Tajemnicze tsunami chmur w Chile

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Wspaniałe wydarzenie pogodowe miało miejsce w czwartek w porcie San Antonio w Chile. Zjawisko wywołało zdziwienie i zaniepokojenie dziesiątek osób. Było to pochmurne „tsunami”, które wyłoniło się z Oceanu Spokojnego i wywołało zaskoczenie oraz strach wśród ludności.

 

Eksperci z Uniwersytetu w Santiago zauważyli, że lokalni mieszkańcy nie powinni się martwić, ponieważ ten widok jest spowodowany tworzeniem się niskich chmur. Ponadto wyjaśnili, że takie osobliwe cuda zachodzą z powodu różnicy między masą ciepłego, wilgotnego i zimnego powietrza, która tworzy tę niezwykłą „niekończącą się ścianę”.

 

Chilijski meteorolog Arnaldo Zuniga wyjaśnił, że zjawisko to było spowodowane pojawieniem się niskich chmur znad morza, wywołanych zimnym układem czołowym. Wyjaśnił również, że chociaż jest to dość częste zdarzenie, tym razem chmury przybrały przerażający kształt niewiarygodnie szybko.

 

Mieszkańcy Chile nie przegapili swojej szansy i zrobili zdjęcia niesamowitego zjawiska, symulujące „chmury tsunami”, a następnie masowo publikowali zdjęcia i filmy w sieci.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Maciej Kowal

To wygląda jato jak by coś

To wygląda jato jak by coś przeleciało bardzo szybko i spowodowała te zawirowania chmur tak samo jak ślad kondensacyjni na niebie który zostawia samolot tylko tu mamy do czynienia przelotu w chmurach a nie ponad chmurami stąd taki efekt.