Tajemnicze słupy światła przeraziły mieszkańców Osaki

Kategorie: 

Jedno ze zdjęć przedstawiających zadziwiający fenomen świetlny

W Japonii, w mieście Osaka doszło do nietypowego wydarzenia. Podczas sporej burzy, jaka przetaczała się po okolicy zaobserwowano niezwykłe zjawisko, które przestraszyło wiele osób. W powietrzu utrzymywały się jasne słupy światła, które według mieszkańców powstawały w miejscach uderzenia pioruna.

Niektórzy świadkowie tego dziwnego zjawiska świetlnego wykonali zdjęcia a to, co udało się uchwycić migawkom aparatów zaskoczyło ekspertów. Gdy zdjęcia pojawiły się na lokalnych portalach społecznościowych zawrzało od spekulacji na temat paranormalnego charakteru zjawiska.

Przykład słupów światła w arktycznych temperaturach - foto: fishky.net

Naukowcy uspokajają, że w zjawisku nie ma nic nadprzyrodzonego. Filary światła są powszechnie w innych częściach świata. Według nich najczęściej takie rzeczy dzieją się w dużych miastach z jasnym oświetleniem jarzeniowym. Zwykle jednak dzieje się to w zimie przy temperaturach rzędu - 20 stopni Celsjusza. W Osace od kilku tygodni temperatury wahają się między 20 a 32 stopni Celsjusza, jest, więc raczej gorąco.

Uczeni twierdzą, że katalizatorem, dzięki któremu udało się uchwycić światło było powietrze. Mętne wywody japońskich naukowców dodają uroku tej niezwykłej manifestacji sił przyrody.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Roobaczkowa

 Wpiszcie w Google ,,Klasztor

 Wpiszcie w Google ,,Klasztor tylko jednej kobiety, słupy światła". Są tam ciekawe informacje o tym fenomenie, które dały mi nieco do myślenia. Wygląda na to, że NIE jest to zjawisko pochodzenia naturalnego ANI wytwór współczesnej nam technologii wojskowej. Takie fenomeny pojawiały się już dawno i chyba raczej można je wiązać (zależnie od światopoglądu) jedynie ze sferą religii, zjawisk paranormalnych lub (jak ktoś woli) cywilizacji pozaziemskich.

Portret użytkownika noname

Ja widziałem w zime takie

Ja widziałem w zime takie słupy światła . Było około -20stopni o 5 rano jak szedłem do roboty . Słupy światła były idealnie równe i dość wysokie , identycznie jak na zdjęciu z tematu wykonanym w nocy . Dodatkowo tylko światła samochodów potrafiły przyczynić się do ich powstania i nie musiałem wcale widzieć źródła światła . Przemieszczające się słupy światła wyglądały niesamowicie .Ale żeby w dzień powstało takie coś i żeby było jaśniejsze od całego otoczenia hahahah... Może być tylko jedno wytłumaczenie , w chmurach powstały luki i przez nie świeciło słońce z 1000x większą mocą heh . Kolejny fake robiony w paincie :/

Portret użytkownika Robertos

Amerykanie pracują nad bronią

Amerykanie pracują nad bronią która razi ładunkiem elektrycznym.Do wytworzenia ścierzki ładunku należy zjonizować gaz w którym będzie się on poruszał, można do tego celu użyć wiązki lasera lub  lub np. mikrofal.Nie wierzę we wszach obecny system  'charp' JEDNAK JERZELI TE ZDJĘCIA SĄ AŁTENTYCZNE OBRAZUJĄ tzw. FALĘ STOJĄCĄ KTURĄ SYSTEM CHARP MOŻE WYGENEROWAĆ. Wnioski nasówają się same: jest to ścieżka po której SZALEJĄ ELEKTRONY.Pozdrawiam wszystkich oświeconych. BK.

Portret użytkownika Geon

O ile pamiętam to około 2003

O ile pamiętam to około 2003 roku ówczesny sekretarz obrony USA bardzo stanowczo wypowiadał się publicznie na temat faktu, że nowoczesna broń dostała się w ręce yakuzy. Nie pamiętam dokładnie historiii mogę się mylić, lecz ustalono że kosztowało ją to kilkadziesiąt mln zielonych i była to "directed energy weapon".Notka o tym z podanym źródłem była w Nexusie.

Strony

Skomentuj