Tajemnicza szachownica na powierzchni Ziemi

Kategorie: 

Źródło: https://www.gismeteo.ru/news/sobytiya/22606-otkuda-na-poverhnosti-zemli-shahmatnaya-doska/

Astronauci na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, latający nad północnym Idaho (USA), twierdzą, że kawałek ziemi wzdłuż rzeki Priest przypomina prawdziwą szachownicę. To zdjęcie zostało zrobione tuż przed zachodem słońca, więc niektóre stoki są świetnie oświetlone promieniami, podczas gdy na inne nachodzą długie cienie. Kto stworzył ten tajemniczy wzór?

 

 

Białe kwadraty są pokryte śniegiem. To obszary, gdzie wycięto drzewa. Ziemie te są przeplatane ciemnozielonymi polami  gęstego lasu. Pojawienie się szachownicy to wynik umowy zawartej w 1800 roku, zgodnie z którą rząd USA przeznaczył na  budowę Northern Pacific Railroad, co drugi kwadrat lasu. Później te obszary zostały sprzedane.

 

Do naszych czasów przetrwał zredukowany obszar „szachownicy”, który pozwala na utrzymanie stabilności lasów z powodu selektywnego cięcia. Rejon Whitetail Butte w przeszłości był używany także przez US Forest Service jako platforma obserwacyjna do monitorowania pożarów lasów.

 

Gęsta roślinność stanowi naturalny system filtracyjny dla pobliskich rzek, utrzymywania jakości wody w zdegradowanych zboczach leśnych narażonych na erozję. Przez prawie sto lat, rzeka Priest była używana do spławiania drewna. W 1968 roku jej główny nurt wpisano na listę „malowniczych akwenów" w celu zachowania „zasobów naturalnych, kulturowych i rekreacyjnych dla obecnych i przyszłych pokoleń."

Ocena: 

4
Średnio: 4 (4 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierzątKomentarze

Skomentuj