Tak może wyglądać atak na Iran

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

To, że ta wojna z Iranem wybuchnie jest już raczej pewne. Pytanie tylko kiedy? Drugie pytanie jest jeszcze ważniejsze bo dotyczy ewentualnego wpływu na nas wszystkich, czyli czy będzie to konflikt lokalny, czy jednak globalny?

Izraelowi zależy na jak najszybszym rozpoczęciu działań wojennych, USA jest to nie na rękę. Być może jest to tylko gra ze strony Stanów Zjednoczonych. W innym razie po co rozmieszczają w rejonie Zatoki Perskiej tak znaczne siły morskie, lądowe i powietrzne. To są przygotowania do obezwładnienia lotnictwa i marynarki Iranu.

 

Wojna nie skończy się na zbombardowaniu instalacji nuklearnych. To się skończy na okupacji terytorium Iranu. Jego podzieleniu pomiędzy Izrael, Turcję, USA i być może kogoś jeszcze. W całej tej sprawie niejasna jest reakcja Rosji i Chin. Być może rządy tych państw dogadały się już z zachodnimi ''demokracjami'' i zwyczajnie po rozpoczęciu konfliktu ograniczą się tylko do niewielkiego protestu w celu zachowania pozorów. Faktem jest jednak, że Rosja i Chiny są nieprzewidywalne i niekonwencjonalne w działaniu. Tak więc do końca nie będzie wiadomo jak zareagują.

 

Z drugiej strony dla USA konflikt z Chinami byłby na rękę. Po pierwsze są niesamowicie u nich zadłużeni, a po drugie chińska armia będzie wkrótce nie do pokonania. USA za wszelką cenę nie może dopuścić do zbliżenia Rosji z Chinami. Sojusz tych mocarstw oznaczałby koniec Stanów Zjednoczonych Ameryki. Najlepszym dla nich scenariuszem byłby atak Chin na Rosję.

 

W ataku na Iran na pewno nie wezmą udziału Egipt i Arabia Saudyjska, które w Chinach podpisały pakt o nieagresji w stosunku do Syrii i Iranu. Sytuacja jest bardzo zagmatwana i niepewna. Nie ma sztywnych sojuszy, każdy chce ugrać dla siebie jak najwięcej. Konflikt z pewnością będzie miał znaczenie globalne jeżeli chodzi o ekonomię. W kwestii militarnej rozszerzenie konfliktu zależne będzie od następujących czynników: reakcji państw postronnych, użytej broni, systemu sojuszy.

 

Jeden z blogerów portalu Nowy Ekran wygrzebał interesujące informacje, które moga dać pogląd jak taka kampania irańska miałaby przebiegać. To o czym zapomniał, to fakt, że ma się ona rozpoczać detonacją ładunku nuklearnego na dużej wysokości celem wysłania paraliżującego impulsu elektromagnetycznego. To ma byc pierwszy cios dla systemu obronnego Iranu.

Poza tym bloger Nathanel pisze:

Trwają spekulacje o tym że Izrael może zaatakować sam, ale rozważania jakie wsparcie jest konieczne ze strony USA nie ustają również. Czego należy oczekiwać aby program nuklearny Iranu obrócić w pył. Po pierwsze samoloty 16 F-18s, do tego bombowce 10 B-2 z 15 tonowymi bombami MOP - to na poczatek.

Jakie będzie uderzenie odwetowe Iranu to zupełnie inne pytanie i inna opowieść.Kompleksowy atak rakietowy może objąć cały region. Wówczas można sie spodziewać równie zmasowanego ataku rakiet balistycznych sił USA z ziemi, wody i powietrza.

Poniższe ilustracje pokazują jak ma się to odbyć. Najwyraźniej uzbrojone państwa sunnickie plus flota USA mają odpowiadać za neutralizację ewentualnych rakiet irańskich z uderzenia odwetowego. 

Iran

Po zneutralizowaniu Irańskiej obrony przeciw lotniczej do akcji ma wejść 10 bombowców B-2 i samoloty myśliwskie F-18s w liczbie 16.

Iran

Cokolwiek Iran wystrzeli spotka się z odpowiedzią:

Iran

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: Afterwiner7
Portret użytkownika Afterwiner7

Komentarze

Portret użytkownika Xystos

DSD,powiedziales to dosadnie

DSD,powiedziales to dosadnie ..i trafnie,spiesza sie Zydy by po
21'23 grudnia byc ta jedyna liczaca sie grupa etnoczna.
Czytalem kiedys w Haaretz taki anons : ".. przeslij nam krople twojej krwia a powiadomimy cie w ciagu dwuch tygodni czy jestes Zydem" (wolne tlumaczenie) .
Jezeli przy pomocy badan DNA mozna stwierdzic narodowosc to mozna rowniez "wyostrzyc" jakis wirus by te czesc DNA zwalczal - selektywna bron biologiczna , Zydzi z pewnoscia chetnie uzyli by tej broni by rozwiazac problem arabski ..gdyby nie fakt ze i Zydzi i Araby sa Semitami.
Pozostaje w strefie domyslow czy Persowie dysponuja taka biotechnologia ?
jedno jest pewne - Iran dysponuje duza i dobra kadra naukowcow w kazdej dziedzinie.

Portret użytkownika DSD

A ja powiem tak: Nie chcę

A ja powiem tak: Nie chcę wojny, lecz w obliczu obecnego stanu rzeczy na świecie i obecnej "moralności" całej społeczności światowej uważam, że wojna bądź jakiś naprawdę pożądny kataklizm jest jedyną drogą do tego żeby wszyscy dostali kopa na zapęd i żeby coś się w końcu zmieniło na lepsze...Ludzkość ma bardzo ch**owy mechanizm jednoczenia się... 

Portret użytkownika emil

moim skromnym zdaniem. Jeżeli

moim skromnym zdaniem.Jeżeli jakieś kraje wciąż uważają, że mogą zabronić innym państwom rozwoju technologicznego to są jakieś co najmniej niecywilizowane;]-My mamy super rozwiniętą energetykę więc jeśli też taką chcecie to najlepiej oddajcie nam dostęp do 3/4 waszych zasobów bo staniecię sie tak niezależni, że nie będziemy wam do niczego potrzebni - przykro nam ale do tego dopuścić nie możemy. Mam nadzieję, że ktoś lub coś w końcu obudzi Izrael, USA i inne mocarstwa z tego imperialistycznego snu.


Niech żyje Wolna Polska! Chwała Bohaterom!
''Siła i honor!''

Portret użytkownika Xystos

Nieten Jahu - Zydowski

Nieten Jahu - Zydowski Hitler'ek ?
wyobrazmy sobie ze bedzie to konflikt globalny
bez wyraznych zwyciezcow co jest najbardziej prawdopodobnym finalem takiej wojny , czy potraficie sobie wyobrazic skale globalngo pogromu zydow ? beda na nich polowania na kazdym kontynencie,przez wszystkie pozostale narody.

Portret użytkownika MORFEUS

Nie można w żadnym wypadku

Nie można w żadnym wypadku dopuścić do tej wojny, gdyż będzie to III i ostatnia wojna światowa oznaczająca zagładę ludzkości. Politycy ocknijcie się. Czemu milczą w tej sprawie tak aktywne zawsze organizacje praw człowieka, hierarchowie kościelni i przedstawiciele wszystkich najważniejszych wyznań, autorytety moralne, aktorzy, artyści, pisarze, celebryci, dyżurni komentatorzy, którzy tak chętnie zabierają głos w ważnych sprawach? Czemu nikt nie protestuje i siedzi cicho czekając na zagładę? Ludzie niech do Was wreszcie dotrze, że każdy z Nas odczuje katastrofalne skutki tej wojny. Powtarzam każdy!!!!!! Uświadomimy to sobie dopiero wówczas, gdy stracimy swoich bliskich, gdy nie będziemy mieli czego jeść, gdzie się schronić, gdy będziemy się modlić, aby przetrwać każdy następny dzień. Opamiętajcie się decydenci, bo czasu zostało już niewiele. To ostatni moment, żeby zatrzymać te wojenną machinę końca naszych czasów... Nie ma nic gorszego od okrucieństw wojny. Pamiętajcie o tym.

Portret użytkownika xes23

Niestety kolego mało kto się

Niestety kolego mało kto się wypowie. A ci co się wypowiedzą zostaną oskarżeni o antysemityzm co jest automatycznie przekładane na oskarżenie o sprzyjaniu ludobójstwu , zbrodnią różnorakim itp.Ta świnia Netanjahu stwierdziła dzisiaj że "społeczność międzynarodowa nie ma moralnego prawa do powstrzymywania Izraela"Rozumiesz kolego? Na tą modłę właśnie urobili świat bezczelnie pasożytując na holokauście. Nikt nie ma prawa nawet ich skrytykować bo jest automatycznie klasyfikowany jako bandyta, natomiast oni mogą podzynać innym gardła a Ty nie masz moralnego prawa zeby to krytykowac. 

Strony

Skomentuj