie się " zwalcza" a w rzeczywistości ze sobą współpracuje. Dodatkowo społeczność w Teksasie jest zbyt wymieszana ( wiele osób popiera opcję niewiodacą). Jak podzielić terytorialnie Teksas, skoro często bywa tak, że stolica stanu  i największe miasto popiera Demokratów,a pozostali Republikanów. Dodatkowo już prawie od 200 lat Teksas należy do USA.

Strony

Skomentuj