Tajemnicze i przemilczane tsunami miało miejsce w Brazylii

Kategorie: 

Źródło: Internet

Kilkanaście dni temu, 23 sierpnia 2016 na wybrzeżu Brazylii doszło do dziwnego tsunami. Z jakiegoś nieznanego powodu zdarzenie zostało zignorowane przez światowe media.

 

Według lokalnych mieszkańców, którzy są przyzwyczajeni do oglądania wysokich fal podczas sztormów, to, co się stało, 23 sierpnia można nazwać tylko falami tsunami. Świadkowie są przekonani, że nie wywołał ich silny wiatr wiejący od morza, ponieważ były ogromne.

Tsunami to było bardzo niezwykłe. Wysokość fal była spora, a napór wody bardzo silny. Zjawisko było odczuwalne wyłącznie na obszarach przybrzeżnych. Nie ma doniesień aby woda dotarła w głąb lądu. Wiadomo za to, że szybko wycofała się z powrotem do oceanu.

Eksperci są zaskoczeni tym zdarzeniem i mają problem z jego wyjaśnieniem. 23 sierpnia na terenie wód terytorialnych Brazylii, nie wykryto żadnych silnych trzęsień ziemi pod dnem morskim, które mogłyby wywołać takie fale. Nie można też wykluczyć podmorskiego osuwiska, również zdolnego do wysłania tsunami. Jednak do tej pory, przyczyna gwałtownego wzrostu poziomu morza 23 sierpnia, pozostaje tajemnicą ...

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj