Tajemniczy masowy pomór fok na wybrzeżu RPA

Kategorie: 

Źródło: Sea Search Research and Conservation

Setki martwych fok przylądkowych, znaleziono niedawno na plażach w Kapsztadzie i okolicach. Lokalne władze wraz z organizacjami ochrony zwierząt, r usiłują oczyścić plaże koordynując przy tym gromadzenie danych. Jak narazie, nie ustalono jeszcze bezpośredniej przyczyny zgonów.

 

Organizacje takie jak Sea Search, Departament Środowiska, Leśnictwa i Rybołówstwa, CapeNature, SANParks, SPCA, Two Oceans i Shark Spotters połączyły siły, aby poznać przyczynę tego masowego pomoru. Kapsztad ETC donosi, że zgony fok zbiegają się z wybuchem ogniska ptasiej grypy.

Masowe zgony fok o tej porze roku, nie są niczym nowym dla RPA. Szybki wzrost liczby zgonów, zaniepokoił jednak władze. W okolicach października, zwykle następuje wzrost naturalnej śmiertelności fok, z powodu odsadzenia szczeniąt z poprzedniego cyklu lęgowego. W niektórych przypadkach, szczenięta odstawione od piersi, nie są wystarczająco silne, aby same się odżywiać i nie przeżywają.

 

Foki z zachodniego wybrzeża również wydają się niedożywione, lecz w niektórych przypadkach, odnotowano wśród nich konwulsje. Władze są pewne, ze zwierzęta umierają z głodu, jednak do pojawienia się wyników sekcji zwłok zwierząt, Departament Środowiska, Leśnictwa i Rybołówstwa, nie zamierza orzekać o głównej przyczynie tych pomorów.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Skomentuj