Tajemniczy dron – ptak rozbił się w Somalii

Kategorie: 

Źródło: http://42.tut.by/504610?utm_campaign=news-feed&utm_medium=novoteka&utm_source=rss-42

Niezwykły dron rozbił się w Mogadiszu w stolicy Somalii. Urządzenie zostało zmasakrowane przez dużego ptaka, donosi portal 42.tut.by.

 

 

Kraj pochodzenia i cel lotu maszyny, nie są jeszcze znane. Jeśli chodzi o właściciela, to jest prawdopodobne, że bezzałogowy samolot należał do Narodowych Służb Wywiadu i Bezpieczeństwa Somalii.

 

Główną cechą bezzałogowca są stalowe podpory, przypominające skrzydła, które są w stanie poruszać się w górę i w dół, symulując lot. Odróżnienie tej jednostki od ptaka na dużych wysokościach jest dość trudne.

 

Jedyne, co udało się ustalić, to że aparat ma swoją nazwę - Shimbir. Wszystkie inne dane skrzydlatego szpiega okryte są tajemnicą. Nawiasem mówiąc, podobne urządzenie o nazwie Maveric wykorzystuje amerykański wywiad wojskowy. Koszt zakupu tego drona waha się w przedziale od 100 do 200 tys. dolarów.
 

Ocena: 

3
Średnio: 2.3 (3 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj