Tajemnicze dudnienie ziemi w Ontario

Kategorie: 

iandrinstitute.org

Ministerstwo Środowiska Ontario prowadzi dochodzenie po wielu doniesieniach o tajemniczym dźwięku dudnienia, które wydobywało się spod ziemi w hrabstwach Windsor i Essex.

 

Dziewięć formalnych skarg zarejestrowano w lokalnych urzędach. Było też kilkaset zgłoszeń telefonicznych, twierdzą miejscowe władze.

 “Mam wrażenie jakbym odchodziła od zmysłów" powiedziała mieszkanka okolicy „ Słychać to spod ziemi i jest to odgłos jakby przejeżdżającego metra pod domami w mieście. Zdarza się to w różnych porach dnia, nawet w środku nocy”

Władze rozważały hipotezę, że jest to jakoś związane ze strzałami w lokalnych kopalniach soli. Ale te są wykonywane od poniedziałku do piątku i tylko w godzinach popołudniowych. Mieszkańcy chcą wiedzieć, co to za hałasy.

"To dziwne, że nikt nie wie, co to powoduje. Jeśli to nie kopalnia soli to, co?”

Lokalni urzędnicy poprosili mieszkańców, aby zapisywali wystąpienie tych zjawisk tak, aby można było ustalić źródło dudnienia. Telefony w sprawie dziwnych hałasów docierają z prawie całego obszaru hrabstwa Windsor i okolicznych okolic, powiedzieli lokalni urzędnicy.

"Otrzymaliśmy wiele skarg I to wydaje się rozszerzać. Większość jest z okolic na zachód od Windsor, Amherstburg, Południowego Windsor oraz  Lakeshore”

"W odpowiedzi na te doniesienia, aby ustalić źródło dźwięków współpracowaliśmy z wieloma partnerami z miasta Windsor, rządu federalnego i rządu stanu Michigan. Nie byliśmy w stanie go zlokalizować.”

Głównym celem jest wykluczenie możliwości, że wibracje są powodowanie przez działalność przemysłową po jednej lub drugiej stronie granicy.

[gmap zoom=11 |center=42.292676,-82.993335 |width=440px |height=300px |control=Small |type=Hybrid]

Działalność górnicza powodowana przez kopalnie soli po obu stronach granicy kanadyjsko-amerykańskiej została wykluczona z podejrzeń właśnie z powodu występowania zjawisk w godzinach zamknięcia zakładów. Mieszkańcy zostali poproszeni o zapisywanie dokładnych godzin wystąpienia dźwięków i wibracji, przez co najmniej miesiąc.

 

Kolejna hipoteza pochodzenia dźwięków łączy je z krążącymi odrzutowcami lądującymi i startującymi z pobliskiego lotniska w Detroit, ale sami badacze zjawiska przyznają, że jest to mało prawdopodobna teoria.  

"Te wibracje zdecydowanie pochodzą spod ziemi” twierdzą mieszkańcy ‘To, co słychać to głuche dudnienie”  

Mimo to lokalne władze poprosiły federalną agencję lotnicza, aby wypowiedziała się w kwestii prawdopodobieństwa wpływania na wibracje ziemi przez przelatujące odrzutowce. Na ten moment przyczyna występowania tego zjawiska pozostaje nieznana.

 

Podobne dzwięki zanotowano również na Florydzie gdzie też tłumaczy się to jako odgłosy odrzutowców

Zapis dzwięku podobnego do dudnienia.

Porównanie dzwięku do odgłosu silnika samolotu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Sahara

Na specjalne życzenie link do

Na specjalne życzenie link do artykułu ze strony portalu Nowa Atlantyda.
http://nowaatlantyda.com/2011/04/12/wyprawa-do-wnetrza-ziemi/
Może jeszcze ktoś zdąży się załapać na taką wyprawę. 
Oczywiście teoria ta nie jest nowa, ani świeża. Bardziej dociekliwym polecam książkę niejakiego J. Verne'a "Podróż do wnętrza Ziemi" ;).
Dodam jeszcze, że dziury w Ziemi, które ostatnio mnożą się jak grzyby po deszczu (dziury w Gwatelami oraz  w Niemczech w miejscowości Schmalkalden - pytanie dla dociekliwych: GDZIE podziała się ziemia z tych dziur??), też dają do myślenia i jak na moje skromne zdolności poznawcze jeszcze bardziej czynią wiarygodną teorię "pustej Ziemi".
Natomiast co powoduje owe dudnienie? Jeśli teoria pustej Ziemi jest prawdą to wówczas Ziemia zachowywałaby się niczym pudło rezonansowe. Może są to echa nieustających trzęsień Ziemi w Japonii? Jeśli ktoś ma ochotę niech sprawdzi na Google Earth - Ontario jest prawie dokładnie po przeciwnej stronie globu.
 Może te odgłosy to echo jakichś działań? (tu kolejna teoria spiskowa się kłania - USA ukrywa obcych, a to dudnienie to efekt ich działań, bo budują dla siebie podziemne bazy Lol
Dla mnie osobiście to brzmi jakby ktoiś sobie "łapał fale" w radio.
Trudno jednoznacznie odpowiedzieć. 

Aby korzystać z Internetu potrzebne jest IP. IQ niestety już nie...

Skomentuj