Tajemnicze głośne eksplozje zaniepokoiły mieszkańców Wielkiej Brytanii

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W ostatnią sobotę, mieszkańcy Wielkiej Brytanii od Aberdeen do Devon skarżyli się na głośne eksplozje, które dochodziły z nieba. Media na wyspach spekulują dzisiaj na temat przyczyn tego niezwykłego zjawiska.

 

Eksplozje były słyszalne 29 listopada około 22:00 i powodowały drżenie szyb w oknach. Były na tyle głośne, że ludzie wychodzili z domów sprawdzić co się dzieje. Brytyjskie Met Office twierdzi, że w tym czasie nie było zjawiska pogodowych, takich jak burze.

 

Od razu pojawiły się rozmaite teorie na temat pochodzenia odgłosów. Padają sugestie, że mogły to być meteory wchodzące w atmosferę, albo sztuczne ognie, ale nikt nie widział żadnych towarzyszących zjawisku błysków. Oczywiście zwolennicy UFO od razu stwierdzili, że to skutek przelotu jakiegoś niezidentyfikowanego obiektu latającego.

 

Może to być częściowo prawda, bo eksperci poproszeni o ustosunkowanie się do tego wydarzenia sugerują, że to, co słyszano może być związane z testami jakiegoś eksperymentalnego pulsacyjno-detonacyjnego silnika lotniczego. Taką technologię rozwijano w nazistowskich Niemczech i taki napęd miały słynne pociski V-1.

Źródło: Public Domain

Zwolennicy teorii spiskowych podchwycili temat i obecnie brytyjski Internet pełen jest sugestii, że głośne eksplozje były spowodowane przelotem tajnego samolotu, który powstał w ramach projektu Aurora. Mógł to być również przelot jakiegoś innego testowego pojazdu latającego. Ta teoria może zyskać dodatkowe wsparcie, ponieważ głośne eksplozje słyszano w podobnym czasie również nad Nowym Jorkiem. Czy to oznacza, że coś przylaciało z USA do Wielkiej Brytanii?

 

Nietypowe głośne dźwięki przypominające eksplozje były niedawno powszechne prawie na całym świecie. To, co łączy wszystkie takie przypadki to brak racjonalnego wyjaśnienia tych fenomenów dźwiękowych. Nie można jednak łatwo zamieść tego pod dywan, ponieważ zbyt wiele osób domaga się wyjaśnień. Również te incydenty pozostają niewyjaśnione.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika spacepol

W Szczecinie podobnie. Już

W Szczecinie podobnie. Już kilka razy słyszałem potężny huk z bardzo daleka. Raz były poprzedzone błyskiem nad horyzontem a po długiej chwili huk. Parę dni temu słyszałem jedynie jeden huk ale czy poprzedzał go jakiś błysk tego nie wiem. Huk nie jest podobny do burzowego grzmotu. Bardziej to brzmi jak wystrzał z dużego działa. Nigdy dotąd czegoś takiego nie było słychać w tym rejonie.

Portret użytkownika Wkurzony Kosmita

W Warszawie też od ostatnich

W Warszawie też od ostatnich 4 miesięcy raz czy dwa słyszałem podobne salwy jakby fajerwerkowe. Z tym że właśnie nigdzie nie było żadnych błysków, nawet tych odbitych czy rozproszonych. No i te strzały też były takie nadwyraz mocne i jakby z bardzo daleka. A błyski w niebie też sie czasami pojawią, bo mi znajomi mówią czasami.

Ave Satan New russian

Strony

Skomentuj