Tajemniczy lud Kalaszów, czy to dowód na to, że Słowianie rzeczywiście pochodzą z Indii?

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Pochodzenie Słowian do dzisiaj nie jest do końca poznane. Dominuje przeświadczenie, że nasi przodkowie przybyli do Europy z Indii. Do tej pory brakowało jednak mocnych dowodów. Poszlaką wskazującą na to, że ta hipoteza może być prawdziwa jest zamieszkujący dzisiejszy Pakistan, lud Kalaszów. Ta grupa zupełnie nie pasuje do dzisiejszych Hindusów. Czy to możliwe, że to stamtąd pochodzą Słowianie?

 

Ten lud to Kalasze i żyją oni w obrębie masywu Hindukuszu. Nie jest to grupa liczna, bo ma najwyżej 6000 członków, ale to, co zaskakuje w ich wyglądzie zewnętrznym to biała skóra, niebieskie oczy i blond włosy. Po prostu nie wyglądają oni jak typowi mieszkańcy Półwyspu Indyjskiego, a gdyby ktoś z nich przyjechał do Polski, tak jak ostatnio czyni wielu mieszkańców Pakistanu i Indii zapraszanych przez polskie państwo, wyglądałby niemal dokładnie tak jak my.

 

Etnografowie podejrzewali, że Kalasze przybyli w region dzisiejszego Pakistanu i Afganistanu z terenu dzisiejszej Grecji, ale przeprowadzone badania DNA wykluczyły tę hipotezę. To, co odróżnia tę kulturę od innych to wysoki stopień zdolności organizacji i wydajne rolnictwo. Posiadają oni poza tym wiele cech wyróżniających ich w tej części świata. Przede wszystkim mają własny język Kalaszmun i własną starożytną religię politeistyczną przypominającą to w co wierzyli przodkowie dzisiejszych Słowian.

Źródło: flickr.com

Zauważono, że obrzędy Kalaszów są bardzo podobne do tych starożytnych słowiańskich i bałtyckich. Czczą święty ogień w trzech osobach: Słońce, błyskawice i ogień. W swoje święta na specjalnym ołtarzu z litego pnia dużego drzewa, składają ofiary z kóz. Płeć piękna w trakcie uroczystości jest ubrana w kolorowe stroje bardzo przypominające tradycyjne stroje kobiet z krajów słowiańskich i bałtyckich.

 

Mimo, że Kalaszowie żyją w Himalajach są właściwie nie do odróżnienia od Europejczyków. Wiele wskazuje na to, że Słowianie i Kalasze mogą mieć wspólnych przodków. Jest to także relikt kultury pogańskiej podobnej do tej tworzonej w czasach przedchrześcijańskich przez naszych przodków. Biorąc pod uwagę fakt, że o tym okresie dziejów nie wiemy za dużo, być może kultura Kalaszów wymaga pilnego zbadania zanim wchłonie ich Islam.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Trup

Słowianie są skąd są teraz.

Słowianie są skąd są teraz. Nigdzie nie łazili - ufo nas rozsiało tu gdzie jesteśmy i tyle. Gówno nas obchodził nieznany świat i zdobywagnie go wojnami bo jesteśmy spokojne ludzie wiedzący czego chcą - zajęci pracą uczciwą by przetrwać kolejne zimy i tak od wieki wieków amen.

Covid fake i gówno prawda - uwaga nie szczepić się i nie robić żadnych wymazów zwłaszcza przez nos. https://www.youtube.com/watch?v=5Tt-ObO94QQ&t=1s

Portret użytkownika Jupi

Słowianie mają tą samą

Słowianie mają tą samą halogrupę genetyczną R1N1a kasta braminów w Indiach. Jest to obok władców najwyższa kasta indyjska. Stworzyli oni cały Hinduizm czyli religię Indii. Słowo religia powinno być w rzeczywistości zapisywane RE-LOGIA lub RA-LOGIA czyli nauka o RA czyli o Słońcu. Natomiast Indie znaczy tyle co IN-DIO czyli "W Bogu". Stąd wniosek że Słowianie należą do tego samego wielkiego ludu co twórcy Hinduizmu. Prawdopodobnie lud ten tworzył jakąś wielką cywilizację przed ostatnią globalną katastrofą mającą wedle moich obliczeń miejsce 11880 lat temu i mającą się powtórzyć 15 kwietnia 2020 (według oficjalnego kalendarza). Nazwa Słowianie wiąże się z liczbą 9 która w numerologii i astrologii symbolizuje wyzwolenie z cyklu, osiągnięcie "nieba". Stanowią oni odrębną kulturowo rasę w stosunku do ludów semickich czyli "tych którzy są w połowie" od słowa semi-pół. Najprawdopodobniej nazwa ta wiąże się z cyklem słonecznym którego połowa to 6 znak zodiaku czyli wąż. Jak również z położeniem geograficznym tych ludów czyli "na środku świata". W przeciwieństwie do ludów słowiańskich którzy zamieszkują tereny na północy. W związku z tym bardzo wątpliwe jest żeby Słowianie pochodzili z Indii. Świadczy o tym również mitologia hinduistyczna która podaje że kasta "bogów" bądź "tych którzy mieli wiedzę" (wedy) przybyła z północy i podbiła tereny zamieszkiwane przez "czarnych". Dokonali tego pod wodzą Indry czyli "tego który jest w RA). Lud o którym jest powyższy artykuł na pewno jest częścią rodziny słowiańskiej. To widać na pierwszy rzut oka. Wystarczyłoby tylko sprawdzić ich halogrupę. Na zakończenie dodam że od wieków toczy się podstępna wojna semitów przeciw Słowianom którzy stanowią odrębną rasę wyznającą odmienne zasady i wartości. O tej wojnie można by dużo pisać ale zarówno religia katolicka, marksizm, komunizm jak i  2 wojna światowa były tylko niektórymi elementami tej podstępnej gry. Prym wśród semitów wiodą żydzi którzy są największym wrogiem Słowian prawdopodobnie jeszcze z czasów przedpotopowych. Ta wojną najprawdopodobniej znajdzie niedługo swój finał ponieważ zbliża się globalna katastrofa i żydzi wykorzystają to do ostatecznej rozgrywki. Po to zostało sprowadzonych miliony semitów do europy w postaci muzułmanów, po to wystrzeliwuje się obecnie tysiące satelitów w technologii 5G na orbitę, po to istnieje facebook. Żydzi dążą do panowania nad całym światem a biała rasa w tym w szczególności Słowianie stanowi ku temu największą przeszkodę.

 

Portret użytkownika robo

Niemcy podbijając narody

Niemcy podbijając narody słowiańskie wymyślili historię,że oni są prawdziwymi Europejczykami a Słowianie to ludy przybyłe skądśtam z pogańskimi wierzeniami i można ich podbijać i mordować na co Watykan zezwalał. Może jednak Słowianie to ci prawdziwi Europejczycy i Arianie. Rzymianie stanęli na Łabie a dalej rozciągała się kraina Słowian aż do Japonii. Z takiego wielkiego obszaru na pewno dużo ludzi wywędrowało do Chin, Persji czy Indii. Niemcy żeby zniszczyć narody słowiańskie dbali o to żeby wymazać naszą prastarą histoię, obyczaje i wierzenia. Dlaczego właściwie historia Polski zaczyna się dopiero od Mieszka?

Portret użytkownika sceptyyk

Czy Kalaszowie są dowodem na

Czy Kalaszowie są dowodem na to, że Słowianie pochodza z Indii? Odp. - NIE.  Przeczą temu ostatnie wyniki badań z takich dziedzin nauk ścisłych i analitycznych jak - datowanie lingwistyczne, oraz archeogenetyka. Datowanie lingwistyczne i archeogenetyka, to nie są zajawki typu -  "pierdolenie o szopenie"... Te dziedziny to jest NAUKA! A  Kalaszowie, są dowodem na potwierdzenie wyników tych badań. Pewna grupa Arian, odzieliła sie od reszty i postanowiła żyć w wyizolowanej górskiej dolinie. Niedostępność tego miejsca, wyeliminowała mieszanie się Kalaszów, z "kolorowymi żywiołami" i anatomicznie, etnicznie itp pozostali takimi jakimi byli ich przodkowie - Ariowie. Po ustąpieniu lodowca, Ariowie zakończyli swój pochód na zachód z rejonów Bajkału i zasiedlili tereny od Łaby do Uralu, czyniąc jest swoimi terenami rdzennymi. Po tym osiedleniu, część plemion Aryjskich postanowiła emigrować na kierunki południowowschodnie.                                                                                                                  R1a M420, mutowało poprez R1a1 M459 - R1a1a M198 - R1a1a1 M417 i tu musimy się zatrzymać. Od ojcowskiego R1a1a1 zaczyna się cała obecna historia rodu praindoeuropejczyków. To od niej wydzieliła się mutacja Z645, a z mutacji Z645 wydzieliła sie europejska mutacja Z283 - Europa, oraz mutacja Z93 - Azja. Tak Z93- Azja to jest ta mutacja, z której wywodzą się Kalaszowie i inni spadkobiercy naszego dziecictwa genetycznego w Iranie, Indiach itd. Człowiek z Karelii - wyspa na Jeziorze Onega ... Szczątki człowieka z mutacją R1a1 M459, wiek - 8400lat... Mutacja Y-DNA tego człowieka, jest charakterystyczna dla większości (ok. 60%) żyjących w Polsce mężczyzn (haplogrupa R1a1). Dodatkowo, jego autosomatyczne DNA jest w 90% tożsame z DNA dzisiejszych Polaków... Proste datowanie, oraz szybka analiza kolejności powstawania mutacji od wyjściowego R1a, wyklucza to, że my Polacy, przybłąkaliśmy się na ziemie naszych praojców, ot tak niedawno,  z jakiegoś azjatyckiego zadupia... My tu jesteśmy ponad 10 000 lat!!! Potwierdzają to wykopaliska i inne badania, a ich wyniku nie zmieni żadna szwabska świnia i ich obsrane po pachy świńskie manipulacje :)  Bo takie to ono jest i inaksze nie bydzie... Bo takie to ono jest...                                                                                                                                                                                  Image          

Portret użytkownika Johann Kasza

W koncu ktos pisze prawde o

W koncu ktos pisze prawde o Slowianach!!ja dodal byl do tego fakt,ze 90 procent Braminow,najwyzszej kasty w Indii ma MASZA haplogrupe krwi R1a1,a WEDY,czyli Slowianska WIEDZA,zostala spisana Sanskryptem,najstarszym jezykiem swiata,ktory powstal na terenach obecnej Polski!!!POLACY w koncu powinni dowiedziec sie KIM SA!!!

Portret użytkownika tomasz26

skoro nauka i wiedza już jest

skoro nauka i wiedza już jest  można zastosować to w praktyce i wyjść z wnioskiem obywatelskim badań genetycznych rzdzących ..wystarczy zebrac odpowiednią ilość podpisów i wywrzeć odpowiedni społeczno- medialny nacisk ...w erze wodnika wiedza idzie w parze z czynem

Strony

Skomentuj