Tajemnicza wielobarwna chmura widziana na Filipinach

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Dziwne zjawisko miało miejsce nad gigantyczną chmurą jaka pojawiła się nad miastem Mansalay we wschodniej prowincji Mindoro na Filipinach. Zdarzenie miało miejsce 14 kwietnia 2021 roku.

Mieszkańcy obserwowali ogromną chmurę, a kilka minut później nagle na jej górnej części pojawiła się wielokolorowa korona i dosłownie wyrosła z ogromnej chmury typu cumulonimbus. Miejscowi twierdzili, że nigdy wcześniej czegoś takiego nie widzieli. 

Na zdarzenie zareagowali również meteorolodzy, którzy stwierdzili, że pojawienie się „korony” było spowodowane rzadkim zjawiskiem pogodowym zwanym opalizacją chmur. Następuje ono wtedy gdy silne światło słoneczne jest załamywane przez kropelki wody i kryształki lodu uwięzionych w chmurach. Aby powstała opalizacja, zwana też iryzacją, źródło światła musi być pod odpowiednim kątem. Z tego powodu nie występuje to zbyt często.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika kl

Mozecie sie smiac ale w

Mozecie sie smiac ale w Apokalipsie 10,1 jest opis ze pojawi sie "Aniol z tecza" i jak dla mnie to jest to.  "  I widziałem innego potężnego anioła zstępującego z nieba, odzianego w obłok, z tęczą wokoło głowy, którego oblicze jaśniało jak słońce, nogi zaś jego były jak słupy ognia"

Portret użytkownika r.abin

No dobrze - opalizacja

No dobrze - opalizacja tłumaczy kolor "korony" (W tęczy, kolor żółty, leży pomiędzy czerwonym i niebieskim, a tu - na dole). Tylko jak wytłumaczyć, "odrębność" chmury i fragmentów korony?

Portret użytkownika Quark

Odrębność ta jest , gdyż

Odrębność ta jest , gdyż "korona" przepuszcza światło słoneczne a chmura nie . A sposób ułożenia w niej kolorów i ich barwa uzależniona jest od tego jak długą drogę w atmosferze musi pokonać światło nim rozszczepi się w tej chmurce . Im późniejszą porą patrzeć na słońce tym wydaje się ono czerwieńsze , bo jego światło musi przejść przez "grubszą" atmosferę - pokonując drogę bardziej stycznie do powierzchni ziemi , a to powoduje odfiltrowanie z niego części barw i gdy wtedy je rozszczepić otrzymuje się inne widmo niż np. o południu - stąd owe różnice.

Portret użytkownika Peacekeeper

Nie wiem czy w kraterze, ale

Nie wiem czy w kraterze, ale na pewno wszyscy na jednej półkuli. Logo ONZ jest na to dowodem. Ziemia jest o wiele większa niż nam mówią, stąd niektórzy mylnie twierdzą, że jest płaska.

Pytanie tylko, co i kto jest na drugiej pólkuli, czy Admirałowi Byrdowi udało się właśnie tam dostać?

Strony

Skomentuj