Tajemniczy raport mógł się przyczynić do nagłej abdykacji Benedykta XVI

Kategorie: 

Watykan - źródło: dreamstime.com

W całym Rzymie można usłyszeć pogłoski na temat tajnego raportu, jaki rzekomo znajduje się u papieża. Według pogłosek jest napisany tylko dla Benedykta XVI i jego treść nie zostanie ujawniona przed konklawe. Być moze jest to wskazówka co do tego, iż papież ma jakiś plan a przywództwo Kościoła może się dostać w nieodpowiednie ręce.

 

Benedykt XVI dzisiaj o 20:00 oficjalnie przestanie być głową Kościoła. Rozpocznie się okres zwany Sede Vacante i Watykan zacznie się szykować do konklawe bez poprzedzającego go pogrzebu starego papieża. To zdarzenie bez precedensu i wszyscy są zagubieni. Ustalono, że do Benedykta XVI będzie się zwracać per "Papa Emeritus”, czyli emerytowany papież. Podawane są też rozmaite mniej istotne informacje, takie jak kolor butów, jakie będzie nosił ustępujący papież i czy będzie miał białą sutannę.

 

Mimo pozornej paplaniny bez sensu pod watykańskim dywanem już dochodzi do walki przypominającej rozprowadzanie się sprinterów na finiszu wyścigu kolarskiego. Kto wie, czy nagłe wyciągnięcie tajemniczego raportu nie ma na celu zapewnienie przewagi któremuś z "papabile".

 

Wszyscy watykaniści snują domysły, co do możliwej zawartości tego dokumentu. Wiadomo o nim, że został napisany przez trzech starszych kardynałów i zawiera opis afery szpiegowskiej ujawniającej niemal zupełny brak zabezpieczeń tajemnic Watykanu. Jednak to by było zbyt proste, spekuluje się o jakiejś sensacyjnej zawartości tego dokumentu.

 

Pojawiają się sugestie, że opisano w nim działającą w Watykanie grupę wpływowych homoseksualistów. Część z nich miała być wpływowymi kardynałami. Istniały obawy, że przy kolejnym konklawe mogą oni zdobyć większość i pokierować Kościół prosto w nieznane. Benedykt XVI znał treść raportu od polowy grudnia 2012 i podobno pierwszy raz postanowił ustąpić już 17 grudnia 2012.

 

Włoska La Republica otwarcie mówi, że w Watykanie istnieją frakcje włącznie z taką, którą określono, jako "zjednoczeni przez orientację seksualną". W związku z tym część kardynałów mogłaby być poddana zewnętrznemu wpływowi lub nawet szantażowi a to mogłoby doprowadzić do przejęcia Stolicy Piotrowej przez grupy nieprzychylne Kościołowi. Ostatnia rezygnacja z uczestnictwa w konklawe irlandzkiego kardynała Keith'a O'Briena ma właśnie związek z gejowskim skandalem w Watykanie.

Trzeba przyznać, że jedna z hipotez wyjaśniających nagłą rezygnacje Benedykta XVI jest ta, że liczył się z tym, iż po jego śmierci Kościół może upaść, jeśli nie zostanie zabezpieczony właściwy następca. Nagle pośpiech papieża okazałby się czymś zrozumiałym. Prawdopodobnie konklawe będzie próbą sił i już teraz może dojść do niewidocznej bitwy o przyszłość KK. Benedykt XVI liczy zapewne, że papieżem zostanie ktoś z jego nadania. Może się jednak przeliczyć, bo nawet, jeśli uda mu się przeforsować swojego kandydata to może go przecież spotkać to, co spotkało Jana Pawła I.

 

 

Źródła:

http://articles.latimes.com/2013/feb/26/world/la-fg-pope-20130227

http://www.independent.ie/world-news/europe/irish-cardinal-keith-obrien-resigns-over-inappropriate-behaviour-allegation-29092822.html

http://www.guardian.co.uk/world/2013/feb/23/vatican-pope-gay-conclave-reports

http://www.catholicworldreport.com/Blog/2010/its_official_benedict_xvi_will_be_pope_emeritus.aspx#.US8WqjuBzLk

http://www.foxnews.com/world/2013/02/28/benedict-xvi-begins-quiet-final-day-as-pope-before-flying-off-into-retirement/

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Portret użytkownika witamina c

http://itccs.org/2013/02/28/c

http://itccs.org/2013/02/28/celebrating-a-pope-free-world/

Czy jutro dowiemy się prawdy o kościele katolickim? A właściwie to już dziś. (właśnie mija u mnie północ) Czy da się wyegzekwować sprawiedliwość? Czy grozi nam wojna domowa?
Aresztowanie papieża czy królowej Anglii albo premiera Kanady czy różnych kardynałów wydaje się nieprawdopodobne. A jeśli są dowody na zbrodnie przeciwko ludzkości? Zostaną dziś ujawnione? Czyżby to były ostatnie godziny Kościoła Katolickiego? Może dni?

W sobotę, ITCCS globalna program radiowy znajdą niektóre z Jurorów Citizen którzy znaleźli Papież, Queen Elizabeth i Kanada winni ludobójstwa - 2 marca w 4 pm EST, 9 pm GMT na www.blogtalkradio.com / wethejury

Co stanie się w najbliższy poniedziałek, 4 marca - i nie tylko ... i co można zrobić

Więc na 04 marca, jeśli trzydziestu winnych nie poddaje się do naszych oficerów, nasz Trybunał wyda Warrantów obywatelami świata "areszcie, jeden rok okresu, który każdy mężczyzna lub kobieta, wszędzie można użyć do wzmocnienia się do wyegzekwowania prawomocnego Verdict z 25 lutego 2013 wydane przez naszego wspólnego sądu.

Innymi słowy, setki ludzi będzie uzbrojony do wykonywania tych aresztowań na nikogo osłonowego trzydziestu z aresztu, jak również na samych sprawców - i na każdym z ich wspólników, jak wiadomo, dzieci księży gwałcących przez katolika, United i Kościołów anglikańskich .

Pomyślcie o tym: armia urzędników Common Law Peace, roamingu piętnaście krajów, wiecznie uzbrojonych w prawo aresztować tych przestępców, wygnać je z naszych wspólnot, zajmują swoje kościoły i przejęcia ich majątku i własności!

Zadzwonię, że mając wpływ. To rzeczywiście rozpoczęcie wojny domowej. Ale patrz mój artykuł ("Co zrobimy z wolnością wygraliśmy?") Na więcej perspektywy na dlaczego jesteśmy nie do pobicia - raz możemy pokonać własne lęki i iluzje.
Lights, Camera ... Zapalanie Prawdę ten piątek, 1 marca!

Miliony Amerykanów będą oglądać pełne postępowanie naszej próby i przekonanie Papieża i jego kohorty w marcu, dzięki dobrym ludziom z Napa Valley w Kalifornii Telewizji.

Zaczynając w ten piątek, a każdy piątek wieczorem w marcu, o 11:30 czasu pacyficznego, pełne dowody wykorzystane do skazania trzydziestu będzie transmitowany przez telewizję i Napa zostaną trwale zarchiwizowane jak żywo przesyłane do innych sieci lub usługi. Każdy lokalny publiczny dostęp do stacji telewizyjnych mogą transmitować nasze pełne cztery sesje sądowe godziny. Więc prod lokalni nadawcy, nauczycieli i bibliotekarzy do dostępu i nadawanie tego historycznego dowodu.

Oto link do audycji, rozpoczynający ten piątek o 11:30 czasu pacyficznego, a 7:30 am (sobota) GMT w Europie:

http://napatv.granicus.com/MediaPlayer.php?publish_id=3

To dwa godzinie Program Jury będzie transmitowany w najbliższą sobotę, 02. marca o 4 pm EST, godzina dwudziesta pierwsza czas Greenwich, w www.blogtalkradio.com / wethejury. Gospodarze będą Kevin Annett i Bill Annett, z producentami Marcie Lane i Claudia Julien, którzy są z aborygeńskiego pochodzenia.
Czy naprawdę możemy umieścić Cezara aresztowany? Co stanie się dalej i po 04 marca 2103?
Kevin D. Annett

Ludzie są strasznie zaniepokojony, że te dni aresztujący ludzie jak Lizzie Windsor i ex-papieża Joe Rat nie będzie możliwe dla ludzi takich jak my. Ale prawdą jest, oczywiście możemy ich aresztować - z dość rozwiązać, a liczb, a przez nie gra ich zasad.

Portret użytkownika witamina c

http://itccs.org/2013/02/25/g

http://itccs.org/2013/02/25/guilty/
oto fragmenty z angielskiego na polski:
GUILTY!
Posted on February 25, 2013 by itccs
Final Verdict is Rendered in First Common Law Court Case against the Vatican and Canada for Genocide
Pope, Queen and Canadian Prime Minister found Guilty of Crimes against Humanity and Sentenced to Twenty Five Year Prison Terms
Court Orders them to Surrender by March 4 or face Citizens' Arrests

Winny!
Wysłany w dniu 25 lutego 2013 r. przez itccs
Ostateczny werdykt jest renderowany w pierwszej wspólnej sprawie sąd wobec Watykanu i Kanadzie za ludobójstwo
Papież, królowa i premier Kanady uznany winnym zbrodni przeciwko ludzkości i skazany na dwadzieścia pięć lat więzienia
Sąd zarządza ich do poddania się w marcu 4 lub aresztowań Obywatelskich"

Portret użytkownika Ja

A może dlatego całe to

A może dlatego całe to zamieszanie bo zbierają sie czarne chmury nad głową byłego Papieza co mogłoby doprowadzić do wstzasów w KRK i wśród wiernych.
„Myślę, że Joseph Ratzinger musi stanąć przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym w Hadze i odpowiedzieć za ludobójstwo w Kanadzie. Papież jest bezpośrednio zaangażowany w ukrywanie tych przestępstw na dzieciach, bo napisał list do biskupa Ameryki Północnej nakazując tuszowanie skandali dotyczących molestowania seksualnego przez księży w jego diecezjach. Niestety świat wciąż niewiele wie na temat zabójstw, tortur i sterylizacji, popełnianych przez dziesięciolecia w katolickich szkołach rezydencyjnych na Indianach w Kanadzie.” – mówił Kevin Annett w wywiadzie dla „Il Manifesto”.
Podobno liczba dzieci która ucierpiała "w każdy możliwy sposób łącznie ze śmiercią" sięga 50000 :/

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika witamina c

To już nie chmury, kosa wisi

To już nie chmury, kosa wisi nad "Babilonem".
Sępy tylko czekają aż wody "Babilonu" opadną żeby ją ogołocić ze wszystkiego. Wiernych ubywa każdego dnia.
Watykan dostanie to na co zapracował przez wieki ucisku, wyzysku, zbrodni, korupcji i nadużyć seksualnych. Koniec pławienia się w luksusach.
"Następcy Piotra", przez wieki powtarzane kłamstwo stało się prawdą dla milionów ogłupionych ludzi którzy dalej w nie wierzą.
To chwasty które zasiał wróg Jezusa - szatan.
Anioł który udaje anioła światłości, założył maskę pod nazwą Kościół Katolicki. Chwasty zadusiły pszenicę, prawdziwych chrześcijan z pierwszego wieku i duszą ile mogą do dziś ale ich wpływy maleją każdego dnia.
Teraz już nikt nie obroni chwastów, maska "chrześcijańska" opadnie gdy wyjdą na jaw tajemnice Watykanu. Będzie widać wyraźnie że to chwasty udające przez wieki pszenicę, (jeśli ktoś jeszcze tego nie zauważył) wmawiające ludziom że są drogą do Boga a są tylko drogą prowadzącą na zatracenie ze swymi pogańskimi naukami, drenującymi z pieniędzy każdego naiwnego a wcześniej mieczem na siłę nawróconego
Nierządnica pijana krwią świętych sama dostanie do wypicia to czym częstowała innych przez wieki. Dostanie do wypicia własną krew
Bo tak postanowił Bóg, zanim jeszcze ten pogańsko-"chrześcijański" kościół razem ze swoimi naukami powstał.
I nic tej zagłady nie powstrzyma.
Bestia czyli królowie ziemi, władze którymi nierządnica rządziła obrócą się przeciwko nie i pożrą jej ciało i spalą ją w ogniu, bo tak postanowił Bóg i włożył to w ich serca, aby wykonali wyrok na wszetecznicy "bo jej grzechy narosły aż do nieba". (Obj.14, 16, 17, 18, 19)
Amen
Ps. "wyjdzcie z niej" jak nie chcecie wraz z nią otrzymać plag które na nią spadną

Portret użytkownika hopsiup

Znawców KK całe mnóstwo... A

Znawców KK całe mnóstwo... A przecież Chrystus powiedział "bramy piekielne nie przemogą" (Mt 16:18, bt) a nie, że nie będzie grzechu. Powiedział, tylko, że grzech nie pokona KK. "Szymonie, Szymonie, oto szatan domagał się, żeby was przesiać jak pszenicę; ale Ja prosiłem za tobą, żeby nie ustała twoja wiara. Ty ze swej strony utwierdzaj twoich braci." (Łk 22:31-32,bt) Piotr ma obietnicę, że będzie łaską wspomagany i ma w związku z tym wspomagać innych. Na tej podstawie w KK - nie w innych religiach - wierzy się w dogmat o nieomylności w sprawach wiary i obyczajów kiedy papież mówi ex catedra. Natomiast nigdzie w Ewangeliach nie jest napisane, że Piotr i pozostali członkowie KK będą bezgrzeszni. Grzech w KK i nadużycia były zawsze. Od samego początku. Judasz zdradził, Piotr się zaparł inni uciekli, a wcześniej prowadzili spory o władzę u boku Jezusa. A jednak poszli na śmierć. W historii KK były różne momenty tak jak różni są ludzie w swym postępowaniu. Było też miejsce dla nawrócenia św. Pawła, który kamienował św. Szczepana.
Zadziwia mnie jak to na każdym kroku wypunktowuje się KK grzechy, które oczywiście są - ale w taki sposób jakby pozostała część ludzkości była bezgrzeszna. Rozumiem, że jak już zostanie zlikwidowany KK nastąpi powszechna era dobrobytu. Zresztą może już gdzie niegdzie jest, bo w Europie Zachodniej o KK to raczej już bywa tylko wspomnienie. To tylko w Polsce jest jeszcze trochę katolików. W Sejmie to już różnie. Bo chyba nie liczymy jako katolika p. Tuska co ślub kościelny wziął w trakcie wyborów?

Portret użytkownika Jacoo

chyba mylisz pojęcia, KK

chyba mylisz pojęcia, KK powstał dopiero w 3-4 w ne, Piotr nie był jego członkiem, za to był uczniem Jezusa. nie ma co łączyć wprost chrześcijaństwa i Jezusa z instytucją KK bo to 2 odrębne (ale nakłądające się) tematy

Portret użytkownika hopsiup

Może poczytaj trochę i

Może poczytaj trochę i dowiedz sie kiedy pojawiło się słowo "katholikos" czyli "powszechny". Nawet w Wiki napisali:
"O powszechności Kościoła mówi nicejsko-konstantynopolitańskie wyznanie wiary. Niejako potwierdza to św. Augustyn pisząc, że odnośnie do ksiąg kanonicznych trzeba kierować się powagą Kościołów katolickich, czyli tych, które założyli apostołowie" (http://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_%C5%82aci%C5%84ski)
i jeszcze:
"określenie „Kościół Katolicki” zachowało się w „Liście do Kościoła w Smyrnie” (8:2) Ignacego Antiocheńskiego, który zginął męczeńsko w 107r. po Chr. „Męczeństwo św.Polikarpa” (ok.156) mówi, że Polikarp (ur.69) „W modlitwie swojej wspomniał (...) cały Kościół Katolicki” (8:1 także Wstęp, 16:1 i 19:2). Widać więc, że określenie to sięga czasów Jana (†100). Później określenia „Kościół Katolicki” użyli: Apolinary z Hierapolis (IIw.) cytowany w „Historii Kościoła” (V:16,9) Euzebiusza (ur.260), Klemens Aleks. (ur.150) „Kobierce” VII:106,3-107,5, Tertulian (ur.155) „Przeciw Marcjonowi” IV:4,3, Hipolit (ur. przed 170) Philos 9:12, Cyprian (†258) „O jedności Kościoła Katolickiego” i w wielu „Listach” (np. 44:3), Firmilian (ok.255) „List” 75:16, „Akta świętych męczenników biskupa Fruktuoza i diakonów Auguriusza i Eulogiusza” (†249) rozdz.3." (http://www.trinitarians.info/w-obronie-wiary/art_222_OKRESLENIA-_KOSCIOL-KATOLICKI_-I-_SWIADKOWIE-JEHOWY_.htm)

Strony

Skomentuj