Tajemnicza przypadłość dziesiątkuje rodziny pszczele w Europie

Kategorie: 

www.sxc.hu

Wszyscy świadomi powagi sytuacji zadają sobie pytanie, co dzieje się z pszczołami. Od 2006 roku owady te zaczęły znikać w zastraszającym tempie, zwłaszcza w USA. Co roku pszczelarze tracili dziesiątki tysięcy rodzin pszczelich. Dziwny syndrom zawitał również do Europy.

 

Jak to zwykle bywa media głównego nurtu często nie dostrzegają powagi sytuacji wynikającej z pewnych zdarzeń aż zostanie osiągnięty pewien poziom krytyczny. Oznacza to wtedy, że sam fakt, iż o czymś zaczynamy rozmawiać jest dowodem na zaawansowanie problemu. Taki proces następował wielokrotnie a teraz obserwujemy jak do opinii publicznej zaczyna docierać, że pszczoły są w trakcie wymierania.

 

Pszczoły przede wszystkim zapylają rośliny oraz produkują miód. Wyobraźcie sobie świat, w którym miód przestanie być dostępny, bo nie będzie go jak wyprodukować. O syntetycznym lepiej się nie wypowiadać, jako o ekwiwalencie tej cennej substancji.

 

Znikanie populacji pszczół jest już problemem globalnym. Kilka dni temu donosiliśmy o planach rządu francuskiego mających na celu zakazanie pestycydu uważanego za czynnik sprawczy wymierania pszczół. Skalę problemu zauważyli pszczelarze z Polski i z Rosji. Cokolwiek powodowało problemy w USA jest tez obecne w Europie.

 

Analizując przyczyny redukcji populacji pszczół naukowcy sugerowali już tajemniczego wirusa. Nie ma jednak na to dowodów. Inni zwracają uwagę na to, że wymieranie pszczół występuje zwłaszcza w krajach uprzemysłowionych i może mieć to związek z zanieczyszczeniami elektromagnetycznymi, których jest, co raz więcej.

 

Rozwój bezprzewodowych metod komunikacji opierający się na budowie dużej ilości stacji bazowych to faktycznie jedna z różnic między państwami o pewnym stopniu rozwoju i tymi, w których wymieranie pszczół nie występuje na taką skalę.

 

Poza zakłóceniami elektromagnetycznymi dezorientację pszczół powodują właśnie opryski lub zaprawianie nasion pestycydami. Pszczoły tak jak szkodniki padają, ponieważ porażeniu ulega ich układ nerwowy. Nawet, jeśli te owady nie znikną całkowicie to ich redukcja to praktycznie znak równości z mniejszą ilością plonów, czyli wyższymi cenami żywności a w konsekwencji głodem tam gdzie będzie jej najmniej a ludzie najbiedniejsi.

 

Naukowcy biją na alarm, bo jeśli tempo, w jakim padają kolejne rodziny pszczele się utrzyma to owady te wyginą całkowicie do 2035 roku a jak twierdził Albert Einstein, jeśli wyginął pszczoły to po czterech latach zginie też ludzkość.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika melisa

Nie ma Tajemnicy - pola są

Nie ma Tajemnicy - pola są opryskiwane środkami owadobójczymi (z firm o znanej reputacji) z naruszeniem wszystkich oficjalnych zasad. Giną, bo np. stosuje się środki na kwitnące rośliny w czasie oblotu pszczół, środki które można stosować np. tylko doglebowo lub o innym niż zalecane stężeniu itd.A właściciel setek hektarów, jak pięknie powiedział "ma gdzieś, że zdechną cudze muchy".  I umierają pszczoły w chwili kontaktu z rośliną kwitnącą na "właściciela" polu, umiera wszystko co w okolicy ptrafiło zapylać.  Właściwe służby ochrony ... chyba są bardzo zajęte pisaniem ważnych rzeczyMy łamiemy sobie głowę nad tajemnicą - której nie ma.

Portret użytkownika ARTUR5

Nie jestem pszczelarzem ale

Nie jestem pszczelarzem ale robiłem próby na osach ,efekt był do tego stopnia pozytywny że słaniające się osy odżywały i zwoływały jeszcze inne .Gdyby nanozłoto szkodziło to uciekałyby z miejsca dawkowania a nie zwoływałyby inne osy .Muszę też powiedzieć iż związek pszczelarski czy też firmy skupujące miód nie były zainteresowane doświadczeniem .

Portret użytkownika aqq

Sprawcy nazywają się

Sprawcy nazywają się Monsanto, Bayer itpUprawy GMO są wiatropylne więć lata im czy pszczoły będą czy nie, a nawet jak nie będzie to wzrośnie zapotrzebowanie na żywność włąśnie z upraw wiatropylnych.Ponadto, Monsanto od dawna gada że mają pszczoły GMO, odporne na pestycydy tyle że są mniej wydajne od normalnych i nikt ich nie kupuje. Jak wyginą naturalne pszczoly wzrośnie popyt na owady GMO. 

Strony

Skomentuj