Tajemnicze światła w Kalifornii okazały się wynikiem testu rakiety balistycznej

Kategorie: 

Źródło: twitter

W zeszły weekend mieszkańcy Kalifornii mogli obserwować niezwykły spektakl świetlny widoczny na wieczornym niebie. Wielu z nich uznało to za coś paranormalnego, a serwisy społecznościowe zaroiły się zdjęciami i nagraniami niezwykłego zjawiska.

 

Sprawa zrobiła się na tyle głośna, że amerykańska US Navy przyznała, że w niedzielę przeprowadzono próbny start rakiety balistycznej typu Trident II D5 wystrzelonej z okrętu podwodnego USS Kentucky. Zaskoczenie można tłumaczyć tak, że o testach rakiet, które mają za zadanie przenosić potężne głowice jądrowe, ludzie nie są informowani z wyprzedzeniem. Wielu mieszkańców między innymi z Los Angeles, dzwoniło na policję, twierdząc, że na niebie widać jasny meteor lub UFO.

Aby uciąć spekulacje co do tej dziwnej obserwacji, przedstawiciele amerykańskiej floty poformowali, że przyczyną efektów świetlnych była międzykontynentalna rakieta balistyczna wystrzelona z okrętu podwodnego pływającego w pobliżu południowego wybrzeża Kalifornii. Wprowadzony w 1990 roku Trident II D5 (UGM-133A) - to zdolny do przenoszenia broni jądrowej pocisk o zasięgu ponad 11 tysięcy kilometrów. Jest on podstawą strategicznych sił jądrowych USA i Wielkiej Brytanii.

Start był tak spektakularny ze względu na porę dnia, po zachodnie Słońca. Rakieta w pewnym momencie znalazła się na wysokości ponad 50 km i emitowane przez nią gazy zostały oświetlone przez promienie słoneczne, które znajdowały się juz za widnokręgiem. W podobny sposób powstają też niezwykłę chmury zwane obłokami srebrzystymi NLC.

 

Pojwiają się opinie, że coraz częstsze przypadki próbnych wystrzeleń rakiet międzykontynentalnych to przygotowania do konfliktu nuklearnego, którego wybch nie jest wykluczony w obecnych trudnych czasach. Armie mocarstw atomowych, takich jak USA, Chiny czy Rosja intensywnie przzygotowują się do tego nadchodzącego konfliktu, a pomagaja w tym atkie właśnie testy zdolności bojowej.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Zenek :)

1. "Syryjska armia

1.
"Syryjska armia przełamała trwające blisko trzy lata oblężenie bazy lotniczej Kweiris.

Jest to bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń ostatnich miesięcy i ogromne propagandowe oraz symboliczne zwycięstwo sił rządowych.

Dziś po południu jednostka syryjskiej armii do zadań specjalnych 'Tiger Forces' wsparta Brygadami Ba'ath i pododdziałami NDF-u przełamała pozycje terrorystów ISIS w wiosce Kweires Sharqi położonej tuż koło bazy Kweiris i po krótkich walkach wkroczyła na teren lotniska. Cała operacja mająca na celu odblokowanie bazy trwała prawie dwa miesiące.

Załoga bazy lotniczej Kweiris położonej w samym środku prowincji Aleppo była oblężona od grudnia 2012 roku i przez ponad 1000 dni odpierała ataki najpierw rebeliantów, a potem Państwa Islamskiego. Oblężenie przetrwało ponad 300 żołnierzy. "

2.
"W tym artykule brak fundamentalnej informacji o Płw. Synaj. Spora część ludności półwyspu żyła z handlu z największym obozem koncentracyjnym na świecie jakim jest Strefa Gazy. Sisi (obecny prezydent Egiptu) zwalczając ten handel stoi po stronie Izraela, zwracając się przeciw własnym obywatelom (Gaza do 1967r była miastem egipskim). Należy w tym miejscu dodać, że to nie jest zwykły handel a szmugiel podziemnymi kanałami i wykopami (w warunkach jak w Warszawskim Getcie). Strefa Gazy jest obszarem zamkniętym, żyjący tam ludzie poddani są ekstremalnym ograniczeniom. W takich warunkach nie wszyscy wytrzymują psychicznie. Jedni zagryzają się wzajemnie, inni szukają ratunku w islamie, jeszcze inni chwytają za nóż i giną w kolejnych intifadach. Nad tym największym gettem świata czuwa Izrael uznawany przez część prasy zachodniej za "jedyną demokrację Bliskiego Wschodu". "

(http://wiadomosci.onet.pl/swiat/synaj-polwysep-pelen-niebezpieczenstw/9zsd8e)

Portret użytkownika achiles

  F-35 Lightning II to

 
F-35 Lightning II to najnowocześniejszy myśliwiec wielozadaniowy świata, bez wątpienia również najdroższy (trylion dolarów, według amerykańskiego przelicznika). Jednak wciąż wiele osób (w tym uznanych na świecie ekspertów) podaje w wątpliwość jego wartość bojową. Tymczasem producent maszyny - Lockheed Martin - prezentuje test działka pokładowego, służącego do bezpośredniej walki powietrznej i ataku celów naziemnych.
http://technowinki.onet.pl/militaria/f-35-przeszedl-testy-dzialka-pokladowego/vz0806
~mikojan : Jedyny ratunek dla F-35 to rezygnacja z pionowego startu i przejście na aerodynamiczny kształt. Rosyjski t-50 jest niewidzialny dla radarów bo nie ma ani jednego centymetra prostej linii..To powoduję że odbicie kazdego promienia jest w nieokreśloną stronę i pod nieokreślonym katem..Dzięki temu ma też dodatkowo a więc jest opływowy i przez to ma aerodynamiczny kształt i przez to ma mały opór kształtu i tarcia powierzchniowego. A z tego znowu wynika że ciąg niezbędny do i pokonania oporu jest mniejszy, a jego nadmiar większy a przez i prędkośc ma wieksza. A wiadomo kąt padania równa się katowi odbicia, a gdy linia jest długa to moc sygnału odbicia radarowego w jednym kierunku jest duża.
A SWOJĄ DROGĄ, TO CIEKAWE ILE TO NA NASZE JEST TEN TRYLION???

Portret użytkownika achiles

NATO: Gigantyczna

NATO: Gigantyczna radioelektroniczna bańka w Syrii nie pozwala nam latać ...
Oślepiono radary, zakłócono pracę elektronicznych systemów naprowadzania, a także ustawiono przeszkodę dla obserwacji satelitarnej w „bańce” o średnicy 600 kilometrów, informuje jeden z generałów NATO w gazecie Daily OSNet.

Ze strefy działań bojowych w północnej Syrii nadeszła wiadomość o wdrożeniu nowego rosyjskiego elektronicznego systemu zakłóceń, który jak poinformowano może oślepić radary, uszkodzić elektroniczne systemy naprowadzania, a także uniemożliwić obserwacje satelitarne.

Razem z zamontowanym na rosyjskim krążowniku rakietowym systemem obrony przeciwrakietowej S-300, rozmieszczonym u wybrzeży Latakii, oba te systemy tworzą to, co głównodowodzący NATO generał Philip Breedlove opisuje jako „rosyjską bańkę” w Syrii, pisze Daily OSNet.
W rezultacie NATO jest skutecznie oślepione wewnątrz bańki o średnicy 600 km z centrum w rosyjskiej bazie w Latakii. Autor artykułu próbuje zrozumieć, co za tajną broń Rosjanie rozmieścili w Syrii. Zakłada, że technologia jest podobna do systemu Richag, ale najwyraźniej z funkcjami na większą skalę. Taktyczna wersja tego systemu została zaprezentowana dziennikarzom w Rosji już w kwietniu 2015 roku.
System Richag jest zamontowany na bazie śmigłowca Mi-8MT. Mówi się, że obecnie nie istnieje sposób, aby go powstrzymać. Jego elektroniczne środki oporu mają na celu oślepić radar, sonar i inne systemy wykrywania w celu ochrony samolotów, helikopterów, dronów, sił naziemnych i morskich a także innych systemów obronnych w promieniu kilkuset kilometrów. On może zostać zamontowany na pokładzie wszelkiego rodzaju sił zbrojnych, w tym na śmigłowcach i samolotach, a także siłach naziemnych i morskich. Według generał NATO Philippe’a Breedlove’a „oprócz Bałtyku i Morza Czarnego Rosjanie zamknęli nam dostęp do Morza Śródziemnego”. Nie zapomniano o niechlubnej misji „Donalda Cooka” na Morzu Czarnym.

Polityczni i wojskowi sprawozdawcy zaznaczają, że w ostatnich latach nie słychać „ataków” na przedstawiciela Rosji w ONZ Witalija Czurkina ze strony jego amerykańskiego kolegi. Zmienił się ton i treść przemówień Johna Kerry’ego w stosunku do Syrii i Ukrainy. Nikt nie żąda natychmiastowego odejścia al-Asada, ale już upomniano reżim Poroszenki za naruszenie mińskich porozumień. Rosja daje spokojną i adekwatną odpowiedź na wyrządzoną zniewagę. Teraz amerykańskie media same przypomniały Obamie wszystko, co on mówił o „rozdartej na strzępy gospodarce” i o Rosji, jako o „regionalnym mocarstwie”.

Komentarze czytelników Daily OSNet są prawie takie same, jak na Cenzurze: „nie wierzymy”, „to wszystko bzdury”, „zniszczymy zwykłą rakietą”, „kremlowska propaganda”, choć można napotkać także sensowne myśli, takie jak Ameryka doszła do takiego punktu, w którym to wszędzie ją przeganiają.

Komentarze Kula Lis 65

  • O O TO, CO SIĘ STAŁO, ŻE SIĘ NATO ZJE..ŁO.

 

Portret użytkownika achiles

Poniższa wypowiedź, nie jest

Poniższa wypowiedź, nie jest moja, a z OMLETU, lecz i ja to tak podswiadomie czuję, ponieważ ta obecna NOWA EKIPA, zaczyna swoje rządzenie, od wielkiego OKŁAMYWANIA POLAKÓW, a to nigdy, do niczego dobrego, nie prowadzi. Oni, nie KŁAMIĄ, o jakiś duperelach z punktu widzenia ZWYKŁYCH POLAKÓW, tylko KŁAMIĄ  w swerze najbardziej drażliwej, DLA NASZYCH RODAKÓW, czyli dotyczących BEZPIECZEŃSTWA POD ICH RZĄDAMI NASZEGO KRAJU:
~SUMIENIE : "Z deszczu pod rynnę"! dopiero co wypełzliśmy z pod jednej Rosyjskiej Niewoli i okupacji,a wpadliśmy w drugą Amerykańską,najgorsze szambo.Sprzedał nas Kaczyński za 30 srebrników,ten człeczyna co mieni się ponoć Polakiem,któremu do tryzuba bliżej niż do Biało-czerwonej z Orłem.Cztery lata czarnych chmur nad Polską,wiezienia będą przepełnione Rodakami inaczej myślącymi,którym dobro Ojczyzny - Rzeczpospolitej leży na sercu i jest wyssane z mlekiem Matki.BOŻE - RATUJ POLSKĘ ! 
I DRUGI W PODOBNYM TONIE:

~zbynek : Kiedy beda cwiczenia na poligonach w USA???Doktryna USA jest wywolywanie wojen jak najdalej od granic swojego kraju.Gdzie wejda to tylko bol,placz,smierc tak zalatwili bliski wschod a my mamy plage uciekinierow.Nie wyszla im wojenka pomiedzy Rosja a UNIA przez Ukraine to szukaja ponownej zwady.Jedno co moze byc pocieszajace to to ,ze rakiety Rosji 40min pozniej zmiota USA z mapy.Dopoki bedzie rownowaga sil pomiedzy USA a Rosja do zadnej wojny nie dojdzie,Czego wiec szuka USA????Niedawno pozbylismy sie wojsk ZSRR teraz zapraszamy USA drazniac Rosje PO CO????
NAPRAWDĘ CHCĘ SIĘ MYLIĆ W SWYCH PRZECZUCIACH, ALE PODŚWIADOMIE PRZECZUWAM, ŻE TA NOWA EKIPA, MA TYLKO JEDNO ZADANIE, A WŁAŚCIWIE DWA zadania do spełnienia ( swego pana zza oceanu ). PIERWSZE, TO ROZBUDZIĆ W POLAKACH NA NOWO DUCHA NARODU, TYLKO PO TO BY GO POTEM ZAGASIĆ, NA STAŁE. 

 

 

Portret użytkownika achiles

Warto zawsze przypominać, co

Warto zawsze przypominać, co przynosi demokratyzowanie nowych KRAJÓW, przez szatany zjednoczone :
Ceny produktów na Ukrainie wzrosły ponad dwukrotnie.
wieprzowina 85-100 hrywien
wołowina 65-85 hrywien
tuszka kurczaka 50-60 hrywien za kg
jajka 17,5-21-5 hrywien za 10 sztuk
1 l mleka 2,5% 9-14,5 hrywien
masło kg 57-78 hrywien
cukier kg 15 hrywien
kasza 21 hrywien
ryż 22 hrywny

Ludzie ograniczają coraz bardziej podstawowe wydatki na życie.
oszczędzam na chlebie - mówi mieszkanka Mariupola mam 1104 hrywny emerytury.
Pensje stoją w miejscu , a wszystko drożeje.Oszczędzamy na wszystkim, kupujemy tańsza kiełbasę i mniej mięsa.
Kupiłem babci 4 mandarynki, taki nasz luksus.
Mięsa nie kupujemy, wódki też nie, samogon sami robimy!!
Opłaty na wszystko wzrosły, wydajemy na jedzenie 200 hrywien na końcu mówi mieszkanka Mariupola - głodujemy!!
https://www.youtube.com/watch?v=GNEOTqgvA5E&feature=player_embedded

Portret użytkownika eva11

Jesli rakieta wyszła by z

Jesli rakieta wyszła by z polcienia na pelne słońce czy bylaby widoczna z miejsc gdzie wskazujesz na cień ziemi?
Przecież jesli jestesmy w cieniu nie widzimy na prawo i lewo bo byśmy caly czas widzieli polcien?
Ale zagrywki,....
Narysuj to samo z naszą atmosferą i w troche wiekszej skali,a juz nie wyda sie takieproste!

Portret użytkownika Pulsar

@eva11 Nie moja wina, że nie

@eva11
Nie moja wina, że nie masz wyobraźni.
Widocznie nie bawiłaś się nigdy w puszczanie "zajączków" lustrem.
Stojąc na pełnym słońcu można lusterkiem puścić odbicie promieni słonecznych do ciemnego miejsca.
Tu jest podobnie, tyle że tym lusterkiem są gazy spalinowe z silnika rakiety, które odbijają promienie światła na ciemną stronę ziemi.
Rysunek jest tylko uproszczonym schematem, a przy większej skali będzie to samo.
 

Portret użytkownika eva11

Zajaczka to Ty mozesz zlapac

Zajaczka to Ty mozesz zlapac jedynie jak bedziesz takie brednie wypisywal.....
jak spaliny rakiety z ciemnego miejsca moga odbic promienie slonca,przeciez one tam nie docieraja!!!!!!!!!!!!
lusterko zawsze musi byc na sloncu abys puscil zajaczka w ciemne miejsce gdzie promien zostanie zatrzymany na jakims punkcie!!!!!!!!ten punkt moze sie znajdowac nawet w ciemnosci
sprobuj puscic zajaczka z cienia lub piwnicy!!!!!!!!
a na twoim rysuku rakieta jest w pelnym sloncu,a widoczna z zziemi w ciemnosciach,
jesli rakieta jest lusterkiem ktore odbija promienie nie widzielibysmy jej na nocnym niebie...
a jesli promienie odbijaja swiatlo od spalin na ciemna strone ziemi wtedy od czego sie odbily abysmy je widzieli?
na twoim rysunku swiatlo odbite od rakiety dobiega do ziemi w jaki sposob wiec widzimy je na niebie?
przeciez to swiecaca rakiete i spaliny widac w ciemnosciach a nie tylko odbite od niej swiatlo ktore widoczne kiedy puszczamy  zajaczki,kiedy sie odbija od sciany!!!
mozna jeszcze wiele niezgodnosci znalezc,
i wlasnie skala duzo zmienia,
pomijajac juz,ze nie odpowiedziales do konca....

Portret użytkownika Pulsar

eva11 napisał:...jak spaliny

eva11 wrote:
...jak spaliny rakiety z ciemnego miejsca moga odbic promienie slonca,przeciez one tam nie docieraja!!!!!!!!!!!!

lusterko zawsze musi byc na sloncu abys puscil zajaczka w ciemne miejsce gdzie promien zostanie zatrzymany na jakims punkcie!!!!!!!!ten punkt moze sie znajdowac nawet w ciemnosci...


Co do tego fragmentu, to masz słuszną rację. Tak przecież odbija się światło słoneczne od księżyca i dzięki temu my go widzimy w cieniu ziemi (w nocy).
Ale dalej,...

eva11 wrote:
...a na twoim rysuku rakieta jest w pelnym sloncu,a widoczna z zziemi w ciemnosciach,...

Pewnie chodzi Ci o ten rysunek...

To że rakieta jest w pełnym słońcu, nie oznacza że obserwator też będzie widział to światło słoneczne. To tylko sama rakieta wyszła z cienia ziemi, a obserwator nadal jest po stronie cienia ziemi, więc jest w ciemnościach.

eva11 wrote:
...jesli rakieta jest lusterkiem ktore odbija promienie nie widzielibysmy jej na nocnym niebie...

A księżyc widzisz?! Też odbija światło słoneczne będąc po za cieniem ziemi, a jednak widzisz go po ciemnej stronie planety.

eva11 wrote:
...a jesli promienie odbijaja swiatlo od spalin na ciemna strone ziemi wtedy od czego sie odbily abysmy je widzieli?

na twoim rysunku swiatlo odbite od rakiety dobiega do ziemi w jaki sposob wiec widzimy je na niebie?


Światło słoneczne bezpośrednio odbija się od spalin i zmienia kąt padania w stronę ziemi, dlatego my widzimy je po ciemnej stronie.

(kliknij w celu powiększenia)

Strony

Skomentuj