Tajemnicza śmierć audytora generalnego NATO

Kategorie: 

Źródło: Internet

W grudniu 2016 roku miała miejsce tajemnicza śmierć wysokiego rangą urzędnika NATO. Zostawił list pożegnalny i miał popełnić samobójstwo, strzelając sobie w głowę. Szczegóły tego zdarzenia są tak dziwne, że w tym przypadku można mówić raczej o morderstwie.

 

Yves Chandelon był audytorem generalnym NATO. Odpowiadał za księgowość wewnętrzną w Agencji Wsparcia i Zamówień Obronnych (NATO Support and Procurement Agency). Brał również udział w dochodzeniach w sprawie prania pieniędzy i nielegalnego finansowania działalności terrorystycznych.

 

Jego ciało zostało znalezione 16 grudnia w jego samochodzie w belgijskim mieście Andenne, około 100 kilometrów od Lens, w którym mieszkał, oraz 140 kilometrów od Luksemburgu, gdzie pracował. Sekcja zwłok potwierdziła, że Chandelon zmarł od strzału w głowę. Tylko dlaczego wszystkie media są zgodne, że mamy do czynienia z samobójstwem?

 

Przede wszystkim, Chandelon posiadał zarejestrowane trzy sztuki broni palnej, lecz broń znaleziona na miejscu zdarzenia nie była jego własnością. Zakładając, że urzędnik NATO chciał popełnić samobójstwo, dlaczego skorzystał z czyjejś broni? Do kogo ona należała i w jaki sposób ją zdobył?

 

Belgijski dziennik La Meuse podał dwa istotne fakty. Mężczyzna miał mieć przy sobie list pożegnalny. W jego prawej ręce miał znajdować się pistolet, przy pomocy którego popełnił rzekome samobójstwo. Jego rodzina zwraca uwagę, że Chandelon był leworęczny. Pojawiają się również wątpliwości, czy list faktycznie został napisany przez niego.

 

Inne media zaczęły podawać zupełnie inną wersję, według której mężczyzna zastrzelił się, ale broń została znaleziona w schowku. Brzmi to oczywiście absurdalnie - Chandelon, chcąc popełnić samobójstwo, miałby strzelić sobie w głowę, po czym miał schować pistolet i umrzeć. Już na pierwszy rzut oka widać, że komuś po prostu zależało na jego śmierci.

 

Warto dodać, że Chandelona niepokoiły dziwne połączenia telefoniczne, po których czuł się zagrożony. W tej kwestii wszystkie media są zgodne. Lecz mimo wielu niezgodności, dotyczących jego śmierci oraz cudzej broni, która w tajemniczy sposób wpadła w jego ręce, wszyscy orzekają, że urzędnik NATO targnął się na swoje życie.

 

Zabójstwo Chandelona może mieć związek z finansowaniem działalności tzw. Państwa Islamskiego. Tak się składa, że Turcja, członek NATO, wspierała i do dziś może wspierać ISIS poprzez handel ropą naftową i starożytnymi artefaktami. Natomiast Stany Zjednoczone dostarczały do Syrii i Iraku ogromne ilości uzbrojenia, lecz sprzęt nie zawsze trafiał w odpowiednie ręce. Najwyraźniej audytor generalny NATO wiedział zbyt wiele i ktoś postanowił rozwiązać problem, pozorując samobójstwo.

 

Źródła:

http://www.politico.eu/article/prosecutor-nato-chief-auditor-committed-suicide/

http://ir-is.org/2016/12/28/politico-official-nato-auditor-autopsy-confirms-death-by-suicide/

http://www.zerohedge.com/news/2016-12-26/mystery-surrounds-nato-auditor-generals-suspiciou...

Ocena: 

5
Średnio: 4.8 (6 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

W wyniku reprywatyzacyjnego

W wyniku reprywatyzacyjnego złodziejstwa wszechczasów też mordowano ! Jedmą kobietę które dochodziła swoich praw w procesie złodziejstwa badyckiej reprywatyzacji podpalono i zamordowano ! "Sędzia Trybunału Konstytucyjnego, Stanisław Rymar, jest zamieszany w aferę reprywatyzacyjną w Warszawie. Taka informacja przetoczyła się przez media od lewej do prawej strony. Wpolityce: Dziennik „Fakt” donosi o kolejnym przypadku bulwersującej warszawskiej reprywatyzacji. Jej ofiarami padli użytkownicy garaży przy ul. Szarych Szeregów. A jednym z beneficjentów okazał się … sędzia Trybunału Konstytucyjnego Stanisław Rymar."

http://3obieg.pl/parasol-nad-hgw

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Jak jednak zwraca uwagę

Jak jednak zwraca uwagę dziennik Süddeutsche Zeitung, niemiecki rząd jednocześnie bardzo uważnie i z rosnącym zaniepokojeniem obserwuje nie tylko zaostrzenie sytuacji w Donbasie. - W [niemieckim] rządzie rozumieją, że odpowiedzialność za to w dużej mierze ponosi strona ukraińska – pisze „SZ”.

Gazeta podaje, że według danych, którymi dysponuje Berlin i które stanowią postawę raportów OBWE, to „przede wszystkim właśnie ukraińscy wojskowi obecnie próbują przesunąć linię frontu na swoją korzyść”.

- Jest oczywiste, że postępując tak uwzględniają wzrost napięcia, w czego zdają sobie sprawę koła rządowe Berlina. Za ich [ukraińskich wojsk] działaniami, jak przypuszczają niektórzy członkowie rządu Niemiec, może kryć się następująca kalkulacja: gdy sytuacja zaostrzy się wystarczająco poważnie, będzie możliwe niedopuszczenie do realizacji planów prezydenta USA Donalda Trumpa, zmierzających do złagodzenia sankcji – czytamy na stronach „SZ”. Gazeta krytycznie pisze również o opinii Berlina nt. działań samego prezydenta Ukrainy. Niemieckie władze mają uważać, że Poroszenko „jest gotów posunąć się do każdego postępku, aby tylko zapobiec zniesieniu sankcji wobec Rosji”.

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika Eva11

tak szczerze to ,pomijajac

tak szczerze to ,pomijajac fakt czy ktos mu nie pomogl ..to w tych czasach nawet jak ktos naprawde sobie zycie odbierze ,nie dowiemy sie prawdy ...a wszyscy powiedza ,ze to zabojstwo,

 

chcialabym tak po za tematem ,zapytac- dlaczego zniknely moje komentarze z dnia wczorajszego ?

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Jawiem. Podpadłaś

Jawiem. Podpadłaś antychrystowi666 - moje też znikają - co robić ? Rady udzielać nie zamierzam nie ma co pisać ... ja robię tak że zamiast się przejmować to puszczam gazy dla szatana i idę się przewietrzyć, diabły lubią siare, robią się od smrodu takie ''rozmemłane''

Portret użytkownika Eva11

masz racje ....po za tym,ze

masz racje ....po za tym,ze komus podpadlam !

tam mysla ludzie ograniczeni ...

czy ja Ci kiedys ublizalam pomimo tego,ze piszesz czesto do mnie chamskie komenty ? 

czy ublizam komukolwiek...pisze co mysle ,a to nie powod do podpadania ...

i dziwi mnie Twoja odpowiedz,bo pytanie nie odnosilo sie do 36 ....przeciez nie On usuwa komenty ? a kto wie....

i nie przejmuje sie dzadku ,nie ma czym...poprostu tacy ludzie powinni nauczyc sie byc Tymi do ktorych sie odnosza....

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Strony

Skomentuj