Tajfun Soulik uderzył w kontynentalną część Chin

Kategorie: 

Tajfun Soulik - Źródło: NASA

Po spustoszeniu Tajwanu tajfun Soulik uderzył w kontynent azjatycki wchodząc w głąb Chin. W sumie ponad 500 tysięcy osób prewencyjnie opuściło swoje domy i uciekło w głąb lądu.

 

Spodziewane są powodzie i lawiny błotne. Bilans na Tajwanie jest taki, że zginęły dwie osoby, a 31 jest rannych. Meteorolodzy przewidują, że może dojść do obfitych opadów około 20 centymetrów deszczu. Ma do tego dojść we wschodniej części Chin. W terenach przybrzeżnych wszyscy obawiają się wielkich, dziesięciometrowych fal, które niczym tsunami wchodzą wraz z morzem głęboko w ląd.

 

Oczywiście, gdy tajfun dociera nad ląd zwykle traci impet zyskiwany na oceanie. Nie inaczej jest w tym przypadku i ostatnie meldunki wskazują na to, że już można o nim mówić, jako burzy tropikalnej. Według chińskich meteorologów jego siła będzie stale spadać. W sumie z prowincji Fujian i Zheijang ewakuowano ponad pół miliona mieszkańców. W pomoc zaangażowała się armia chińska, która dedykowała 5500 żołnierzy do pomocy.

 

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Skomentuj