Tajemnicza śmierć zwierząt w Bostonie - 47 ptaków spadło z nieba

Kategorie: 

Źródło: YouTube

Na całym świecie co jakiś czas dochodzi do masowej śmierci ptaków. Ostatnie takie dziwne zdarzenie miało miejsce w czwartek w Bostonie w stanie Massachusetts. Zwierzęta zaczęły po prostu spadać na ziemię.

 

 

Świadkowie widzieli, jak ptaki przemieszczały się między budynkami a drzewami, lecz w pewnym momencie zaczęły spadać, zupełnie tak jakby coś odebrało im siły do dalszego lotu. W dzielnicy Dorchester, na ulicy Bakersfield leżało 47 ptaków, które nie potrafiły się podnieść.

Ratownicy zdołali uratować w sumie 35 ptaków, lecz 12 pozostałych zginęło. Co więcej, odnotowano również śmierć dwóch kotów, a trzeci zachorował. Badacze zabrali wszystkie zwierzęta do Uniwersytetu Tufts na testy z nadzieją, że uda się wyjaśnić tą tajemniczą śmierć.

Śledczy biorą pod uwagę każdą możliwość, począwszy od zatrucia, po zanieczyszczenie środowiska. Są to oczywiście tylko przypuszczenia. W przeszłości, w wielu krajach obserwowano bardzo podobne incydenty, których do dziś nie udało się wyjaśnić. Wymienić warto chociażby masową śmierć ptaków w indyjskiej miejscowości Bath w 2012 roku, masowe zgony w Rosji oraz w amerykańskim Winnipeg i Teksasie w 2013 roku, tajemniczą śmierć zwierząt w Kalifornii oraz w okolicy miejscowości Spring Hill w stanie Tennessee w 2015 roku, oraz incydent z lutego 2016 roku w ukraińskim Izmaił. Więcej na ten temat można znaleźć w kategorii: martwe ptaki.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika mijan

Ciekawi mnie tylko dlaczego

Ciekawi mnie tylko dlaczego nikt tego nie nakrecil swoim wypasionym smartphonem? W czasach kiedy ciągle nosimy go przy uchu i kręcimy dosłownie wszystko wrzucając potem gdzie sie tylko da nikt nie zareagował?! Dla mnie to jedna wielka ściema z tymi ptakami. Pewnie to sprawka kotów.

Portret użytkownika Apokalipsa

Znaki końca. Będa znaki na

Znaki końca. Będa znaki na niebie i ziemii jesteśmy u końca czasów. Co nas spotka niewiem ale wszystko zależy od nas jeżeli bedziemy pozytywnie myśleć, otworzymy się na miłość do wszystkiego to zawsze pozostaje nadzieja że łaskawy Bóg wysłucha naszych modlitw. Módlcie się bo czas jest bliski...

Skomentuj