Tajwan prosi Google o rozmycie zdjęć pokazujących nowe obiekty na Morzu Południowochińskim

Kategorie: 

Źródło: http://www.reuters.com/

Tajwański MON powiedział w środę, że wystosował prośbę do Google o rozmycie zdjęć satelitarnych pokazujących prawdopodobnie nowe instalacje wojskowe w Itu Aba na Morzu Południowochińskim.

 

 

Ujawnienie nowych konstrukcji militarnych może podnieść napięcie w sprawie sporu o Morze Południowochińskie. Obrazy widoczne na Google Earth przedstawiają cztery trójzębne struktury tuż przy północno-zachodnim brzegu ITU Aba, naprzeciwko lądowiska i niedawno zbudowanego portu zdolnego do lokowania 3000 ton fregat.

"Z powodu ochrony tajemnic wojskowych i bezpieczeństwa mamy prawo prosić Google o rozmycie zdjęć ważnych obiektów wojskowych" – Powiedział rzecznik MON Tajwanu, Chen Chung-chi.

Stany Zjednoczone sprzeciwiają się militaryzacji Morza Południowochińskiego od momentu szybkiej budowy lotnisk i obiektów portowych przez Chiny.

"Myślę, że obiekt na pewno będzie wykorzystywany dla celów wojskowych, ale nie mogę powiedzieć, czy jest to dla obrony, ataku, czy monitoringu" – powiedział Dustin Wang, naukowiec i były doradca rządu, który regularnie odwiedza Itu Aba.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika tteis77

"Myślę, że obiekt na pewno

"Myślę, że obiekt na pewno będzie wykorzystywany dla celów wojskowych, ale nie mogę powiedzieć, czy jest to dla obrony, ataku, czy monitoringu" – powiedział Dustin Wang, naukowiec i były doradca rządu, który regularnie odwiedza Itu Aba." (wiedza bez mądrości nie ma prawa istnieć, a rónież mądrości bez wiedzy. WIDAĆ, SŁYCHAĆ I CZUĆ TE PRZYKŁADY GDZIE JEST MĄDROŚĆ ALE NIE MA WIEDZY, GDZIE JEST WIEDZA ALE NIE MA MĄDROŚCI. WIEDZA BEZ MĄDROŚCI-niemądrość MĄRDOŚĆ BEZ WIEDZY-niewiedza. JEŻELI NIE MA W CZYMŚ MĄDROŚCI A RÓWNIEŻ WIEDZY- To, jest to "bezużyteczne").okiełznanie "życia" mianem wiedzy i mądrości nie uczyni was lepszymi a tym bardziej BOGAMI.

"Stany Zjednoczone "sprzeciwiają" się militaryzacji Morza Południowochińskiego od momentu szybkiejbudowy lotnisk i obiektów portowych przez Chiny." ( a czy ktoś miał jakieś ALE do militaryzacji Stanów Zjednoczonych?)

Skomentuj