Kategorie:
Załoga statku rybackiego, który 16 marca 2017 roku, plywał na Morzu Tyrreńskim w okolicy wyspy Montecristo, była świadkiem powstawania jakiegoś rodzaju wybuchów pod powierzchnią. Zjawisko było tak gwałtowne, że dochodziło do wyrzucania w powietrze wody do wysokości kilkunastu metrów w górę.
Naukowcy, którzy oglądali film zrobiony przez rybaków sugerują, że przyczyną tego dziwnego zjawiska może być wybuch podwodnego wulkanu. Rybacy mówili, że początkowo zaintrygowało ich to dziwne zjawisko, ale gdy zdali sobie sprawę, że dochodzi do coraz większej ilości eksplozji pod wodą, zrozumieli grozę sytuacji i odpłynęli w kierunku bezpiecznego miejsca.
Eksperci otrzymali od rybaków współrzędne zjawiska, oraz próbki wody z miejsca akcji, które przytomnie pobrano. Według wstępnych ustaleń z włoskiego Instytutu Geofizyki i Wulkanologii (IN-VI), źródłem niezwykłej aktywności może być nieznany dotychczas wulkan błotny, który jest położony na dnie morza między wyspami Pianosie i Montecristo.
Analiza chemiczna wody morskiej w okolicy tajemniczej erupcji, wykazała, że odnotowano znaczne zwiększenie stężenia metanu niż zwykle. Naukowcy wysłali w tę okolicę, podwodny bezzałogowy pojazd, którego celem było przeskanowanie dna, ale w trakcie prac, nie ujawnił żadnych lokalnych anomalii termicznych. Montecristo to wyspa na przypominającym kształtem trójkąt, Morzu Tyrreńskim będącym częścią Morza Śródziemnego. Wyspa wchodzi w skład Archipelagu Toskańskiego.
Ocena:
Opublikował:
admin
Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze |
Komentarze
kolo21
Skomentuj