Na Tajwanie jest już ponad 11 tysięcy osób chorych na dengę

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Na Tajwanie doszło do epidemii. W sumie aż 11 tysięcy osób zachorował ona roznoszoną przez komary chorobę tropikalną nazywaną dengą. Z tego aż 623 przypadków dengi okazało się śmiertelna.

 

Ponad 10 tysięcy przypadków odnotowano w największym mieście Tainan. Władze ogłosiły utworzenie specjalnego centrum dowodzenia epidemiologicznego w celu zwalczania epidemii. Takie centra utworzono również podczas pomniejszych epidemii, do których doszło w latach 2006 i 2010 roku. Według prognoz epidemia nie ustąpi aż do stycznia, a do czasu liczba przypadków będzie wynosić od 30 do 40 tysięcy.

Główny kanał rozprzestrzeniania dengi to moskity. Szczególnie rodzaj komara Aedes aegypti, który rozmnaża się w czystej stojącej wodzie. Okres inkubacji tych insektów trwa 5-10 dni. Choroba na którą nie ma szczepionki czy leku, charakteryzuje się nagłym wystąpieniem gorączki, która trwa od pięciu do siedmiu dni. Towarzyszy temu ból głowy, silny ból w stawach, a czasem wysypka. Według statystyk, co roku na całym świecie na dengę choruje od 50 o 100 mln osób, głownie w tropikach i strefie podzwrotnikowej.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika azjata1

"co roku na denge choruje od

"co roku na denge choruje od 50 do 100mln osób"
10tys chorych osób na Tajwanie gdzie mieszka ponad 23mln osób to epidemia?
Tajwan 1 osoba chora na 2300
swiat 1 osoba chora na 70 (w przypadku 100mln zachorowań)

428
swiat 1 osoba chora na 140 (w przypadku 50mln zachorowań)

Skomentuj