Tajemnicze podwodne wybuchy zaobserwowane na Morzu Tyrreńskim u wybrzeży wyspy Montecristo

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Załoga statku rybackiego, który 16 marca 2017 roku, plywał na Morzu Tyrreńskim w okolicy wyspy Montecristo, była świadkiem powstawania jakiegoś rodzaju wybuchów pod powierzchnią. Zjawisko było tak gwałtowne, że dochodziło do wyrzucania w powietrze wody do wysokości kilkunastu metrów w górę. 

Naukowcy, którzy oglądali film zrobiony przez rybaków sugerują, że przyczyną tego dziwnego zjawiska może być wybuch podwodnego wulkanu. Rybacy mówili, że początkowo zaintrygowało ich to dziwne zjawisko, ale gdy zdali sobie sprawę, że dochodzi do coraz większej ilości eksplozji pod wodą, zrozumieli grozę sytuacji i odpłynęli w kierunku bezpiecznego miejsca. 

Eksperci otrzymali od rybaków współrzędne zjawiska, oraz próbki wody z miejsca akcji, które przytomnie pobrano.  Według wstępnych ustaleń z włoskiego Instytutu Geofizyki i Wulkanologii (IN-VI), źródłem niezwykłej aktywności może być nieznany dotychczas wulkan błotny, który jest położony na dnie morza między wyspami Pianosie i Montecristo. 

 

Analiza chemiczna wody morskiej w okolicy tajemniczej erupcji, wykazała, że odnotowano znaczne zwiększenie stężenia metanu niż zwykle. Naukowcy wysłali w tę okolicę, podwodny bezzałogowy pojazd, którego celem było przeskanowanie dna, ale w trakcie prac, nie ujawnił żadnych lokalnych anomalii termicznych. Montecristo to wyspa na przypominającym kształtem trójkąt, Morzu Tyrreńskim będącym częścią Morza Śródziemnego. Wyspa wchodzi w skład Archipelagu Toskańskiego. 


 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Prawda boli

Jak dla mnie to to wygląda na

Jak dla mnie to to wygląda na typowe gwałtowne uwalnianie metanu z pod dna morskiego. Takie zjawisko nie tylko może wysadzić statek czy samolt ale powoduje zmniejszenie siły wyporu wody i zatonięcie przepływającego przez to miejsce statku. Zjawisko to jest głównym podejrzany jako przyczyna zaginięć w Trójkącie Bermudzkim.

Portret użytkownika nel35

Przecież pod Morzem T

Przecież pod Morzem T znajduje się wulkan Marsili długi na 70km. W ostatnich latach coraz bardziej się zmienia. Jest powiazany z Wezuwiuszem i chyba też z Campi Flegrei. Jeżeli się "ruszą", to nie będzie co zbierać z włoskiego buta.

Portret użytkownika Tomik

Jak to jeb... to skończy się

Jak to jeb... to skończy się problem z "ratowaniem uchodźców" i zasyfianiem Europy, w którym włoski but bierze największy udział. No chyba, że zaczną ich zwozić do Hiszpani czy Francji, ale może i tam uaktywni się jakiś wulkan.

Skomentuj