Tajemnicza choroba dziesiątkuje faunę morską Arktyki

Kategorie: 

viesti.ru

Nadal znajduje się duże ilości poranionych fok i innych zwierząt morskich Arktyki. Notowano setki przypadków na Alasce a teraz do tego dochodzą zgłoszenia z rosyjskiej Czukotki.

 

Objawy, jakie mają zwierzęta zwykle wyglądają podobnie. Ich ciała są pokryte strasznymi ranami wyglądającymi jak poparzenia. Badacze ustalili, że dochodzi często do częściowej utraty sierści, jest widoczny stan zapalny wokół oczu, nosa płetw itp. Autopsja wykazała wrzodziejące narządy wewnętrzne takie jak serce, wątroba czy mózg.

 

Nad ustaleniem przyczyny epidemii głowi się kilka instytutów, ale na razie nikt nie zbliżył się do wyjaśnienia zagadki. Oczywiście pierwszym podejrzanym czynnikiem było promieniowanie a choroba mogła być efektem choroby popromiennej, jednak brak na to dowodów po analizie materiału badawczego pobranego od padłych osobników.

 

Inna hipoteza zakłada pojawienie się nowego czynnika chorobotwórczego przypominającego w efektach gorączkę krwotoczną. Trzeba przyznać, że jest to bardzo prawdopodobna hipoteza a przypadki dziwnie poparzonych zwierząt znamy z innych mórz, na przykład Morza Bałtyckiego gdzie ostatnio alarmowano w sprawie poparzonych dorszy. Są tez doniesienia z Zatoki Perskiej.

 

Wśród hipotez mniej uznawanych jest i taka, że tajemnicza choroba jest wynikiem mutacji sztucznej bakterii, która miała pomóc w czyszczeniu Zatoki Meksykańskiej z zalegającej ropy naftowej. Są podejrzenia, ze mikroorganizmy zmutowały i z ropożernych stały się mięsożerne. Za rozprowadzenie ich po całym świecie miałby być odpowiedzialny Prąd Zatokowy, Golfsztrom.

 

Bez względu na to, jaką wersję przyjmiemy jest to bardzo niepokojący syndrom, który może być potencjalnie niebezpieczny dla ludzi. Dlatego władze proszą o nie spożywanie padłych zwierząt i apelują o ostrożność w kontakcie z padliną.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika flightradar

Mhm,kolejne ofiary i kolejny

Mhm,kolejne ofiary i kolejny raz nikt nie ujawni prawdy-to mnie najbardziej denerwuje.Powiedzą,że to może to a może tamto było przyczyną,ale nie-chyba jeszcze co innego.Zamotają,przedstawią 10 wersji,tylko po to aby kolejny raz zmyć winę z działań człowieka,bo przecież kogo obchodzą zwierzęta..

Portret użytkownika Pozytywne-Myśli

Tak działają wytwory

Tak działają wytwory człowieka. Jak już mówiłem w poprzednich wpisach, że człowiek jest nierozerwalnie związany z naturą. To co teraz widzimy, te popażone zwierzęta, to nie jest wytwór który wziął się tak z nikąd, to jest nasz wytwór, to my jesteśmy odpowiedzialni za ich męki. Niestety, ale to jest prawda. I nie wykończy nas moc kosmosu, prędzej to my się wykończymy nawzajem, człowiek wykończy człowieka, i technika wykończy człowieka. Więc może niech ten koniec świata nastąpi, zbyt dużo krzywd wyrządziliśmy ludziom, zwierzętom i samej naturze. Mimo, że technika idzie dalej, to nie widzicie co tracimy, tracimy coś najpiękniejszego, tracimy samych siebie.

“Ujrzyj samego siebie żyjącego w dostatku, a przyciągniesz ów dostatek. To działa w każdej chwili, w przypadku każdej osoby.”
(Bob Proctor)

Portret użytkownika jankoz

Jacy My? O nie kolego my i

Jacy My? O nie kolego my i oni. Uzmysłów to sobie. Miałeś jakikolwiek  wpływ na to gdzie się urodzileś i jak zyjesz? Dopóki ktoś cię nie oświecito żyjesz w ciemnocie i nie widzisz opcji. Wyłamać się ze stada przypada nielicznym i to oni ciągną wózek bo musi być jakaś przeciwwaga dla tego syfu. Dobrze że miałem to szczęście zapozać się dzięki netowi z wszystkimi tymi ideami i sprawami o których nie miałem pojęcia i zestawić je z tym co wydawało mi się że wiem. Gdyby tylko inni mieli takie możliwości nie ulegając tej całej halucynacji i manipulacji ale to wszystko jest kwestią edukacji a na nią jest embargo i monopol niestety. Zrezygnowałem już dawno z prób oświecania innych na siłę. Moźe tak już musi być bo to już dawno nie raj to kali juga.

Portret użytkownika M'

Witaj Jankoz! Pozytywne-Myśli

Witaj Jankoz!Pozytywne-Myśli ma rację. To MY uczyniliśmy to wszystko.My jako ludzkość, bo na pewnym poziomie Wszystko Jest Jednością. I wten sposób czy tego chcesz, czy nie i Ty i ja i inni jesteśmy trucicielami i zabójcami siebie i zwierząt. Niestety. I widzisz - to Ty wybrałeś: rodzinę, kraj, czas - kiedy się urodzić, aby doświadczać życia.Nikt Ciebie nie zmuszał do urodzenia się TU i TERAZ.Pozdrawiam - M' 

Strony

Skomentuj