Tajemnicza śmierć Polki w Egipcie - mogła paść ofiarą handlu ludźmi

Kategorie: 

Magdalena Żuk - Źródło: Facebook

Od kilku dni cała polska opinia publiczna pasjonuje się sprawą tragicznie zmarłej Magdaleny Żuk, turystki, która pojechała na urlop, do kurortu Marsa Alam w Egipcie. Samotna Polka już w pierwszych dniach pobytu w tym islamskim kraju, przeżyła coś traumatycznego, co zakończyło się jej hospitalizacją i w konsekwencji śmiercią, wyglądającą na samobójstwo. 

 

Cała sprawa jest bardzo dziwna i podejrzana. Niejasności mnożą się każdego dnia i pojawiają się następne mroczne wątki. Wiadomo na pewno, że po kilkunastu godzinach od przylotu do Egiptu coś się stało, co spowodowało zupełne załamanie i psychozę, a w konsekwencji samobójstwo lub zabójstwo. Zanim do tego doszło była kilkukrotnie w egipskich szpitalach. Ostatecznie zmarła w placówce w Hurghadzie. 

 

Dziewczyna po raz pierwszy trafiła do szpitala 26 kwietnia, potem wyszła na własne życzenie i wróciła do hotelu, ale zachowywała się agresywnie jakby znalazła się w stanie głebokiej psychozy. Jedna z hipotez zakłada, że pani Magdalena mogła nagle dostać ataku choroby psychicznej. Jednak wszyscy, którzy ją znają twierdzą, że to nie jest możliwe, bo nie widać było żadnych niepokojących objawów. 

 

Druga z teorii zakłada, że polska turystka już pierwszej nocy mogła paść ofiarą wykorzystania seksualnego z użyciem pigułki gwałtu lub jakiegoś narkotyku. To by tłumaczyło jej dziwne zachowanie w trakcie wakacji. Jeśli tak było to wpłynęło na nią bardzo znacząco powodując całkowitą zmianę zachowania. 

 

Kontakt z nią był na tyle utrudniony, że bliscy pani Magdaleny wykupili jej bilet powrotny do Polski, ale podobno agresywnie zachowująca się dziewczyna nie została wypuszczona na pokład bez opiekuna. Potem znowu trafiła do szpitala gdzie ostatecznie doszło do tragedii. Według pracowników szpitala, wyskoczyła z okna z drugiego piętra i upadła na beton. Następnie z powodu odniesionych obrażeń zmarła 30 kwietnia w szpitalu w Hurghadzie.

 

Polscy śledczy sugerują, że ta tragedia mogła się rozpocząć jeszcze w naszym kraju. Może to sugerować, że dziewczyna padła ofiarą handlu ludźmi. Dziwny samotny wyjazd młodej blondynki z Polski mógł być tylko pozornie urlopem. Niestety coś poszło nie tak i psychika dziewczyny nie wytrzymała. 

 

Jak w oświadczeniu dla prasy informuje Biuro Detektywistyczne Lampart Group, które pro bono zajęło się próbą rozszyfrowania tajemniczej śmierci Polki w Egipcie, padła ona ofiarą międzynarodowej grupy przestępczej, która ma swoich członków w Polsce i w krajach arabskich. Polki są mamione szansą szybkiego zarobku jako "dziewczyny do towarzystwa", a potem są szantażowane, odurzane i w końcu świadczą usługi seksualne. 

 

Pracownicy biura Lampart, którzy są dużo bardziej kompetentni w prowadzeniu działalności detektywistycznej niż "detektyw" celebryta o kwadratowej fryzurze, Krzysztof Rutkowski, który oczywiście również zaangażował się w sprawę tragicznie zmarłej Polki. Z ich ustaleń wynika, że Magda została zwabiona przez kogoś i namówiona do tego wyjazdu jako szansy na zarobienie dużych pieniędzy jako "dziewczyna do towarzystwa". 

 

„W przypadku Magdy, zaraz po jej przylocie doszło do różnych zdarzeń, w wyniku których dziewczyna przeraziła się, spanikowała i chciała się wycofać, ponieważ nie spodziewała się takiego obrotu spraw. W wyniku jej paniki wszystko potoczyło się w zupełnie inny sposób niż zaplanowane to było szablonowo przez grupę przestępczą” – napisali w swoim oświadczeniu pracownicy biura Lampart

 

Detektywi twierdzą, że reakcja Magdaleny Żuk spowodowała, że nie wszystko poszło tak jak zwykle i dlatego nie można było pozwolić na jej powrót do Polski. Sugerują, że mogła być świadkiem przestępstwa dokonanego na innej dziewczynie uczestniczącej w tym procederze co miało wywołać jej uległość ale wywołało paniczną reakcję. Z ostateniego nagrania rozmowy jaką prowadziła z chłopakiem, Markusem W. wynika, że Magdalena zdawała sobie sprawę, że nie pozwolą jej wrócić do kraju. Pracownicy biura Lampart sądzą, że przestępcy celowo nie dopuścili do jej odlotu do Polski, a potem doszło do zagadkowej śmierci młodej kobiety.

 

Miejmy nadzieje, że ta śmierć nie poszła na marne i będzie stanowiła ostrzeżenie dla dziewczyn, które postanowią za dobre pieniądze świadczyć usługi dla Arabów. Powinno to być też przestrogą dla fanów wypoczynku w Egipcie, bo najwyraźniej mało kto przyjmuje do wiadomości, że nie jest to już ten sam kraj, którym był za rządów Hosniego Mubaraka i zrobiło się tam po prostu bardzo niebezpiecznie, zwłaszcza dla białych blondynek. 

 

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika makaron

A teraz mocodawcy wykoncza

A teraz mocodawcy wykoncza Markusa i bedzie po sprawie. Za durzo sznurkow sie ciagnie, a tego nikt nie lubi. Poleci czyjas glowa, wpieprza go na mine i bedzie po sprawie....

Gawiedz bedzie zadowolona i sie uspokoi, a rasa panow bedzie dalej sie bawic.

Portret użytkownika anya67

pewnie mnie dosiegnie fala

pewnie mnie dosiegnie fala hejtu .. trudno .. czy to jakas nowosc , ze dziewczyny ciagle sie lapia na takie ''oferty'' ???? ilez juz takich przypadkow bylo ??? bez zawodu , bez znajomosci jezyka jedzie jedna z druga w obce strony i na co liczy ? na ksiecia z bajki ? na wygrana na loterii ? to przeciez ciagle i ciagle sie dzieje .. a one jada dalej ... czy ktos z obecnych tutaj tez by tak sie zachowal ? pojechal w sina dal ot tak ? to jak rosyjska ruletka pistoletem ...tak pistoletem a nie coltem 

Portret użytkownika Akamai

A ilu młodych chłopaków

A ilu młodych chłopaków wyjechało w obce strony za chlebem, bez znajomości języka i bez zawodu i jakoś nie wylądowali w burdelu ?

Ty chyba nigdy nie byłaś młoda. Od razu ci wąsy i broda wyrosła.

To tacy gnoje jak Markus są winni, a nie dziewczyny. Gdyby nie tacy jak on nie byłoby problemu.

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika anya67

Jak ja z kraju wyemigrowalam

Jak ja z kraju wyemigrowalam kope lat to mialam komunikatywna znajomosc jezyka angielskiego plus wyjechalam sama ale na KONTRAKT i nie obiecywano mi zlotych gor ... trzeba byc realista i tyle ... i mylisz sie ... do dzis miewam szalone pomysly ale to nie oznacza , ze wsiade do samolotu SAMA i polece do Egiptu ... myslenie nie boli natomiast umieranie w egipskim szpitalu po skoku z okna musialo byc potworne .. szkoda mi tej dziewczyny i jej bliskich co nie zwalnia mlodych ludzi z obowiazku myslenia i tyle ... co do mlodych chlopakow za granica ... coz stane niestety przeciwko wlasnej plci ... ale mlode polki do piet chlopakom nie dorastaja ... same krolewny z pazurami na mile ... rzygac sie chce jak czlowiek patrzy jak one sie nie szanuja i tylko na stan konta patrza ... mam syna doroslego i widze szalona roznice pomiedzy chlopakami na obczyznie a dziewczynami ... nie generalizuje i nie chce nikomu ublizac ale takie sa moje obserwacje... pozdrawiam

Strony

Skomentuj