Taksówkarze z Pekinu przechodzą na samochody elektryczne

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Chiny, w ramach państwowego projektu zwalczania zanieczyszczeń w stolicy, zakładają całkowitą rezygnację z silników wysokoprężnych w taksówkach. W związku z tym, w najbliższych latach około 70 tysięcy samochodów zostanie zastąpione pojazdami elektrycznymi.

 

Trudne warunki środowiskowe zmuszają Pekin do całkowitej rezygnacji z silników spalinowych. Oczekuje się, że do końca 2017 roku stolica Chin oraz obszary do niej przylegające będą obsługiwane jedynie przez taksówkarzy posiadających samochody elektryczne.

 

Wymiana będzie kosztować miasto około 1,3 miliarda dolarów. Zdaniem ekspertów, przejście na samochody elektryczne będzie nie tylko przyczyniać się do poprawy sytuacji ekologicznej w regionie, ale także ma stać się stymulatorem rozwoju przemysłu motoryzacyjnego.

Koncepcja posiada jednak poważną wadę, koszt pojazdu elektrycznego jest dwukrotnie wyższy od kosztu samochodu z silnikiem spalinowym. Ponadto, zwiększenie liczby samochodów elektrycznych wiąże się jednoznacznie ze zwiększeniem liczby stacji ich ładowania, co jest dodatkowym kosztem dla miasta.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika And

Oby było na to za późno.

Oby było na to za późno. Ludzkość chce dawać łaskę Bogu. Ciągnęli businesy na paliwach a jak już zaczyna śmierdzieć to, "a ok, dajmy szansę temu co dobre", a tu bam, za późno. Miejmy nadzieję, że takie coś czeka inne chciwe cywilizacje.

Skomentuj