Tajne dokumenty wskazują, że Izrael oszukiwał w sprawie irańskiego programu jądrowego

Kategorie: 

Benjamin Netanjahu podczas forum ONZ - źródło: Kadr z Youtube
Jeszcze kilka lat temu wszystkie światowe media głosiły jak jeden mąż, że Iran jest zagrożeniem dla całego świata, podobnie jak Irak za panowania Saddama Husajna, ponieważ pracuje nad bronią jądrową. Jednak z tajnych dokumentów wynika, że Iran rozwija swój program nuklearny wyłącznie do celów pokojowych.

 

Tysiące tajnych dokumentów, które nie miały ujrzeć światła dziennego, trafiły w ręce arabskiej telewizji al-Dżazira. Dokumenty te zawierają informacje służb wywiadowczych kilku krajów (między innymi USA, Wielka Brytania, Francja, Izrael, Jordan, ZEA i kilka krajów afrykańskich) i opisują kontakty między nimi, do jakich dochodziło od 2006 roku do dnia dzisiejszego.

 

Najbardziej kontrowersyjna stała się sprawa irańskiego programu jądrowego. Premier Izraela ostrzegał kiedyś na forum ONZ, że Iran jest coraz bliżej opracowania broni jądrowej w ramach prowadzonego programu jądrowego. Tymczasem z tajnych dokumentów wynika, że Mossad nie potwierdził tej informacji - w rzeczywistości Iran nie pracował nad bronią masowej zagłady, którą jeszcze kilka lat temu straszono cały świat.

 

Al-Dżazira otrzymała również wiele innych informacji. Niektóre z nich opisują ze szczegółami plany i działania między innymi wobec Al-Kaidy i organizacji ISIL. Opisano w nich również to, że CIA próbowało skontaktować się z palestyńską organizacją Hamas choć Biały Dom na to nie zezwalał, a służby Południowej Afryki szpiegowały Rosję i wymieniały się danymi z innymi państwami.

 

Dowiadujemy się również, że Afryka została wciągnięta w kampanię, która ma na celu zatrzymać irański program nuklearny i uniemożliwić rozprzestrzenianie się wpływów tego kraju. Kontynent ten ma coraz większe znaczenie dla Zachodu w kwestii globalnego szpiegowania. Widać zatem wyraźnie, że Iran nie jest i nigdy nie był zagrożeniem dla bezpieczeństwa - jest najwyraźniej zagrożeniem dla interesów Zachodu.

 

 

Na podstawie:

http://www.aljazeera.com/news/2015/02/leaks-netanyahu-misled-iran-nuclear-programme-guardian-iran-nuclear-speech-2012-150218165622065.html

http://www.theguardian.com/world/2015/feb/23/leaked-spy-cables-netanyahu-iran-bomb-mossad

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika ZajacTM

Zobaczyłem Twoje motto i

Zobaczyłem Twoje motto i szlag mnie trafił. Dzięki osobom takim jak Ty polak ma taką opinie wiesz?. Jestem polakiem i obrażasz zarówno mnie  jak i  wiele osób które oddały by serce aby pomóc zwłaszcza rodakom.  Tyle Ci chciałem napisać . 
Nie s... we własne gniazdo. 
 

Portret użytkownika dusiek

A wiesz może ilu Polaków

A wiesz może ilu Polaków doznało/doznaje krzywd i upokorzeń ze strony kochanych rodaków na emigracji ?
Jesteśmy chyba jedyną nacją która bezustannie patrzy jak by tu podkopać swojego co by się przypodobać miejscowym ,inni wręcz nie potrafią się temu nadziwić z jednej strony niby katolicy a tu takie skur---wysyny .Fakt faktem nie wszyscy ,ale jednak większość .

Portret użytkownika SurvivorMan

To jest hasło jeśli się nie

To jest hasło jeśli się nie mylę wymyślone na emigracji przez samych Polaków i niestety nie wzięło sie z nikąd... Gdyby każdy Polak wbił sobie do głowy na przykład hasło "Naprawianie świata zacznij od siebie", to takie hasła jak to o które masz pretensje, nigdy by nie powstawały!
I pamiętaj... Czasem bolesna prawda jest lepsza niż słodkie kłamstwa.

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika achiles

Irańska Giełda Naftowa Władze

Irańska Giełda Naftowa
Władze Iranu w końcu opracowały ostateczną broń „jądrową”, która może błyskawicznie unicestwić system finansowy leżący u podstaw amerykańskiego imperium. Tą bronią jest Irańska Giełda Naftowa, której inaugurację planowano na marzec 2006 [otwarcie giełdy opóźniło się, ale ma nastąpić w najbliższym czasie – przyp. red.]. Ma ona być oparta na mechanizmie handlu ropą rozliczanym w euro. W kategoriach ekonomicznych projekt ten stanowi znacznie większą groźbę dla hegemonii dolara niż wcześniejsze posunięcie Saddama. W ramach transakcji giełdowych bowiem każdy chętny będzie mógł kupić albo sprzedać ropę za euro, bez żadnego pośrednictwa dolara. Możliwe, że w takiej sytuacji prawie wszyscy chętnie przyjmą system rozliczeń w euro.
Europejczycy, zamiast kupować i trzymać dolary, aby zabezpieczyć swe płatności za ropę, będą mogli płacić własną walutą. Przejście na rozliczenia w euro w transakcjach naftowych nadałoby euro status światowej waluty rezerwowej – z korzyścią dla Europejczyków, z niekorzyścią dla Amerykanów.
Chińczycy i Japończycy będą szczególnie zainteresowani nową giełdą, gdyż umożliwi im drastyczne zmniejszenie swych ogromnych rezerw dolarowych i ich dywersyfikację, co będzie dla nich ochroną przed następstwami deprecjacji dolara. Część posiadanych dolarów będą chcieli nadal zatrzymać; drugiej części być może w ogóle się pozbędą; trzecią część zachowają na pokrycie dolarowych płatności w przyszłości, tym razem już bez odnawiania tych rezerw, a przechodząc stopniowo na rezerwy w euro.
Rosjanie mają żywotny interes ekonomiczny w przejściu na euro – większość wymiany handlowej prowadzą właśnie z krajami europejskimi, z krajami – eksporterami ropy naftowej, z Chinami oraz z Japonią. Przejście na rozliczeniach w euro natychmiast uwidoczni się w handlu z pierwszymi dwoma blokami, a z czasem także ułatwi handel z Chinami i Japonią. Ponadto Rosjanie, zdaje się, z niechęcią trzymają dolary, które tracą na wartości, skoro ich nowym objawieniem jest rozliczanie się w złocie. Poza tym, w Rosji odżył nacjonalizm, i jeśli przejście na euro miałoby być dotkliwym ciosem dla Ameryki, z przyjemnością go zadadzą i będą z satysfakcją się przyglądać, jak imperium krwawi.
 
Jeśli ktoś ma czas i chęci zapoznania  się z pełną genezą zagadnienia IRAŃSKIEGO, w polityce HEGEMONA zza oceanu i narodu wybranego, proponuję zapoznać się z tym poniżej :
http://jeznach.neon24.pl/post/119475,iranska-gielda-naftowa

Portret użytkownika BigStan

Nie jest chyba tajemnicą iż

Nie jest chyba tajemnicą iż UNA Swołocz z pod ciemnej gwiazdy miesza na tym łez padole nie od dziś.

To że takie dokumenty ujrzały światło dzienne to duży plus, jednak w naszych ściero mediach chyba o tym jeszcze pobratymcy UNEJ Swołoczy nie wspominali ? Warto takie informacje dalej rozesłać, niech kropla drąży skałę, może kiedy ona pęknie i spokój zapanuje na tym łez padole.

Portret użytkownika achiles

Prawda o dawnej UKRAINIE, a

Prawda o dawnej UKRAINIE, a obecnej UPADLINIE, już od dawna jest powszechnie znana, tylko do szerokich MAS OPINNI PUBLICZNEJ przebić się nie może, podobnie, jak to dzisiejsze wyznanie z IRANEM, ile to już lat minęło, zanim, to się okazało, o czym już wcześniej dużo z nas tu o tym wiedziało. A i tak to że ta wiadomość poszła tylko w mediach elektronicznych i to tylko w tych w miarę niezależnych, nie czyni to jeszcze dla SZEROKICH MAS, nic nowego i prawdziwego, bo oni zanim tego nie usłyszą w TVN@$, POLSZMACIE,  WSI INFO, ALBO W WIECZORNYM DZIENNIKU, nie uznają tego jako coś nowego i prawdziwego, więc i tak też będzie z prawdą o obecnej UPADLINIE i o tym ZAMACHU STANU, jaki tam przeprowadzono rok temu, w wyniku którego zabija BRAT BRATA i to już liczone jest w tysiącach istnień ludzkich, tylko dlatego, że jeden ŚWIATOWY HEGEMON, postanowił dowalić drugiemu. Ale się przeliczył w tym swoim SZATAŃSKIM ZAMYŚLE i jego plan DIABLI BIORĄ, na obecną chwilę, co oczywiście, nie zmienia postaci rzeczy, iż nadal tam każdego dnia zwykli ludzie, w tym i dzieci i kobiety obok żołnierzy giną, co jest w tym wszystkim najokrutniejsze i woła o POMSTĘ, DO NIEBA.  Gebels kiedyś powiedział, że " KŁAMSTWO POWTARZANE TYSIĄC RAZY, PRAWDĄ SIĘ STAJE " tylko kiedy to wypowiadał, nie przewidywał jeszcze, jak sam skończy i jak jego kłamstwa, zostaną rozliczone przez HISTORIĘ potem. I tak samo będzie kiedyś z tymi wszystkimi, którzy postępują DZIŚ, JAK ON WTEDY. 

Strony

Skomentuj