Tajny raport ONZ wskazuje, że Arabia Saudyjska regularnie atakuje mieszkańców Jemenu i obiekty cywilne

Kategorie: 

Źródło: Almigdad Mojalli/VOA

Organizacja Narodów Zjednoczonych prowadziła dochodzenie w sprawie saudyjskich nalotów na Jemen. Stwierdzono, że Arabia Saudyjska łamie międzynarodowe prawo humanitarne bombardując infrastrukturę cywilną. Zbrodnie popełniane są przy cichym przyzwoleniu Zachodu.

 

Brytyjski dziennik Guardian wszedł w posiadanie raportu który mówi, że ONZ udokumentowała 119 ataków naruszających międzynarodowe prawo humanitarne. Arabska koalicja, na czele której stoi Arabia Saudyjska, prowadziła naloty między innymi na nieuzbrojonych ludzi, obozy dla osób wysiedlonych i uchodźców, zgromadzenia cywilne, pojazdy cywilne, obszary mieszkalne, placówki medyczne, szkoły, meczety, targi, fabryki, magazyny przechowujące żywność, lotnisko w Sanie, port w Hudaydah i trasy tranzytowe.

 

Potwierdzono także kilka przypadków, w których śmigłowce ścigały i strzelały do cywilów uciekających przed bombardowaniami na ich mieszkania. Ataki z powietrza doprowadziły do śmierci ponad 2600 mieszkańców tego kraju. Dokument ten stawia również w złym świetle Wielką Brytanię - Arabia Saudyjska kupuje od niej sprzęt wojskowy wart miliardy dolarów. Ostatnio pojawiły się doniesienia, według których brytyjscy eksperci pomagają Saudom w tej kampanii wojennej.

 

Najwięksi sojusznicy tego sunnickiego państwa kompletnie ignorują wszelkie doniesienia o popełnianych zbrodniach wojennych w Jemenie. Jest to co najmniej szokujące, że Arabia Saudyjska została przewodniczącym komitetu ONZ i stoi na straży praw człowieka. Zresztą kto bogatemu zabroni? Jak dotąd nikt nie domagał się odebrania tego tytułu.

 

 

Źródło: http://www.theguardian.com/world/2016/jan/27/un-report-into-saudi-led-strikes-in-yemen-raises-questions-over-uk-role

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika U_P_Adlina

świat stanął na głowie!!

świat stanął na głowie!! Bandyci i zbrodniarze są ogólnie szanowani i popieranii przez "demokratyczne" rządy zachodu + skompromitowana wielokrotnie ONZ, a ich ofiary nazywane są terrorystami, separatystami i Bóg wie czym jeszcze!!!!......Na szczęście coraz więcej ludzi na Ziemi zaczyna to dostrzegać!! To jakaś nadzieja!!!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika excar

Erdogan morduje Kurdów na

Erdogan morduje Kurdów na potęgę a dziennikarzy i opozycję zamyka w więzieniach. Saudyjcy demokraci mordują cywilów na potęgę. Obydwa te państwa cieszą sie sporym uznaniem świata zachodniego bo funkcjonuje w kręgach rządzących zachodu takie spormułowanie : Wiemy że to skur**syny ,ale to nasze skur**syny"
Zegar historii tyka a maski spadają.....
Całe szczęście w tym nieszczęściu że chociaż ma kto tym ludziom pomóc i dać broń. Jemeńczycy nawet sobie świetnie radzą. Ich tereny to trudne górzyste połacie gdzie dość skutecznie palą i niszczą usmańską technikę.Maja na koncie wiele abramsów i śmigłowców. Nawet jakieś F16 z Bahrajnu udało im się zestrzelić.

Portret użytkownika tubylec

"Tajny raport ONZ wskazuje

"Tajny raport ONZ wskazuje ..." .. zaiste, to naprawdę wiarygodne źródło, raport ONZ, w dodatku tajny .. ktoś go w ogóle widział? może czytał? Równie dobrze artykuł mógłby się zaczynać od "Z palca wyssałem że ..." no ale "raport ONZ" brzmi bardziej poważnie, bez względu na to czy on naprawdę istnieje czy nie i co ewentualnie w nim pisze.

Portret użytkownika inzynier magister

A ONZ ma w ogóle jakąś

A ONZ ma w ogóle jakąś wiarygodność ? No chyba że to faktycznie tajny raport, który miał nie ujrzeć światła dziennego ! W Polsce też należy ujawnić wszelkie tajne raporty masonów z PO/PSL ! Pewnie dowiemy się wtedy jak wyprowadzano majątek Polsków do rajów podatrkowych ! Zresztą już ujawniono że folksdojcze z PO to całkowite zdrajcy ! Wszystko robili dla szwabów ale nic dla Polaków ! "Niesiołowski prognozuje również, że PO nie poprze w Sejmie rządowego programu „Rodzina 500+”
 
Po prostu Polacy się nie liczyli dla Tuska i mafi masońskiej banksterów, podobnie zachowują się ci od petru-szenki od nowoczesnych banksterowiczów ! Cała szajka KOD-u jest organizowana przez postkomunę i mafie medialne ! Setki milionów złotych wydały spółki podległe skarbowi państwa na reklamę w mediach. W latach 2007–2015 szeroki strumień pieniędzy płynął m.in. do TVN u, Agory, Polsatu. W sumie na reklamę wydano 356 mln zł. – Wiedza o tym, do kogo trafiło blisko 360 mln zł ze spółek skarbu państwa, rzuca nowe światło na „spontaniczne” protesty przeciw rządowi Prawa i Sprawiedliwości – mówi nam Maciej Małecki, poseł PiS u.
http://niezalezna.pl/75526-356-mln-dla-mainstreamu-rzad-po-utrzymywal-prywatne-media

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj