Tajemniczego szybkiego rozbłysku radiowego z kosmosu nie da się wytłumaczyć obecnymi teoriami

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi.pl

W erze zaawansowanej technologii obserwacyjnej, gdzie nasza zdolność do skanowania wszechświata osiągnęła poziomy nieosiągalne dla poprzednich pokoleń, naukowcy nadal napotykają zjawiska, które rzucają wyzwanie istniejącym paradygmatom. Jednym z takich zaskakujących odkryć jest FRB 20220610A, niezwykle jasny wybuch fal radiowych, który podróżował przez kosmiczne przestworza przez ponad 8 miliardów lat.

 

Zjawisko to zostało zarejestrowane przez australijski satelita Square Kilometre Array Pathfinder (ASKAP) i stanowi zagadkę pod wieloma względami. Jego wyjątkowa odległość i poziom energii, który jest 3,5 razy wyższy niż przewidywano w dotychczasowych modelach, skłoniły do refleksji nad naszym zrozumieniem wszechświata.

 

Jednym z kluczowych narzędzi w badaniach astrofizycznych jest miara dyspersji, która odnosi się do sposobu, w jaki różne długości fal światła rozprzestrzeniają się w przestrzeni. Teoretycznie, światło porusza się przez próżnię z jednolitą prędkością, jednak różnorodne czynniki, takie jak gazy i pyły międzygwiazdowe, mogą wpływać na prędkość poszczególnych długości fal. FRB 20220610A, z jego nieoczekiwaną miarą dyspersji, zmusza nas do przemyślenia tych fundamentalnych koncepcji.

Choć szybkie impulsy radiowe (FRB) są obserwowane od 2007 roku, pozostają jednym z najbardziej zagadkowych zjawisk w astrofizyce. Ich krótka, ale intensywna emisja energii sugeruje, że mogą pochodzić od ekstremalnie gwałtownych zjawisk kosmicznych. Jedna z teorii sugeruje, że mogą być generowane przez gwiazdy neutronowe, które doświadczają wewnętrznych przesunięć spowodowanych ich potężnymi polami magnetycznymi.

 

Należy również podkreślić, że teoria zakładała, że FRB mogą służyć jako "sonda" wszechświata, dostarczając informacji o jego gęstości i tempie ekspansji. Jednak nieoczekiwane właściwości FRB 20220610A stawiają pod znakiem zapytania tę hipotezę.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika wiktor wektor

To wcale nie oznacza jakiejś

To wcale nie oznacza jakiejś zmiany w polu magnetycznym ziemi bo może tylko znalazłeś się w strefie jakiegoś sztucznego pola magnetycznego od jakiegoś urządzenia. Nawet zatopione w morzach wraki dużych okrętów zaburzają naturalne pole magnetyczne.

Portret użytkownika Sagittarius

O tak przebiegunowania,

O tak przebiegunowania, biegajace drzewa, czary..  Ludzie ogarnijcie sie. Na wprost ziemi byla duza dziura koronalna i to wszystko. Stad u nas zorza. Wystarczylo wejsc sobie na byle "sloneczna pogode" i zobaczyc ze index kp dobil do 7.

Portret użytkownika spokoluz

Ta zorza jest nieracjonalna z

Ta zorza jest nieracjonalna z punktu widzenia częstotliwości fal widzialnych dla ludzkiego oka - rozszczepienie światła  jako tęcza - barwa czerwona jest pierwsza a fioletowa ostatnia.

Czakry również mają taką samą strukturę - czakra podstawy jest czerwona a czakra fioletowa to nirwana - dół i góra.

One zamykają i zaczynają koło rozszczepienia czyli przechodzą z najwyższej częstotliwości w najniższą harmonijnie tak jak dżwięki w oktawach i przejście z najwyższych wibracji w najniższe jest całkiem naturalne.

Jednak taka zorza barw początku i krańca - hmmm zastanawiające.

Czyżby to wizualizacja krańca pewnej epoki ryb zwanej przezemnie baranem i wejście w erę  wodnika ? Z jednej częstoliwości w drugą ?

Czy przebiegunownie jest efektem przejścia z jednej ery w drugą ?

Ja nie wykluczam już niczego - staram sie tylko łączyć fakty dni dzisiejszych z kropkami z przeszłości.

Czas pokaże .

 

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

"O ileż łatwiej jest odrzucić rzeczywistość, niż wyzbyć się marzeń".

Portret użytkownika ba19

Tak jak Noe nie bał sie

Tak jak Noe nie bał sie potopu , Lot  zagłady Sodomy , tak prawi nie boją sie Apokalipsy - Objawienia !

Galatów 6:  Nie dajcie się wprowadzić w błąd:+ Bóg nie jest kimś, z kogo można drwić.+ Albowiem co człowiek sieje, to będzie też żąć;+

Objawienia 22: 12  „‚Oto przychodzę szybko+ — a zapłata,+ którą daję, jest ze mną — aby każdemu oddać według tego, jakie jest jego dzieło.+

Portret użytkownika ba19

Apokalipsa to inaczej

Apokalipsa to inaczej Objawienie , Bóg Biblii w tej księdze ujawnił co się stanie ,Apokalipsa to nie zagłada a wybawienie dla prawych :

Objawienie 1: 1  Objawienie+ od Jezusa Chrystusa, które dał mu Bóg,+ aby pokazać swym niewolnikom,+ co ma się stać wkrótce.+ A on posłał swojego anioła+ i przez niego przedstawił je w znakach+ swemu niewolnikowi Janowi,+

Objawienie 22: 12  „‚Oto przychodzę szybko+ — a zapłata,+ którą daję, jest ze mną — aby każdemu oddać według tego, jakie jest jego dzieło.+

Objawienia  17: 14  Ci stoczą bitwę z Barankiem,+ ale Baranek ich zwycięży,+ ponieważ jest Panem panów i Królem królów.+ Zwyciężą też ci, którzy są z nim powołani i wybrani, i wierni”.+

Objawienia 21:  Wtedy usłyszałem donośny głos od tronu, mówiący: „Oto namiot+ Boga jest z ludźmi i On będzie przebywać+ z nimi, a oni będą jego ludami.+ I będzie z nimi sam Bóg.+  I otrze z ich oczu wszelką łzę,+ i śmierci już nie będzie+ ani żałości, ani krzyku, ani bólu już nie będzie.+ To, co poprzednie, przeminęło”.+  I Zasiadający na tronie+ rzekł: „Oto czynię wszystko nowe”.+ Mówi też: „Napisz, ponieważ słowa te są wierne i prawdziwe”.

Tym namiotem to Królestwo Boże , które rozwiąże wszystkie problemy ludzkości!:

Więc straszenie ludzi Apokalipsą to bajki dla dzieci !

Skomentuj