Tajemniczy obiekt przypominający kometę rozbłysnął czterokrotnie zaskakując naukowców

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Naukowcy zarejestrowali nieoczekiwanie cztery super jasne rozbłyski komety 29P. Według astrofizyków ciało niebieskie nagle rozbłysło 250 razy silniej niż zwykle. Pierwsza zjawisko miało miejsce w zeszłą sobotę, dwa kolejne w niedzielę, a ostatnia w poniedziałek.

Astronomowie po raz pierwszy zobaczyli cztery rozbłyski o takiej intensywności. Niektórzy nazywają to superrozbłyskiem komety, jedno jest pewne, że to wymaga dużo energii. Przyczyny superrozbłysków są nadal nieznane badaczom.

 

Kometa 29P, zwana też kometą Schwassmann-Wachmann jest dziwna pod wieloma względami. W przeciwieństwie do większości komet, nie leci w kierunku Słońca, a następnie wraca do zewnętrznego Układu Słonecznego jak każda pożądna kometa. Zamiast tego ciało niebieskie o szerokości 60 km krąży po orbicie kołowej. Poza tym zawsze jest aktywna i nigdy nie gaśnie.

Taka aktywność komety może wynikać z dominacji w jej składzie tlenku węgla, lotnego gazu. Astronomowie obserwują około siedmiu rozbłysków 29P rocznie. Żadna inna znana kometa w Układzie Słonecznym nie doświadcza rozbłysków o takiej częstotliwości i intensywności. Jednak astronomowie amatorzy zaczęli się zastanawiać, czy to rzeczywiście kometa. Niektórzy sugerują nawet, że tajemniczy obiekt może być bezzałogową sondą innych zaawansowanych cywilizacji.

 

29P to duża kometa odkryta 5 listopada 1927 roku przez niemieckich astronomów Arnolda Schwassmanna i Arnauda Arthura Wachmanna w Obserwatorium w Hamburgu.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Taaaa, ja też to widziełem

Taaaa, ja też to widziełem ten rozbłysk a potem, to mi się wykluła z tego Myszka Micki a inne białe wyszły i tańczyły Tak to właśnie zobaczyłem.Potwierdzam za naukowcami, że to było fajne i zarazem tajemnicze.Nasilenie zależy od alku i grzybków. To jest istny wielowymiar kosmiczny.

Portret użytkownika StrasznaPrawda

To oni, już lecą, a te

To oni, już lecą, a te rozbłyski to po prostu odpalenie przez nich dodatkowyh silników (chociaż ich technologia może być tak zawansowana, że mówienie na to silnik może być błędnym określeniem bo to pewnie jakiś napęd którego nawet nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić) w statku aby szybciej tutaj przylecieć.

Skomentuj